Твитер гори: А од кај знае Заев дека Боки е пед*р?

Вчерашната изјава на премиерот Зоран Заев, кој пред камерите и целата јавност рече дека нема да дозволи „еден педер“ да го симне од власт, предизвика цунами од реакции на медиумите и совијалните мрежи.

Премисерот се обиде да се извни и да каже дека не мислел на сексуална определба, туку  на карактерна особина, но... Еве ги реакциите на Твитер:

ВИДЕО: Додека спиеше неговата сопруга тој во уста и стави жолчка, но тука не беше крајот

На интернет кружи интересно (за некого смешно, а за некој не толку смешно) видео. Имено сопругот реши да и приреди шега на својата сопруга, па додека спиеше со лажица и стави жолчка во устата, а кога таа стана и се обиде да го фати, се залепи на проѕирна леплива фолија која тој ја залепи на вратата.

Многумина коментираа дека после оваа шега го чека развод. Погледнете па вие самите пресудете дали е смешно или не:

ВИДЕО: Пијан човек си заспа на пешачки! ДВА ПАТИ!

Пијан човек се сопнува на пешачки премин додека држи ќебе, пред да легне во средина на прометната раскрсница и да заспие.

Снимки од сообраќајната камера  го покажуваат неименуваниот човек како шета на пресекот со зебра со ќебето и се сопнува пред запрените автомобили. Тој се спушта на земја и заспива, принудувајќи го збунетиот возач да го заобиколи. Возилата ја избегнуваат лентата што ја окупира.

На видеото е прикажана женска велосипедистка која се обидува да го заштити пијаницата со поставување на нејзиниот велосипед пред него, како предупредување за приближување кон автомобилите.

Долго време потоа, локалната полиција пристигнува и го придружува надвор од патот.

Службеникот Хонг Донгхонг рече: „Хонг Донгхонг: Мажот бил во несвест и се чинеше дека е затнет. Мирисаше многу на алкохол.

ВИДЕОТО можете да го погледнете ТУКА

ВИДЕО: Свиња нападнала грчки новинар во емисија во живо

Грчкиот новинар Лазос Мантикос известувал за поплавеното подрачје недалеку од Атина, кога во кадар му упаднал непоканет гостин - свиња која не сакала да го остави на мира.

Свињата, за која се верува дека избегала од блиската фарма, прво почнала да му ја нушка ногата, а потоа почнала да го прогонува и грицка репортерот кој безуспешно се обидувал да избега.

Да биде уште полошо, сѐ се случило за време на јавување во живо за емисијата Добро утро Грција, а неговите колеги во студиото не можеле да дојдат при себе од смеење.

Погледнете:

Популарно