ФОТО: Актерката облечена како Хурем Султан прошета на црвениот тепих

Турската актерка Мерием Узерли, позната како Хурем Султан од туркста серија „Сулејман величествениот“, беше гостинка на Филмскиот фестивал во Венеција Со облеката многумина ги потсети на својата најдобра улога , султанката Хурем. Таа носеше раскошен  фустан во боја на шампањ, дизајнирана од славниот либанонско-италијански дизајнер Тони Вард.

Поглендете:

ФОТО: Актерката покажа како изгледа без шминка

Иако, актерките најчесто се добро монтирани, некои од нив се и природно убави, без помош на козметика.

Неслихан Атаѓул Доглу, младата турска актерка попозната како Нихан од серијата „Карасевда“ која беше хит на Сител, покажа дека е убавица и без грам шминка.

ФОТО: Сашко Коцев го промени имиџот

Сашко Коцев кој важи за најпопуларен актер во Македонија, деноиве изненади со нов изглед.

Промената на изгледот е поради  детската серија „Зоки поки“ која започна да се снима од неодамна.

Зачешлана коса, очила за вид и долга брада, обожавателите реагираа со неколку илјадници допаѓања, но и коментари дека изгледа како друг човек.

Популарно