Сакала да си го продаде детето и да ги вгради силикони и да си купи нови чизми!

Една мајка на четири деца, Луиза Гаџиева со потекло од Дагестан се наоѓа во притвор по апсење поради обид да го продаде новороденото дете. Луиза проба да го продаде детето за 3.000 фунти. Како оправдување во полиција, таа кажала дека има потреба да ги оперира градите, кои имала намера да ги зголеми и да ги направи поцврсти, а притоа сакала да си купи и нови чизми.

„Седев со сестра ми пред породилно и видовме некои одлични чизми. Знаевме дека никогаш нема да имаме пари за да ги купиме. Исто така, момците ми велеа дека градите не ми се добри и сакав да поработам на себе“, им кажала таа на полицајците.

(Видео) Момче нацртало нешто чудно на судо и заплакало

На судењето, во текот на испитувањето, момчето зема парче хартија и нацрта нешто страшно, а потоа почнаа солзи сами да му течат од очите.

Аманда Луиз е осудена на доживотен затвор затоа што ја удавила својата ќерка, а главен сведок бил нејзиниот син.

Момчето на судењето кажало дека мајката ја удавила ќерката, а тоа и го нацртал. Аманда тврдела дека ќерка и паднала во базенот и се удавила, но момчето откри што се случило.

„Ова е мојата мајка. Ги стави рацете на нејзиното лице и ја удави“, кажа момчет.

На судењето сведочеше и мајката на Аманда која кажа дека таа ги загубила нервите и не била во добра психичка состојба.

Целото видео можете да го погледнете ТУКА

(Видео) Езеро „голта“ се пред себе

Среде езеро во Америка се отвори дупка, па почна да голта се пред себе. Застрашувачката глетка беше снимена од очевидец, но не е наведено каде точно, а се изгледаше како во „садопер“.

Просто е неверојато и зачудувачки како водата оддеднаш почна да голта се пред себе.

Погледнете:

Популарно