ФОТО: Сопругата на Маринко Роквиќ е убавица, со неа има два сина

Маринко Роквиќ веќе со години е во брак со Славица, која не сака да се експонира во јавноста. Тие двајца ги имаат синовите Марко и Никола Роквиќ, а Маринко има и вонбрачен син Дарио.

Многумина коментирале дека Славица за своите години изгледа совршено, а на својот Инстаграм профил се залага за здрава исхрана.

Сепак, како што пишувале домашните медиуми, Маринко ѝ бил неверен на Славица пред три години, поради што таа одлучила да го напушти. Сепак, после неколку месеци одлучила да се врати во смеејниот дом и на нивниот брак да даде нова шанса.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Drage moje! U dm-u mi često postavljate pitanja vezana za ishranu, odgoj dece, kako zadržati osmeh na licu? Kako sakriti godine? Nisam neki ekspert, ali iskustvo mi daje za pravo da vam odgovorim na vaša interesantna razmišljanja i nedoumice. Napišite i vi svoje dobre životne navike, možda nekome pomognemo u prevazilaženju raznih problemčića. Nađite malo vremena i učinite nešto lepo za sebe. Ne robujte stereotipima. Ne podvodite se masom i njihovim zakonima. Ne budite kopija, klon i zavisnik plastičnih hirurga. Dopustite godinama da urežu boru smejalicu i na vašem licu. Ne zavidite drugima. Shvatite da je prirodno biti različit. Postanite tolerantni, opraštajte sebi i drugima, ne glumite ono što niste. Radujte se od ranog jutra novom danu. Pokušajte i u lošim stvarima koje vam se dese pronaći razlog zbog koga je to dobro što vam se desilo. Moglo je biti i gore. Dobrotu i lepotu u drugima mogu videti samo oni koji lepotu i dobrotu nose u sebi. Preuzmite odgovornost, ne tražite krivce u drugima. Stanite iza svake svoje izgovorene reči pa čak i one u ljutnji. Naučite da kažete “ izvini”. Sanjajte, živite svoje snove. Mislite da je nemoguće? Ograničenja postoje samo u našem umu. Verujte do nas je, jer čuda se dešavaju onima koji u njih veruju. Masna hrana je nezdrava, ali neizbežna. Samo ne preterujte sa njom. Prestanite da brojite kalorije i da nabijate sami sebi nervozu. Vežbajte, krećite se. Idite na brzi hod kad god vam to dozvoli vreme, svako jutro plank od 3 x po minut. Dubite na glavi... Družite se...drugarice, deca, unučići, partner....Dobra knjiga je takođe lek za sve. Pročitajte i moju knjigu Danak u krvi. Kada je pročitate shvatićete da ste već odavno srećni u životu. Probudite se i postanite svesni sebe, jer svesnost je put ka zadovoljstvu. Ovo je moja životna filozofija koje se pridržavam i osećam se u ovim mojim godinama srećno i zadovoljno. Pridružite mi se, videćete nije teško. Ne možete ništa da izgubite, a benefiti su mnogobrojni. #slavicarokvic #rokvic #danakukrvi #veranadaljubav #zivot #iskustvo

A post shared by Slavica Rokvic (@rokvic.slavica) on

ВИДЕО: Шерифовиќ тајно ја снимаше Карлеуша како меша со задникот

На снимање на емисијата „Ѕвездите на Гранд“, жирито, покрај макотрпната работа, одлучило да се забавува. Меѓу нив постајно има кавги, а сега Марија Шерифовиќ открила момент кога се тече како подмачкано.

Имено, додека се снимала себеси, победничката на Евровизија забележала дека зад неа се случува нешто необично. Во кадар ѝ влетала колешката Јелена Карлеуша која заносно мешала на столче.

Шерифовиќ не одолеала слатко да се изнасмее.

Луна Ѓогани откри која големина на машкиот алат и одговара и кој е нејзиниот фетиш при водење љубов

Луна Ѓогани откри што ја пали и што никогаш не би се обидела во сексот.

“Сакам кога ми ги лижат стапалата, но и кога ќе им го направам тоа. Сепак, никогаш не сум имала анален секс, ниту би имала, затоа што тоа е„ блјак“”, рече блогерката и новопечена пејачка, која додаде дека сака кога гениталниот орган е голем затоа што нема проблем со тоа да боли!

Таа вели дека Марко Миљковиќ е нејзиниот најдобар љубовник што некогаш го имала! Победничката на „Задруга 3“ не се двоуми да пофали маж кој може да ја задоволи.

“Марко е најдобар во кревет. Штом го гледам, го посакувам. Толку ми е убав што веднаш посакувам да имаме секс. Можев да го правам тоа со него цел ден. Морам да го фалам Марко, затоа што тој е многу издржлив. Тој апсолутно ми одговара. „Навистина немам никакви забелешки за него. Тој и јас навистина се чувствуваме добро во кревет“, раскажуваше своевремено Луна.

Таа дури го спореди Миљковиќ со поранешното момче, Слободан Радановиќ.

“Марко е многу повеќе мојот тип од Слоба. Тој беше огромен за мене. Со Марко, повеќе уживам во тоа!

ФОТО: Цеца покажа од кого ја наследила убавината

Фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ речиси ретко објавува фотографии од своите родители на кои е многу горда. Имено јавноста на свадбата на Вељко можеше во целост да ги запознае мајката и таткото на пејачката, но и бабата и дедото на Анастасија и Вељко.

Мајката на пејачката ја кршеше погачата, но и ја купуваше Богдана на највеселиот ден на нејзиниот внук Вељко.

Цеца иако не сака да ги експонира нејзините родители таа сепак од време на време споделува и среќни мигови од минатото со нив.

Фановите едногласни дека таа убавината ја наследила од нејзината мајка Мира која исто така била музички талентирана.

Популарно