И за денес се предвидува дожд, од утре стабилизација

Променливо облачно и посвежо во западните и јужните деловисо локален пороен дожд и ретки грмежи.

Ќе дува слаб до умерен ветер, а во Повардарието тој ќе биде засилен. Температурите ќе варираат и ќе достигнат од 24 до 31 степен.

Од петок следува период на сончево време со мала до умерена олокална облачност. Дневната температура ќе биде во пораст, а особено топло ќе биде во недела и во првите денови од следната седмица.

Коментари

Популарно