ФОТО + ВИДЕО: Луна Џогани се пофали со новиот стан

Нејзината мајка, Анабела Атијас, ја изненади со стан кој го пазареше за својата наследничка.

Луна победи во „Задруга 2“ и освои 50.000 евра. Нејзината мајка Анабела Атијас веднаш откако Луна излезе во „вистинскиот свет“ ја почести со гооолемо изненадување со кое ја воодушеви својата позната наследничка.

Имено, таа својата ќерка која е ријалити ѕвезда ја однесе во нов стан, за кој Луна немаше поим, а кој го опреми според нејзиниот вкус.

Како изгледа луксузниот стан погледнете во продолжение.

Луна беше гостинка во телевизија Пинк, па еве што таа лично изјави за нејзиниот нов стан.

„Станот беше среден како сама да го средував. Бев во шок. Таа ми ги даде клучевите и изговори: ‘Ова е твој стан’. Ми ги стави клучевите во рацете и во тој момент почнав да плачам, бидејќи не можев да поверувам дека со свои 23 години се наоѓам во сопствен стан кој лично го заработив. Тоа за мене е најголем успех, посебно за моите години и сметам дека успеав во животот. Ништо немаше да биде толку совршено без мојата мајка и мојот очув Андреја. Никогаш не се сомневав во вкусот на мојата мајка, таа е талентирана за такви работи“, изјави Луна Џогани пред камерите.

ФОТО: Бремената Богдана лудо се забавуваше со другарките

Вељко Ражнатовиќ на свој својствен начин ја прослави својата ергенска вечер, па ето тоа го сподели со следбениците на социјалните мрежи и ги насмеа.

Имено, идната сопруга на синот на Цеца, Богдана Родиќ имала луда забава со другарките на моминската вечер, што можеше да се види од објавените снимки на ќерката на Цеца, Анастасија, на Инстаграм.Од друга страна, младоженецот денот го помина возејчи трактор, а фотографија од возењето објави неговиот другар.

Погледнете ја разликата меѓу моминската на Богдана и ергенската забава на Вељко:

ФОТО: Српската пејачка со нов имиџ

Српската пејачка Катарина Грујиќ го промени својот имиџ, а нејзиниот фризер објавил фотографија на која таа повеќе нема долга црна коса, туку целосно ја скратила и направила шишки.

Сепак, станува збор за перика, која Катирна ја користи за потребите на снимањата, но од фановите добила само комплименти.

Погледнете ја: 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@katarinagrujic.doll ❤ #TUDJA 💣💣💣 @bojanvukadinov 💋👄💄

A post shared by Pedja Bozic (@pedjabozic) on

ВИДЕО: Анастасија го испеа големиот хит на Цеца

Богдана Родиќ и Вељко Ражнатовиќ на 24 ноевмри ќе се венчаат, а снаата на Цеца синоќа ја прослави својата моминска вечер.

Анастасија Ражнатовиќ запеала на моминската забава на својата идна снаа и тоа запеала еден од најголемите хитови на својата мајка.

Пејачката ја кренала забавата на повисоко ниво со песната „Лепи громе мој“, која ја пееле сите присутни во еден глас.

Анастасија била одлично расположена, а додека пеела дури и намигнувала во камера и се насмевнувала преку микрофонот. Бремената Богдана како принцеза на моминската - има и вел.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ovako Bogdana peva pesmu " Rane" na devojačkoj večeri❤ #bogdanaraznatovic #devojackovece #rane

A post shared by CECA RAŽNATOVIĆ - ©️®️ (@ceca_original_official) on

Популарно