Миа Костова: „Запознав човек што го сакам повеќе од себе“

Македонската водителка на „Бекстејџ“ и инфлуенсерка Миа Костова често е активна на социјалните мрежи.  Во последната објава на својот „Инстаграм“ таа објави емотивна порака која ја посвети на нејзиниот син Андрија.

- „2012 ми се смени животот комплетно. Запознав човек што го сакам повеќе од себе. Мислев дека секогаш ќе биде бебе. Пречесто се плашев дали добро правам и колку му должам кога е во прашање воспитување и родителска посветеност. Денес, вака сериозно голем ми дава за право да мислам дека може не сум најдобрата мајка на светот, ама можам со право да давам совети за воспитување ако некој ми побара, секако. Кроток, искрен, се радува буквално на се’, задоволен со премалку, полн љубов, разбран секогаш и без исклучок на прва, понекогаш и само со поглед, хармоничен, лесно навредлив и максимално самостоен. Не е оглас за зет, ниту за школо за воспитување. Само кажувам дека е Мој. Ваљда е мој, сомнително со оглед на љубовта кон училиште. Попљукајте го, јас ќе ви посакам ништо помалку и ништо повеќе од дете како него. Ова е нашето 8мо лето. Те сака мама, *Андрија*, напиша водителката во описот на фотографија со синот.

Актерката Мина Лазаревиќ во солзи прв пат проговори за својот приватен живот

Мина Лазаревиќ (45) зборуваше за деталите за разводот од поранешниот сопруг, балетанот Горан Станиќ, кој ја претепа во 2015 година, во станот каде што живееја заедно. Тогаш балетанот ја призна вината и постигна договор да помине една година во домашен притвор.

По овој повод, Мина рече:

Понекогаш браковите не се распаѓаат затоа што традицијата отсекогаш била на прво место, па затоа беше срамота. Традицијата беше прекината во минатиот век. Сега, кога некој ќе се разведе, мислите: „Јас дури и не знам што бараа заедно“. Секој се однесува сам за себе, тоа е веќе индивидуално, не можете да го знаете тоа на почетокот “, рече Мина и откри како тогаш реагирал нејзиниот постар син од првиот брак.

Во врска со неговата реакција на сè што се случи меѓу неа и Станиќ, Лазаревиќ рече: “Тој реагираше бурно. Постар е. Нормално е дека сè искусува поинаку. Но … незнам што да ти кажам …”, рече Мина и ги избриша солзите.

(Фото) Првата фотографија на Луна Џогани по веста дека е бремена, фановите се загрижени!

Луна Џогани и Марко Миjковиќ ја споделија радосната вест со сите и открија дека очекуваат бебе.

Учесниците на реалните шоуа снимија видео и го споделија на социјалните мрежи во моментот кога таа го објави тоа на својот вереник.

Луна сега ја објави првата слика на својот Инстаграм по веста дека е бремена.

Поранешната натпреварувачка во реалните шоуа е целосно во црно, а нејзините обожаватели беа загрижени дека таа седи бремена на бетонот и и рекоа дека сега треба да се грижи за себе.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@inportana 😇

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani) on

Другите корисници на социјалните мрежи застанаа во нејзина одбрана, изјавувајќи дека фотографијата е можеби направена порано, а идната мајка сега ја објавила.

Луна порано за медиумите изјави дека смета дека не е рано за бременост и додаде дека полот на детето не и е важен. Таа исто така откри дека ако е син, Марко би сакал да се вика Лука, додека ако е девојче имаат повеќе опции Миа, Лана, Хана

Анабела не попушта: Луна плаче и ја моли – има само една желба!

Луна Џогани и нејзиниот вереник Марко Миљковиќ чекаат дете, па поради тоа пејачката побарала од својата мајка Анабела Атијас да се смири со нејзиното момче.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@inportana 😇

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani) on

Како што е познато, Луна и Анабела не беа во добри односи, па се смирија на крајот. Меѓутоа, Џогани ја мачи караницата меѓу мајката и вереникот и тоа што тие не разговараат.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

❤️ 14.

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani) on

Бидејќи Марко официјално ќе стане дел од семејството Џогани, со оглед на тоа дека се вери со Луна и дека ќе добие дете, на сите им значи да го поправат односот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Just chill🙋‍♀️

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani) on

Џогани наводно разговарала со мајката Анабела и ја замолила да му ги прости лошите работи на Марко, но тоа нема да биде толку едноставно.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🏠 @adabojana_rent

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani) on

Анабела кажала дека ќе се обиде да се контролира и да биде коректна, но за такво нешто ќе треба многу време.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💖 @adabojana_rent @leommi_official

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani) on

Популарно