Фото: Овие бикини ќе ги „загреат“ мажите

Судејќи според Instagram, имаме нов тренд за летото, барем кога станува збор за бикини. Underboob бикините, покрај жените, ќе бидат омилен тренд за мажите, бидејќи тие откриваат дел од женските гради.

Иако може да мислите дека многумина ќе ве осудат дека сте ја одбрале погрешна големина, не грижете се, овие скромни бикини изгледаат одлично. 

Во прилог на underboob бикини, исто така, може да купите underboob костими.  Со бикините обично доаѓаат  гаќички со висок струк или со ремени, ако сте навистина храбри.

Оваа сезона се модерни светли бои кои совршено ќе го истакнат вашиот тен, а она што е сè уште модерно е животински „принт“-апликации. 

Она на што треба да се обрне внимание се ненадејни движења, особено кога ќе излегувате од базенот. Многу познати личности полудеа за овој тренд, меѓу нив и Рита Ора.

Можете исто така да изберете едноставни, обични црни бикини, така што ништо друго не може да го одвлече вниманиете од вашите гради. 

Underboob бикини не се препорачуваат за жени со мали гради.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sunday’s 😛 @fashionnova

A post shared by Sierra Skye (@sierraaaskye

e) on

(Фото) Стигна на нејзината адреса – веднаш реагираше!

Пејачката Јелена Карлеуша откри една анегдота, кога од продавачката во една продавница добила подарок за најљубезна личност.

Потоа пејачката ја пречека уште едно изненадување. На адресата на карлеуша пристигна уште едне подарок, а овој пат станува збор за пакет полн производи и овошје.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💸

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Пејачката веднаш реагираше, па се пофали со тоа на својот профил на Инстаграм, а ја искористи можноста и да се заблагодари на подарокот.

„Ви благодарам“, напиша Карлеуша во описот на фотографијата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🐍

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

(Видео) Еве како руски Су-35 го пресретнаа нивниот Посејдон!

Два руски авиони Су-35 го пресретнаа воениот авион на американската морнаричка патрола над Средоземното море, соопшти американската шеста флота.

„Трт пат за два месеци, руските пилоти летаа на небезбеден и непрофесионален начин во текот на пресретнувањето на авионот Посејдон П-8А на поморската патрола, американската морничка Шеста флота на 26 мај“, пишува во соопштението.

Како што се тврди, пресретнувањето било небезбедно и непрофесионално поради што руските пилоти се приближили на секое од крилата на авионот П-8А.

Инцидентот траел околу еден час. Пентагон исто така на 15 април пријавил дека рускиот Су-35 го пресретнал американскиот Посејдон П-8А над Медитеранот.

(Видео) Луна и Анабела се караат пред сите , а кога се сами…

Анабела Атијас и Луна Џогани синоќа жестоко се скараа во тек на емисијата која ја водеше Милан Милошевиќ.

„Јас со сите вас завршив“, и кажа Луна на Анабела. „Зар не кажа дека си луда на мене?“, праша Анабела.

„Му благодарам на Бог што дојдовте вие да видите зошто не сум нормална“, кажа Луна. „Тоа ти е оправдување?“, праша Анабела. „Ме нема! Заминувам, чао!“, порача Луна.

Тие две вака се караа пред камерите, но потоа кога седнаа заедно во собата, тие зборуваа нормално без да се караат, а тоа ги налути фановите на социјалните мрежи.

„Овие две се опасни измамнички!“, беше еден од коментарите.

Популарно