Купила бензин специјално за да му се одмазди

Татаниша Хедман (40) го запалила сопругот откако го фатила како ја силува нивната 7-годишна ќерка.

Според полицијата од Вашингтон, Винсент Филипс (52), бил натопен со бензин додека спиел. Успеал да избега од куќата и така запален тргнал до продавницата во соседството за да побара помош. Купувачите го гледале со неверување и во шок како гори. Продавачот повикал 911, по што пристигнале лекарите и го однеле во болница.

Безбедносните камери на локалната бензинска пумпа покажува како вознемирената жена купува бензин само неколку часа пред инцидентот. Таа е уапсена, а во полиција признала дека го запалила откако го фатила како го силува девојчето.

Винсент е хоспитализиран на интензивна нега поради тешките изгореници, под полициски надзор е по што ќе биде уапсен поради обвинение за педофилија.

Дарија (14) родила девојче, цело време тврдела дека Иван (10) и го направил детето

Девојчето на породувањето тежело 3,6 килограми, пишува српски Телеграф. 

Дарија Суднишникова (14) од Русија, која стана позната во светот откако со своето момче Иван (10) се појавиле на тамошната телевизија и соопштила дека чекаат дете, се породи денес, а на свет донесе прекрасно девојче.

Дарија, според наводите на медиумите, детето го родила во Краснојарск, бидејќи единствено тамошните доктори се согласиле да ја породат.

Таа ги извести своите следачи на Инстаграм дека родила девојче тешко 3,6 килограми и дека докторите и рекле дека мора да одмора.

-Породувањето беше тешко. Родив девојче во 10 часот утрово. Беше тешко, се ќе ви раскажам подоцна, сега одмарам – напишала Дарија на Инстаграм.

Да се потсетиме, Дарија беше хоспитализирана кон крајот на јуни бидејќи стравувала дека предвремено може да се породи.

Таа во почетокот на сите им зборувала дека останала бремена со своето момче Иван (10), но подоцна кажала дека ја силувал 16 годишно момче и дека и било срам тоа да го признае. Паралелно на оваа ситуација, Иван ветил дека заедно ќе го одгледаат бебето, иако тој, има само 10 години.

(Видео) За влакно избегна авион: Леталото се заби во куќа, пилотите едвај преживеаа

Пилотот Фабио Рејс и патникот Алесандро Кунхаго успеаа да избегаат од трупот на авионот кој се урна во саботата, најверојатно поради дефект на моторот.

На страшната снимка се гледа како авионот паѓа на земја и удира во ѕид, а притоа се скрши на парчиња при ударот, но кабината за среќа остана недопрена.

На снимката се гледа и жена која во почетокот не беше свесна дека авион се приближува, но набрзо ја врти главата и гледа летало кое паѓа на земјата.

Погледнете во продолжение како изгледаше тоа:

(Видео) Сакаа романтични слики на карпа, а во следен момент се бореа за својот живот

Фотографиите од венчавкат абеа важен дел од церемонијата и секако, новиот брачен пар сакаше да изгледаат совршено.

Инцидентот се случи во јужна Калифорнија. За да биде совршена фотографијата, за фотографирање избраа една карпа и океан.

Сепак, океаното имаше поинакви намерно, а беше доволен само еден силен бран за да ги турне во водата, која беше исполнета со други карпи.

За среќа, тука беа спассувачите кои веднаш скокнаа во акција и им помогнаа на младите лица за да ги извлечат од океанот.

Популарно