ФОТО+ВИДЕО: Најзгодната српска баба се омажи за „Господинот Совршен“

Дојде и тој ден. Најубавата српска баба повеќе не е сингл. Судбоносното „да“ му го кажа на згодниот Италијанец, кој го нарекува „Господин Совршен3.

50-годишната Жаклина Пизано е најпозната и сигурно најмодерна српска баба на Инстаграм. Деталите од својот приватен живот долго ги споделуваше јавно, а сега се омажи и сите детали од свадбата ги сподели на социјалните мрежи.

Името на младоженецот се уште не е познато, но познат е надимакот „Господин Совршен3 кој го доби од својата сопруга.

Раскошната церемонија била одржана во луксузен амбиент на југот од Италија, а невестата променила дури 4 венчаници.

Освен две бели, блеснала и во жолт фустан од тул, достоен за една принцеза.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

👰🏻🎩Быть счастливым никогда не поздно. Многое происходит за почти десятилетние отношения. Вы влюбляетесь, проходите «фазу медового месяца», переживаете самые травмирующие события и отмечаете успехи. Праздновать акции. Оплакивать потери близких. 👼🏼🙏🏼❤️. Делитесь одинаковыми идеями, ставьте одинаковые цели. И через это, через все эти взлеты и падения вы начинаете понимать, что вы никогда не хотите быть без этого человека. Это был мой долгий путь к браку, и я бесконечно благодаренa за уроки, которые мы усвоили на этом пути. Да, вы видите это хорошо, бабушка как невеста 💕 Mое красивое свадебное платье RIMA CHERFANE @rimacherfane из новой коллекции от Paris Fashion Week. Следуйте за моим каналом на YouTube, Ссылка в моем био 👆🏼#grandmotherthatlovesfashion #bride #bridesmaids #honeymoon #sicily #taormina #realfashionistwedding #lovegetsloveinreturn #bethebestversionofyourself #italy #wakeupyourdivineside #love #myangel #rememberstefan👼🏼 #nofasterthanlife 🎩👰🏻 Nikada nije kasno za sreću. Mnogo toga se dogodi u skoro deceniji dugoj vezi. Zaljubite se, prolazite kroz fazu medenog meseca, zajedno prolazite kroz one najtraumatičnije događaje i proslavljate uspehe. Tada se, na kraju, oboje odlučite prihvatiti jedno drugo upravo onakvim kakvim jeste. Čak vam i sitne mane, koje ste kod drugih primećivali sa nelagodom, postanu simpatične kod te srodne duše, zar ne? Počnete zajednički život. Slavite promocije. Placete zajedno u žalosti zbog gubitka voljenih 🙏🏼❤ Delite iste ideje, imate iste ciljeve. A kroz sve to, kroz te uspone i padove počinjete shvatati da nikad ne želite biti bez ove osobe. Eto, to se upravo meni desilo. Život nam sam kreira tragične momente. Za ove srećne, moramo sami da se pobrinemo. Naučila sam ovo, tokom mog dugotrajnog putovanje do braka.. i večno sam zahvalna na lekcijama koje smo naučili na tom putu. Da, dobro vidite, baka kao mlada 👰🏻 Nosim prekrasnu venčanicu (za prvi, od ukupno 3 dana svadbenih proslava) RIMA CHERFANE @rimacherfane sa poslednje Nedelje mode u Parizu.💕 Pratite moj YouTube kanal da biste videli sve detalje koje sam snimala kako bih podelila sa vama. Stiže uskoro. Povežite se preko linka u mome Bio

A post shared by Žaklina Pisano (@realfashionist) on

Судејќи според нивните заеднички фотографии, заедно се уште од 2016 година, а истата година на Божиќ, трагично настрадал синот на Жаклина, Стефан, кој го добила од првиот брак.

Жаклина има и 30-годишна ќерка и две внуки чии фотографии од време на време ги објавува на Инстаграм, но се труди да им ги крие лицата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Семейный портрет (за кадром) @Realfashionist Wedding 👰🏻 🎩🎻🌹 Подпишитесь на мой канал на YouTube Ссылка в моем Bio👆🏼 Скоро придет все: подготовка, платья, свадебная церемония .. 3 дня и ночи вечеринок с самыми близкими членами нашей семьи и друзьями 💋 Family portrait (behind the scenes) of @Realfashionist Wedding 👰🏻 🎩🎻🌹 Subscribe to my YouTube channel Link up in my Bio👆🏼 Soon coming all about: preparations, dresses, wedding ceremony ..3 days and nights of party’s with closest members of our family and friends 💋#realfashionistwedding #grandmotherthatlovesfashion #lovegetsloveinreturn #bethebestversionofyourself #italy #wakeupyourdivineside #love #myangel #rememberstefan👼🏼 #nofasterthanlife

A post shared by Žaklina Pisano (@realfashionist) on

ФОТО: Еден погрешен чекор покажа што носи под фустанот

Албанската пејачка направи голема грешка со фустанот кој го облекла, а папараците подготвено ја дочекаа. Рита Ора никогаш не ја криела наклонетоста кон провокативната облека, но вчера направи грешка.

Пејачката, имено, се појавила на една прослава во Лондон, а за таа прилика одбрала огнено црвен фустан со длабоко деколте и со уште подлабок шлиц на нозете. Сето тоа го искомбинирала со црвен детаљ на главата, но ниту тој не го одвлекол вниманието од тоа што се случило.

Секој чекор бил ризичен за пејачката во овој фустан и на крајот и се случило неизбежното, па еден незгоден чекор покажал што крие Рита Ора под фустанот.

ФОТО: Девојката на Роналдо со провокативна фотографија, никој не остана рамнодушен

Девојката на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез, ги воодушевила фановите со провокативна фотографија на социјалните мрежи.

Георгина објавила провокативна фотографија во лифт, што предизвикало големо внимание од бројни славни личности. Бројни манекенки и сопруги на фудбалери ѝ оставиле коментари дека се воодушевени од нејзиниот изглед.

Погледнете ја: 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🕊 #goodnight #peace #love @fashionnova

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

👗 @prettylittlething 💥

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

ВИДЕО: Кога ти е премногу жешко, и вака можеш да си се возиш

На машките патници воопшто не им пречи ваквото однесување, но жените имаат забелешки, а особено шоферката.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот.

На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“.

Популарно