ФОТО: „Македонската Карлеуша“ се соблече во костим за капење

Пејачката на фолк музика Марина Тошиќ која кај нашата публика беше позната и како македонската Карлеуша објави неколку провокативни фотографии на социјалните мрежи со кои ги воодушеви претставниците на посилниот пол меѓу нејзините обожаватели.

Марина по потекло е од Србија, но со години пееше и настапуваше во Македонија, а во последните неколку години живее на релација Софија Белград и се обидува да изгради кариера надвор од Македонија.

На социјалните мрежи не ретко објавува провокативни фотографии, а овој пат штипската барбика се соблече во бикини и покажа совршен линија.

Мажите едноставно не можат да го тргнат погледот од неа, па пишуваат комплименти на сметка на нејзиниот изглед.

(Видео) Северина лудува на море со група луѓе: Којиќ не се придржува до мерките, а од Игор ни трага, ни глас

Пејачката Северина Којиќ ужива во топлите летни денови во Хрватска. Пејачката отпатува на еден остров со пријателите каде што уживаше на одмор во претходните денови.

Во прилог на тоа сведочат снимките кои се појавија на социјалните мрежи, а на кои се гледа како Северина се забавува на забаваата организирана на плажа.

Иако јавно апелира на тоа дека луѓето треба да водат сметка за вирусот, да носат маски и да држат дистанца, но според снимките, ниту таа не ги почитува тие мерки и правила.

Од Игор нема ниту трага, ниту глас, а откако Судот и забрани на социјалнтие мрежи да објавува слики со детето, таа за тоа води сметка, па не е познато дали наследникот е со неа на одмор или е во Сплит.

Видеото можете да го погледнете ТУКА

(Фото) Славица Чуктераш објави фото од болница

Вирусот не ги заобиколи ниту познатите личности од естрадата. Прв дека е позитивен објави Ѓорге Давид, кој и известуваше за текот на неговото лекување.

Македонската јавност беше потресена од ипокојувањето на Драган Вучиќ, легендата на македонската народна песна и естрадното новинарство. Тој поч ина во мај оваа година.

Денес нашата надеж во музиката, Огнен Здравковски објави исто така дека е позитивен:

„Луѓе, до сите што ме прашувате… “НЕ Е ЛАГА ТОА ШТО ГО ЧИТАТЕ НА ПОРТАЛИТЕ”… Позитивен сум на “Covid 19” – Корона Вирус.. Засега фала му и Слава на Бога се е океј, со ваша помош ќе ја освојам оваа битка..!

Се надевам ви се допаѓа новата песна и спот “Љуби ме”. Ако е така споделете на вашите социјални мрежи.. Носете маски, држете дистанца и чувајте се!!! Се гледаме наскоро во поубави времиња!!!

Луѓе фала ви на сите што ми пишавте и што се грижите.. Во стабилна состоја сум, фала му на Бога, добар сум и ќе бидам уште подобар…

Вирусов воопшто не е шала и лага, толку ќе ви кажам… Носете маски, држете дистанца и чувајте се, за ова да заврши што побргу“, напиша Огнен на социјалните мрежи.

Пејачката Славица Чуктераш неодамна се излече од корона, а сега повторно има здравствени проблеми. Славица повторно има висока температура и се чувствува малаксано, а како што пишува ало.рс станува збор за „гнојна ангина“.

Но, во последниов месец, здравствените работници се сведоци дека вирусот се повторува и кај луѓе кои веќе го прележале, односно, се испостави дека не се создаваат антитела во доволен број, кои би штителе од реинфекција. Чуктераш на својот „Инстаграм“ се огласи од болница.

„Во Нови Сад има надеж, прекрасни личности кои итно ме хоспитализираа и чекам да добијам соба“, напиша пејачката.

Потоа пејачката се огласи од собата и се заблагодари на медицинскиот персонал кој веднаш ја згрижил.

„Благодарам многу на прекрасните вработени кои ме хоспитализираа. Ви благодарам и нас што прашувате за моето здравје“, пишува покрај фотографијата.

Уште еден пеач е позитивен: Вирусов воопшто не е шала и лага, толку ќе ви кажам

Денес некои портали ја пренесоа веста дека Огнен е позитивен на новиот корона вирус. Тој на социјалните мрежи објавувајќи фотографија од болница се огласи и ги потврди пишувањата на домашните медиуми.

„Луѓе, до сите што ме прашувате… “НЕ Е ЛАГА ТОА ШТО ГО ЧИТАТЕ НА ПОРТАЛИТЕ”… Позитивен сум на “Covid 19” – Корона Вирус.. Засега фала му и Слава на Бога се е океј, со ваша помош ќе ја освојам оваа битка..!

Се надевам ви се допаѓа новата песна и спот “Љуби ме”. Ако е така споделете на вашите социјални мрежи.. Носете маски, држете дистанца и чувајте се!!! Се гледаме наскоро во поубави времиња!!!

Луѓе фала ви на сите што ми пишавте и што се грижите.. Во стабилна состоја сум, фала му на Бога, добар сум и ќе бидам уште подобар…

Вирусов воопшто не е шала и лага, толку ќе ви кажам… Носете маски, држете дистанца и чувајте се, за ова да заврши што побргу… напиша Огнен на социјалните мрежи.

Популарно