Го молев Филип да не ме носи во нејзината куќа: Пријовиќ проговори за вистината за односот со Лепа Брена, не бил ист од првиот ден!

Еден од најпопуларните брачни парови на српската естрада се Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ.

Таа на самиот почеток на блескавата кариера, а тој израснал во семејство на спортски и шоубизнис суперѕвезди, тие привлекувале внимание со секоја своја постапка или изјава веднаш штом почнале да излегуваат.

Нивната венчавка, да потсетиме, беше најследениот медиумски настан во летото 2018 година, а сите пишуваа и за најмалите детали од нивната врска.

Не ретко се случува јавно да се коментира врската на Александра Пријовиќ и Лепа Брена. Иако отсекогаш негувале хармоничен однос, изјавите на Александра повремено предизвикуваат сомнеж за нејзиниот однос со Брена.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Александра Пријовиќ и Лепа Брена во последно време се честа тема на медиумите, а нивната врска се карактеризира како нарушена. Сепак, Пријовиќ за „Свет“ откри дека сега се сложуваат подобро од кога било.

– Сега имам врска со неа како со мајка ми. На почетокот не беше така, а поради неа ми беше срам, искрено – објаснува Александра.

-Брена и Боба ги познавам со години, пеев на нивните приватни прослави и сега наеднаш сум тука, во врска. И тогаш, кога дојдов за првпат, сакав земјата да ме проголта. Се чувствував како да сум направил нешто погрешно. Филип ми вели да одам кај него, а јас го молам да не ме носи таму“, искрена беше Прија.

Иако неколкупати истакна дека Брена не и е свекрва, туку дека тоа е Зорица Накиќ, мајката на Филип, таа никогаш не криела дека негува љубезен и почитуван однос со Брена, како и благодарност за секој совет што го добила од неа.

(Видео) Младиот Мустафа кој живееше под мост ја измамил Марија Шерифовиќ: „Тој е лажго, коцкар, алкохоличар и преварант“

Во јуни минатата година повеќе медиуми пишуваа за хуманиот чин на Марија Шерифовиќ, која му помогна на Мустафа Хрустиќ од Зеница, кој спиеше под мост.

Марија Шерифовиќ застана зад него, му најде работа на градските базени, му плаќаше кирија за стан за една година, но и три оброци дневно во блискиот ресторан.

Сега се појави вест дека Мустафа бил избркан од станот, за кој Марија му ја платила киријата, а се огласила и сопственичката на станот која тврди дека Мустафа е обичен измамник.

Салиха не штеди лоши зборови, па тврди дека снимањето на Мустафа под мостот било чиста глума, со која сакал да добие сожалување и донации од луѓето. Таа го окарактеризира Хрустиќ како безделник, лажго, коцкар и алкохоличар, а кажала и дека е многу неуреден.

Да потсетиме, Марија минатата година на Мустафа му ја плати киријата за станот за следната година. Дала и пари за сметките, а менаџерот на пејачката по посетата на Марија го однел Мустафа во блискиот ресторан во родната Зеница, каде што додека тој сакал, ќе има бесплатни оброци.

– Мустафа е прекрасно момче, сигурно има илјадници вакви пример, изјави тогаш Марија.

Карлеуша на гласање облечена во боите на српското знаме

Во Србија денеска се одржуваат локални избори во 89 града и општини, меѓу кои Белград, Нови Сад, Ниш, Чачак, Ваљево, како и во повеќето општини во Војводина. Избирачките места се отвораат во 7, а се затвораат во 20 часот.

Јелена Карлеуша ја изврши својата граѓанска должност и се појави на своето избирачко место да гласа за изборната листа што ја избрала.

Пејачката на Дедиње се појави во бел фустан со комбинација на сина и црвена боја, кои го сочинуваат и српското знаме. На главата имаше голема капа и бели очила за сонце.

Лепа Лукиќ целото свое богатство ќе го остави на ОВОЈ МАЖ

Легендарната пејачка на народна музика Лепа Лукиќ неодамна откри дека напишала тестамент, како и дека целото богатство што го стекнала во текот на 50-годишната кариера ќе го остави на својот внук од брат, Радисав, но тој мора да исполни еден услов.

Имено, по смртта на пејачката, нејзиниот внук ќе ги добие ресторанот, двата стана, куќата и целата заштеда на Лепа, но под еден услов – да се грижи за мачката Маза.

-Напишав тестамент во кој изјавив дека мојот внук мора да се грижи за мачката ако починам пред неа. Радисав треба да се грижи за Маза, да ја чува и да ја гали, а тој ќе наследи се што сум стекнала во текот на мојот живот. Сето тоа го има во документот што го чува мојот адвокат, рекла Лепа и додала дека е многу приврзана за мачето кое го посвоила пред девет години.

-Таа е чудо од мачка, ја гледам како мое дете. Затоа морав да се грижам за неа и да знам дека ќе биде добро кога ќе одам на другиот свет. Од 2011 година ние две живееме заедно како мајка и ќерка, изјави Лепа за „Информер“.

Таа нагласи дека со Маза зборува како со човек.

-Таа е многу паметна, попаметна од мене! Таа никогаш не се качувала на маса додека јадам, како што прават другите мачки. Таа ги има своите пелети и кога ќе каже “мјау”, ја прашувам: “Сине, кажи ми што сакаш, кажи мајка што сакаш?” Одиме заедно до каде и е садот со храна и ја полнам да јаде. Кога ќе се насити, одиме во спалната, го гасам светлото, а таа се качува на креветот и ме чека, заедно спиеме, раскажа пејачката.

Популарно