ВИДЕО: Пушти бесен Питбул да удави Лабрадор сред бел ден во Прилеп!

На вознемирувачкото видео ќе видите како еден сопственик на крволочно куче го пушта среде бел ден дадави и јаде друго куче, притоа со насмевка гледајќи како второто домашно како цвили и плаче од повредите од крволочниот ѕвер. И сето ова се случува во Прилеп, среде бел ден.

Случајот е пријавен во полиција, а лабрадорот е однесен на ветеринар од страна на неговите сопственици.

(Видео) Пациент на маса на оперирање, а народни песни во позадина грмат!

Несекојдневна снимка беше објавена од операциона сала на болница во Босна и Херцеговина, која крена бура на социјалните мрежи.

На снимката се гледа пациент кој лежи на операционата маса и заедно со медицинскиот персонал пее хит на Сафет Исовиќ, додека докторите го оперираат.

Сестрите, кои најверојатно се обидуваат да го расположат пациентот, од мобилен телефон пуштаат народни песни и пејат во операционата сала, додека пациентот се обидува да ги следи.

Оваа снимка предизвика бурни реакции на социјалните мрежи, а додека некои ја прифатија оваа „забава“ во операционата сала, имаше и такви кои се прашуваа дали вакво нешто е нормално. 

Инаку, не е чудно доктори при операција да пуштат некоја музика како класична на пр. за концентрација, но ова е поинаков случај.

(Видео) Словенечка медицинска сестра предупредува: Сите велат дека сме овци, а луѓето умираат

После двенеделно затворање и полициски час, медицинска сестра од Ковид одделението во Словенија, упатила посебен апел до граѓаните.

Се затвораат градинки, продавниците не продаваат основни потребштини, како и студентските домови, со некои исклучоци, а јавниот превоз ќе работи со третина капацитет.

Една медицинска сестра од Клиниката за интензивна нега ги прашала луѓето дали навистина мислат дека луѓето на средна возраст треба да умрат.

„Едноставно не разбирам. Сите велат дека ние сме овци. Кој е ова? Јас секој ден гледам луѓе кои немаме каде да ги сместиме. Кој е сега ова:“, запрашала медицинската сестра на Фејсбук.

„Ова е аларм Го слушате ли? Ова е аларма за инфекција кога донесуваат ковид пациенти. Тој цело време ѕвони. Дали некои кој е роден во 1976 година треба да умре? Некои велат дека луѓето и онака умираат. Треба ли некој роден во 1987 година да умре? Мислам дека не треба“, порачала медицинската сестра.

Во Словенија на сила е и полициски час кој им забранува движење на граѓаните без оправдана причина од 21 часот до 6 часот наутро.

Британец имал интимен однос со своите кокошки во подрумот додека неговата сопруга снимала

Жена снимала додека нејзиниот сопруг имал секс со кокошки во подрумот на нивната куќа во Велика Британија, беше речено во судската постапка која ги остави сите во шок.

Ужасното видео во кое Рехан Беиг (37) ги злоставува птиците, кои биле нивни миленици, е зачувано под името „семејно видео“, а го снимила неговата сопруга Халима, пренесува „Дејли меил“.

Двојката имала монтирана „GoPro“ камера во подрумот на нивната куќа, која ги снимала нивните перверзни постапки.

Во судот било кажано дека Халима му се придружила на нејзиниот сопруг на снимките и дека во еден момент тој наизменично имал сексуални односи со сопругата и кокошките. Животните починале по овој чин.

Бејг е осуден на три години затвор, а судијата што ја донесе пресудата рече дека неговото однесување е „изопачено и первезно“.

Халима призна дека знаела за болните постапки на нејзиниот сопруг, но била поштедена од затвор затоа што има докази дека претрпела семејно насилство.

Популарно