ВИДЕО: Пушти бесен Питбул да удави Лабрадор сред бел ден во Прилеп!

На вознемирувачкото видео ќе видите како еден сопственик на крволочно куче го пушта среде бел ден дадави и јаде друго куче, притоа со насмевка гледајќи како второто домашно како цвили и плаче од повредите од крволочниот ѕвер. И сето ова се случува во Прилеп, среде бел ден.

Случајот е пријавен во полиција, а лабрадорот е однесен на ветеринар од страна на неговите сопственици.

(Видео) Натпреварувач почнал да дивее во студиото, фрлал и кршел се пред себе

Водителката на популарниот квиз останала шокирана откако натпреварувач после изгубен поен почнал да фрла се околу себе.

Квизот одел во живо, поа водителката била затекната, но и сите во студиото. Иако се обидела да остане прибрана, неколку минути подоцна побарала од режијата да пушти реклами, а тие тоа го направиле.

Сето ова се одиграло во исландскиотшоу програм „Гету Бетур“, што во превод значи „Погоди подобро“. Во квизот инаку има дсвајца натпреварувачи од средни училишта или факултет, но никој не помислил дека еден од нив може вака да реагира на точен одговор од противничката екипа.

Ова дивеење во студиото станало хит на социјалните мрежи, а на снимката се гледа како натпреварувач прво фрла чаша вода, а потоа го руши пултот, а потоа го напушта студиото.

(Видео) Старица паднала во дворот а поштарот одбил да и помогне- Додека лежела на смрзнатиот бетон и порачал да носи папучи и заминал

Британската јавност беше шокирана од видеото кое го објавија тамошните таблоиди, а се гледа како поштарот одби да и помогне на беспомошната старица која падна пред куќата и не можеше да стане сама.

„Не можам да ти помогнам, уморен сум, апсолутно сум уморен“, рече поштарот (51) од видеото и и рече на старицата дека треба да носи влечки, а потоа мирно се оддалечи и ја остави жената да лежи на бетонот на студ.

„Ројал пост“ го објави случајот и објави дека започна истрага и дека поштарот е суспендиран до крајот на постапката.Инцидентот се случил во малото шкотско село Бајнсфорд, на најстудениот ден оваа година.

Скандалот е откриен благодарение на безбедносните камери, пред влезната врата на соседот на старицата. Потоа го сподели видеото на социјалните мрежи, пренесува британски Мирор.

Британските медиуми јавуваат дека старицата која паднала страда од остеопороза и има потешкотии при движење со помош на штаки. Иако поштарот ја оставил беспомошната жена да лежи на студ, спасот дошол од 22-годишна девојка која се случила да оди по улицата 20 минути подоцна и видела жена како плаче на снегот. Таа и помогнала на старицата да стане и да се врати во куќата.

Говореше и г-ѓа Стјуарт за британските медиуми и изјави дека одеднаш почувствувала вртоглавица и паднала од горната скала, ја удрила главата и останала да лежи на бетонот.

(Видео) Светската пејачка има само 28 години, а минала низ пекол

Американската пејачка и поранешна дизни ѕвезда Деми Ловато (28) неодамна открила дека има оштетување на мозокот откако во 2018 година претрпела мозочен удар и инфаркт откако се предозирала.

Имено 28 годишната Ловато за своето предозирање зборувала во својата најава за својот нова документарна серија на Јутјуб насловена како „Танцувањето со ѓаволот“.

Премиерата ќе биде на 23 март оваа година, а поп ѕвездата ги откри и последиците од предозирањето (за кој се верува дека е хероин) и тврди дека скоро починала тогаш.

-Имав три мозочни удари и инфаркт. Докторите ми рекоа дека имам 5 до 10 минути живот, вели во својата најава славната пејачка.

Таа додава дека предозирањето и влијаело околу оштетувањето на мозокот и денес дека има последици од сето тоа.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Demi Lovato (@ddlovato)

Популарно