ФОТО: Продавачка на мандарини стана хит во регионот

Хрватските медиуми, но и друштвените мрежи, веќе со денови пишуваат за атрактивната Кристина, која продава мандарини во Бестовје во близина на Загреб.

Оваа занисна 20-годишна девојка секојдневно стои покрај штандот со мандарини, а работа има премногу.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🦑

A post shared by 🔱 KRISTINA 🔱 (@lareina1134) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 🔱 KRISTINA 🔱 (@lareina1134) on

Кристина Пенава тврди дека дневно од 9 часот наутро па се до 19 часот продава и до 300 килограми од ова овошје, а гужвите се толкави што минувачите често немаат каде да ги паркираат автомобилите за да дојдат на ред.

Веруваме дека убавината на оваа девојка и унните облини се едни од главните причини за добрата продажба, со оглед на тоа дека минувачите и муштериите се во се поголем број.

Не е невообичаено купувачите и да сакаат да направат селфи фотографија со Кристина, а навикнала и на комплименти. Вели дека редовна појава е да ѝ свират со автомобили.

„Тоа дека постојано некој свири кога ќе помине навикнав, а сега веќе поединци доаѓаат и да се фотографираат, а кога веќе прашувате сообраќајни несреќи се уште немало“, рекла таа за Јутарњи лист.

На Инстаграм ја следат 17.000 луѓе, а таму често објавува и провокативни фотографии.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 🔱 KRISTINA 🔱 (@lareina1134) on

(Фото) Станија се расоблече на студот и објави фотки од сите можни агли

Откако сподели дел од тренингот и го снимаше задникот додека вежбаше, Станија Добројевиќ отпатува со своето момче Марко на Копаоник, од каде веднаш објави неколку голи фотки.

Имено, старлетата се соблече од проѕирна долна облека и позираше покрај широко отворениот прозорец со шубара на главата, а фотографиите ги полудеа нејзините придружници.

На Станија дефинитивно не и беше гајле за студот, па се опушти и позираше, а нејзиното момче ја сликаше од сите можни агли.

(Видео) Клои Кардашијан сними „лајв“ толес

Американската ријалити sвезда Клои Кардашијан (36) објави видео на кое е топлес и подолу напиша емотивен пост откако интернетот беше преплавен со нејзината фотографија која не беше обработена во Фотошоп и која ги покажува нејзините несовршености.

Имено, контроверзната фотографија ја направи бабата на Клои Мери Џеј за време на велигденскиот викенд, но не требаше да заврши на социјалните мрежи. ПР тимот во моментов се обидува да ја отстрани фотографијата од Интернет и тврди дека станува збор за неовластено објавување, а странските медиуми истакнуваат дека за оваа грешка е виновна аститентката на sвездата, на која сега и се заканува отказ.

Клои направи видео во живо на Инстаграм во спортска облека и топлес за да докаже дека сите нејзини објави не биле фотошопирани. Кардашијан се фотографирала во огледалото со едната рака додека ги покривала градите со другата, па носела едвај видливи гаќички во боја на кожа.

– Да, направив Лајв видео за да ви покажам дека сето ова не е фотошопирано – започна Клои Кардашијан.

– Еј, луѓе, ова сум јас и моето неуредно и нефилтрирано тело. Мојата фотографија што беше објавена неделава е прекрасна. Но, како некој што се борел со изгледот на своето тело цел живот, кога некој ќе ве фотографира што не е ласкаво во слабо осветлување или не го покажува вашето тело како што е после напорно вежбање и потоа го споделува со светот, имате потполно право да побарате да не споделувате без разлика кој сте. Вистината е дека притисокот, постојаниот притисок и очекувањето целиот мој живот да биде совршен се премногу за да се справам – започна Клои.

“Клои е дебела сестра. Клои е грда сестра. Нејзиниот татко сигурно не е нејзиниот вистински татко затоа што изгледа многу поразлично. Единствениот начин на кој можеше да изгуби толку многу килограми беше операцијата”. Треба ли да продолжам? – праша Клои.

– Но, кому му е гајле како се чувствува затоа што пораснала во привилегиран живот. Таа е исто така во реално шоу, па се согласи на сето ова. Секако, не барам сочувство, туку вие да ме почитувате како човечко суштество. Не сум совршена, но ви ветувам дека ќе се обидам да го живеам секој ден од мојот живот што е можно поискрено и со емпатија и љубезност. Тоа не значи дека не правам грешки. Но, јас нема да лажам. Речиси е неподносливо да се обидам да ги достигнам невозможните стандарди што ми ги постави јавноста – додаде Клои.

– Повеќе од една деценија, секоја маана и несовршеност е микроанализирана на фотографиите, и вие ме исмевате поради најмалите детали, и секој ден светот ме потсетува на тоа – додаде таа.

– И кога ќе се обидам да ја искористам таа критика како мотив да се доведам во најдобра форма во мојот живот и да им помагам на другите со истите проблеми, тие ми велат дека не го сторив тоа преку напорна работа и дека секако платив за сето тоа – додаде таа.

(Фото) Старлетата во едвај видлива танга и зајачки уши на главата

Интернет ѕвездата Росана Аркл стана позната во јавноста по учеството во реално шоу, по што се здоби со голема популарност на социјалните мрежи, каде што секојдневно ги воодушевува своите следбеници со голи фотографии.

Атрактивните „плавуша“  доби „армија“ од пет милиони следбеници објавувајќи провокативни слики, главно во костим за капење или долна облека, а сега нејзината нова објава предизвика вистински хаос на Инстаграм.

Розана позира свртена со грб на објективот, а нејзиниот задник е во едвај видлива танга во беж боја. Старлетата врз тангата облече и провокативни мрежести чорапи со кои го зачини секси изгледот, а на главата стави зајачки уши.

Па како тоа да беше малку, следеа уште неколку секси изданија во долна облека:

Популарно