Тоше Проески: Кога ќе ви одземат сè, ќе ви останат двете раце, составете ги една до друга за молитва,тогаш ќе бидете НАЈСИЛНИ

Легендата Тоше Проески остави голем траг на земјата во неговиот кус живот, и освен што се прослави како еден од најдобрите вокали некогаш родени на овие простори и пошироки, тој засекогаш ќе остане запаметен и по љубовта која ја шитеше како и по големиот број на изреки кои ни помагаат во најтешките денови од животот. Ова се неговите 16 најдобри цитати од кои ќе ви навираат солзи во очите:

1. Секоја жена на овој свет заслужува, барем во очите на еден маж во еден момент, во една секунда, макар тоа било и само еднаш во животот, да се почувствува најпосакуваната жена на светот и ако цел живот ми помине во тоа, ќе знам дека не сум го протрошил залудно.

2. Човекот треба да биде инспириран, и го молам Бога да не ми ја зема инспирацијата за музиката и инспирацијата во животот.

3. Да имам огромна моќ, макар и накратко, би направил да исчезне омразата и злото и луѓето меѓусебно да делат љубов.

4. Суштината на животот е да се сака, да имаш некој што те сака, да си сигурен дека те сака и дека е само со тебе.

5. Човекот мора да остане човек, без оглед на тоа со што се занимава и каков успех постигнал.

6. Љубовта не е нешто со кое треба да тргуваш. Испрати ја и не очекувај кусур. Не биди себичен.

7. Сакајте се! Правата љубов е онаа љубов која ја дариш, а не очекуваш да биде возвратена. Кога се чувствува чувството на љубов, доволно е едносмерно. За врска треба да биде двосмерно, а за љубов е доволно само едносмерно.

8. Не сакам да ми симнувате капа. Само сакам да се гордеете со мене.

9. Никогаш не би се откажал од пријателите. Секогаш би бил со нив. Во добро и во зло. Во добро да се радувам, во зло да помогнам.

10. За мене е незамисливо некој кој може да пружи нешто на оние кои имаат малку или воопшто, затвора очи и не пружа ништо.

11. Не сакам кога целта ги оправдува средствата, не сакам нечесни игри и не верувам дека во љубовта е сè дозволено – исто како во војната.

12. Сите ние луѓе, сме поврзани со некоја посебна сребрена жичка во својата душа.

13. Децата се дар од Бога и не можам да не им се радувам. Кога и да се до мене знам дека ме чуваат.

14. За љубов би се борел до крај. За љубовта на личност што ми е драга, било да се работи за член на семејството, девојка или пријател. За љубов сум спремен на сè!

15. Кога ќе ви одземат сè, ќе ви останат двете раце, составете ги една до друга за молитва… Tогаш ќе бидете НАЈСИЛНИ.

16. Цел свет е убав кога си насмеан. Кога си нерасположен, те нервира и сончев ден.

Фото: ЈК се појави без га..и

Фудбалерот Огњен Врањеш  го славеше  својот 30. роденден, на кој присутните се забавуваа со Светлана Цеца Ражнатовиќ, Јелена Карлеуша се обидуваше да го сврти вниманието кон себе на свој начин.

Таа објави свои фотографии на кои се гледа дека не носи долна облека.

За снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ се појавила во долг црн фустан со отворени делови точно на места кои покажуваат дека таа не носи долна облека.

Погледнете: 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

👅 In @fromgrayscale set

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Славчо Попоски со детална анализа: Суша и летни температури до 29°C

Под влијание на многу топла воздушна маса од југ и понатаму ќе се задржат многу високите температури на воздухот кај нас и истите ќе се искачуваат во интервалот од 22 до 29 степени. Времето ќе биде сончево повремено со мала локална облачност а ќе биде и претежно тивко или само на не кои места ќе дува сосема слаб ветер од променлив правец.

Да напоменеме дека овие температури на воздухот се повисоки од нормалните дури за околу десет степени и секако топлото време лошо ќе се одрази врз граѓаните каде постои опасност од појава на вируси.

Понатамошната суша пак и понатаму доста лошо ќе се одразува врз земјоделските култури и посеви.

За подетални информации следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ

Фото: Рита Ора „фатена“ на дело

Пејачката Рита Ора направи „ненамерна“  грешка со фустанот кој го облекла, а папараците подготвено ја дочекаа.

Рита никогаш не ја криела наклонетоста кон провокативната облека, но вчера направи грешка.жПејачката, имено, се појавила на една прослава во Лондон, а за таа прилика одбрала огнено црвен фустан со длабоко деколте и со уште подлабок шлиц на нозете. Сето тоа го искомбинирала со црвен детаљ на главата, но ниту тој не го одвлекол вниманието од тоа што се случило.

Секој чекор бил ризичен за пејачката во овој фустан и на крајот и се случило неизбежното, па еден незгоден чекор покажал што крие Рита Ора под фустанот.

Популарно