ВИДЕО: Го бркаа со САТАР сред Лептокарија!

Сцена како од филмовите можеше да се види денеска во трговскиот ценар Лептокарија во Скопје.

Маж и жена, најверојатно вработени во кинеска продавница за храна, со сатар бркале маж.

На видеото се гледа како граѓаните и гостите во околните кафулиња безуспешно сакаат да ги смират лутите маж и жена, но тие покрај тоа што замавнуваа со сатарот, по момчето фрлаат и со се што ќе им се најде на патот.

Причините за инцидентот засега се непознати, а видеото е објавено за социјалните мрежи..

Се самоуби 60-годишен скопјанец, обдукцијата покажала дека е позитивен на ковид 19?

Шеесетгодишен скопјанец денеска си го одзел животот, а обдукцијата покажала дека е позитивен на ковид 19, дознава алфа. Неговото безживотно тело било пронајдено во скејт парк, во градскиот парк во Скопје. Нема информација дали тој е дел од починатите лица за кои информираше министерот за здравство Венко Филипче.

Според наши неофицијални податоци, сега починатиот наводно барал да се тестира претходно. Оваа информација не успеавме да ја потврдиме, како ни дали лицето било во самоизолација.

Инаку човекот живеел сам.

Се самоуби 60-годишен скопјанец, по смртта утврдено дека имал коронавирус

Шеесетгодишен скопјанец денеска си го одзел животот, а обдукцијата покажала дека е позитивен на Ковид 19, дознава Алфа.

Неговото безживотно тело било пронајдено во скејт парк, во градскиот парк во Скопје. Нема информација дали тој е дел од починатите лица за кои информираше министерот за здравство Венко Филипче.

-Според наши неофицијални податоци, сега починатиот наводно барал да се тестира претходно. Оваа информација не успеавме да ја потврдиме, како ни дали лицето било во самоизолација. Инаку човекот живеел сам, објави телевизијата.

Мајка од Белград отишла на гробот на својот син за време на полициски час и таму починала

Сузана Бојаниќ од Белград пред неколку дена и покрај полицискиот час отишла на гробот на својот син да се исплаче. Синот кој имал 11 пред две години си го одзел животот во својата соба, пишува „Курир.рс“

44 годишната Сузана тоа никогаш не го прифати и секој ден синот бил во нејзнините мисли. Во неделата таа отишла сама гробот на синот и починала. Роднините решиле да ја погребаат покрај синот Вук и на тој начин секогаш да бидат заедно.

Популарно