Дарко Лазиќ должи 400.000 евра

Пејачот Дарко Лазиќ кој пред повеќе од недена дена преживеа страшна сообраќајна незгода е во големи долгови, пишуваат српските медиуми. Лазиќ должел околу 400.000 евра.

Момците на кои пејачот им ги должел парите сега се во паника затоа што повредениот пејач, сега кога повеќе не може да пее, нема од што да ги врати големите долгови. Тие планираат да го притиснат неговото семејство и од нив да ги подмират долговите во што е можно пократок рок.

„Дарко должи многу пари и поради тоа пред несреќата требало наредните две години да работи само за луѓето на кои им должел. Морал да настапува таму каде тие ќе му договореле и за сума која тие ќе му ја одределе. За жал оваа несреќа го спречи во тоа. Тој сега нема да може да пее за нив и да ги враќа долговите, затоа што ќе мора да влезе во нови долгови за да го плати лечењето кое му претстои. За да на време го извлечат и она малку што останало од неговите родители, луѓето на кои им должи пари се насочиле кон неговото семејство. Некои од нив веќе ги побарале за да прашаат како е Дарко и дали му е потребно нешто, но тоа е лош знак, затоа што со јавувањата покажуваат дека не се откажале од долговите“, тврди извор близок до семејството.

Дарко Лазиќ според изворот дури и бил под голем стрес пред несреќата, поради грижата како ќе го врати долгот и дали повторно ќе биде претепан, како што тоа се случи во август годинава поради долг од 50.000 евра. Напаѓачите прво го испрскаа Лазиќ во очите, а неговиот пријател Милјан Врачевиќ го удриле со пиштол во глава.

„На никој не му е јасно зошто Дарко земал заем од 400.000 евра. Тој со години е еден од најплатените пејачи. Се зборува дека е поради коцкање. Пред несреќата му виселе за врат 24 часа, а сега работите се промениле. Тој веројатно ќе остане инвалид, а луѓето на кои им должи пари, сега ќе се насочат кон неговото семејство. Тоа се непоколебливи и опасни луѓе. Нив не ги интересира дали тој ќе има последици или не, нив ги интересираат само парите и само тоа им е во глава. Подготвени се и на најлошото само за да го вратат она што му го дале пред несреќата. Сега на мета е неговото семејство, кој веројатно ќе треба да го продадат целиот свој капитал за да извлечат жива глава. Тоа се многу силни и опасни луѓе кои не се плашат ниту од законот“, вели изворот.

(Видео) Милица Павловиќ се затегна и запеа, па ја наполнија со – пари!

Атрактивната пејачка Милица Павловиќ важи за една од најпопуларните и најплатените од „Ѕвездите на Гранд“, а тоа го докажува и видеото кое се појави на социјалните мрежи.

Милица на една свадба во Белград запеа, а снимката од тој настан беше објавена на Инстаграм, при што може да се забележи дека пејачката едвај ги држи парите кои ги доби како бакшиш.

Милица запеа голем хит од колешката Ана Бекута, а парите веднаш почнаа да пристигнуваат од сите страни. Во продолжение може да погледнете како изгледаше тоа.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

‘Od tebe mi nista nije ostalo.’ #milicapavlovic #anabela

A post shared by Milica Pavlovic (@milicapavlovic__star) on

Две години од с00браќајаката на Дарко Лазиќ - Од борба за живот до целосна трансформација

Популарниот пејач Дарко Лазиќ на 23 октомври 2018 година доживеа тешка сообраќајка, а две години подоцна целосно го промени својот имиџ и живот.

Лазиќ со автомобил излета од патот и се преврте на кров, а потоа беше потврдено дека бил под дејство на алкохол.

Во болница беше примен со тешки повреди, па можеше и да го загуби животот, по што веднаш заврши во вештачка кома. Пејачот повеќе од еден месец престојуваше на интензивна нега, а неговата состојба се менуваше од ден во ден.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🤔🤔🎵🎵🎶♥️

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial) on

Дарко имаше оштетено белодробно крило, па дишеше со помош на вештачки, а во еден момент му откажа и бубрегот. Но, по неколку операции некако успеа да се избори за неговиот живот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

😎💤💤✈

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial) on

Повеќе за случувањата во последните две години прочитајте ТУКА.

(Фото) Дара Бубамара повеќе не го крие, со гордост го покажа младото момче!

Колку Дара Бубамара ужива со младото момче на Занзибар покажуваат редовните објави на социјалните мрежи.

За секој следен ден таа се наоѓа во ново бикини, па сега, по златното, се појави во портокалово провокативно бикини.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

☀️🍑❤️

A post shared by Dara Bubamara (@darabubamara_official) on

Меѓутоа, Дара ги покажа своите атрибути, но објави и слика од своето 21 година помладо момче, која може да ја погледнете на стори на Инстаграм кај неа.

Дара ова момче го криеше долго време, но сега реши дека е време да го покаже пред очите на јавноста.

Популарно