ФОТО + ВИДЕО: Луна Џогани се пофали со новиот стан

Нејзината мајка, Анабела Атијас, ја изненади со стан кој го пазареше за својата наследничка.

Луна победи во „Задруга 2“ и освои 50.000 евра. Нејзината мајка Анабела Атијас веднаш откако Луна излезе во „вистинскиот свет“ ја почести со гооолемо изненадување со кое ја воодушеви својата позната наследничка.

Имено, таа својата ќерка која е ријалити ѕвезда ја однесе во нов стан, за кој Луна немаше поим, а кој го опреми според нејзиниот вкус.

Како изгледа луксузниот стан погледнете во продолжение.

Луна беше гостинка во телевизија Пинк, па еве што таа лично изјави за нејзиниот нов стан.

„Станот беше среден како сама да го средував. Бев во шок. Таа ми ги даде клучевите и изговори: ‘Ова е твој стан’. Ми ги стави клучевите во рацете и во тој момент почнав да плачам, бидејќи не можев да поверувам дека со свои 23 години се наоѓам во сопствен стан кој лично го заработив. Тоа за мене е најголем успех, посебно за моите години и сметам дека успеав во животот. Ништо немаше да биде толку совршено без мојата мајка и мојот очув Андреја. Никогаш не се сомневав во вкусот на мојата мајка, таа е талентирана за такви работи“, изјави Луна Џогани пред камерите.

(Фото) Сара Мејс си ја избричи главата!

Пејачка Сара Мејс е позната по тоа што честопати знае да експериментира со својот изглед.

За разлика од своите колешки од естрадата, таа има свој претпознатлив имиџ и тоа е за поздрав, бидејќи која е поентата да бидете ист како сите други.

Таа вчера на социјалните мрежи објави фотка на која се пофали со новата фризура, односно избричена глава.

(Фото) Катарина Ивановска го смени имиџот

Манекенката Катарина Ивановска го промени имиџот. Имено таа ја промени бојата на својата коса.

 Убавицата со новиот имиџ се пофали на социјалната мрежа Инстаграм каде што објави видео на кое што со заводлива насмевка на лицето позираше со новата фризура.

Здравко Чолиќ на почетокот НАСТАПУВАЛ ПОД ДРУГО ИМЕ

Здравко Чолиќ важи за еден од најдобрите пејачи на Балканот, а тој ретко го изложува приватниот живот во јавноста. За неговото минато малку се знае, а еден детаљ од почетокот на неговата кариера е заборавен речиси сите.

Имено, уште во 1974 година, Здравко Чолиќ имал голема желба да стане светска ѕвезда, па затоа потпишал договор со музичката куќа WarnerBros. Снимил неколку песни, т.е. мини-рекорд за германското говорно подрачје.

Секако, морал да го прилагоди неговото име така што Здравко станал Дравко. Како и да е, покрај германскиот, Здравко има пеено и на англиски јазик, во 1987 година, кога го издаде диско-синглот „Light Me – I'm Not a Robot Man“.

Сепак, тој брзо ја заборави својата светска кариера, откако ја освои Југославија со своите синглови, а сè друго стана историја.

Популарно