Синот на Брена излетал од патот со Мерцедесот

Поради лошите временски услови, синот на Лепа Брена,  Стефан Живојиновиќ претходната недела излетал од патот на Копаоник.

- „Стефан е добар возач и има силен мерцедес, но тие денови Копаник беше покриен со снег. Луѓето и со џипови едвај успеа да поминат. Тргна сам еден ден порано, додека неговиот помлад син Виктор остана да преноќи заедно со пријателите.Иако сите му рекоа да тргне утрото, тој не сакаше бидејќи имаше закажана емисија каде ќе ја промовира песната“ вели извор близок на Стефан Живојиновиќ.

- „Стефан возеше полека, но одеднаш поради ледот излета од патот. Среќа, не се повреди. Ни автомобилот не е оштетен. Стефан, веднаш викна „шлеп – служба“. Меѓутоа, ги немаше еден час. Стефан се смрзна, а бидејќи се беше во ред, Стефан го продолжи патот. Инаку, ни Стефан, ни Брена не знаат што се случи за да не се нервира, а Брена ги советуваше да не одат на Копаоник бидејќи се подготвува невреме“ вели изворот.

(Фото) Девојките од „Хјурикејн“ сакаат да глумат во „Јужни ветер“: Се надеваме дека…

Девојките кои пејат во групата „Хјурикејн“ во популарна емисија открија дека би сакале да играат во филм.

Во новата епизода на емисијата, девојките Сања Вучиќ, Ксенија Кнежевиќ и Ивана Николиќ, откриваат дека би сакале да глумат во филмот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sa našim Baćom na snimanju spota. 🎬 Super smo se družili! 🥰 ❤️ @radonjicmiodrag #hurricane #foliro

A post shared by HURRICANE (@hurricane_official) on

Иако Сања веќе има искуство со актерство, Ивана и Ксенија би сакале да се пробаат и во овој дел.

(Фото) Карлеуша понижи натпреварувач од БиХ: "Изгледаш како возач на камион, а не пејач!"

Хамза Соколовиќ пред неколку дена мина директно понатаму во следниот круг на натпреварувањето Ѕвездите на Гранд.

Тој ги доби сите пет гласови и голем број комплименти од страна на пејачката, но доби и критики на сметка на изгледот.

Членка на жирито, Јелена Карлеуша беше жестока кон Хамза поради неговиот стајлинг. „Немој да изгледаш како возач на камион“, порача Карлеуша на натпреварувачот од Босна и Херцеговина.

Теодора го покажа ценовникот: Заработила 50.000 евра, а не пееше никаде!

Додека преку социјалните мрежи и во телевизиските емисии се жали дека и е тешко без настапи и дека и требаат пари, Теодора Џехверовиќ има приходи од друга страна.

Пејачката во текот на последните шест месеци, од почетокот на вирусот, заработувала преку релками на својот профил на Инстаграм.

Поранешната учесничка во Задруга неодамна по вторпат беше нападната од јавноста затоа што почна ада настапува по клубови во Србија.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

sun kissed ☀️ 📷 @shootwithkitty 👙 @nobakoshop

A post shared by ᏆᎬᎾᎠᎾᏒᎪ (@teodoradzehverovic) on

Сепак, Теодора и без настапите заработувала добри пари, а српските медиуми пишуваат каков е ценовникот на услуги на пејачката.

„Рекламите ги наплатуваме. За да објавиме производ кој ќе го избереме на стори е 500 евра. Да се објави на профилот, односно на ѕид цената е 700 евра“, откриваат тие.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

cocktail night 🍸

A post shared by ᏆᎬᎾᎠᎾᏒᎪ (@teodoradzehverovic) on

Популарно