Фото: Дали ќе се снима повторно популарната серија?

Пред четвртина век започна да се емитува една од најпопуларните серии во историјата. Иако никој првично не веруваше дека шест пријатели и нивните приказни ќе станат планетарно популарни, „Пријатели“ е една од најгледаните серии во светот.

Интересно е и да се прочитаат непознати детали од снимањата, како и од животот на популарните актери, 15 години откако престана  да се емитува серијата. Толку бевме обземени со емоции кога „фативме“ на Инстаграм фотографии направени од Кортни Кокс (Моника Гелер) од нејзиниот дом во Малибу. Имено, Моника ги покани своите стари пријатели на вечера - Џои и Рејчел, или Мет Лебланнк и Џенифер Анистон. 

Кортни  напишала на фотографијата велејќи: „Ретка вечер е и навистина ми се допаѓа“. Секако оваа објава привлече големо воодушевување кај фановите и многумина повикуваа на повторно снимање на ’Пријатели’. Некој напиша вака: "Направите го тоа! Ние сакаме филм за" Пријатели ".

Друг обожавател додаде: "Моето срце сега е полно! Ве сакам момци!" Инаку, Кортни вложува многу напори за одржување на односите со своите колеги и често објавува фотографии од нивните социјални собири на социјалните мрежи. Во јуни, Лиса Кудро (Фиби) и Џенифер дојдоа на нејзината роденденска забава.

"Колку сум среќна што можам да го прославам роденденот со двајцата?" таа објави на Инстаграм.

Бројни обожаватели повикуваат на повторно снимање на серијалот, или можеби филм со истата актерска екипа.

„Јас би го сторил тоа, девојките би го правеле тоа, а момчињата би биле за тоа - сигурна сум. Слушајте, сè е можно“, рече Џенифер. Иако Мет Лебланк еднаш рече дека нема шанси „Пријатели“ да  се снима повторно, дружењето со Џенифер и Кортни би можело да го омекне малку.  Фановите може да чекаат... и  да се надеваат ...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A rare night and I love it.

A post shared by Courteney Cox (@courteneycoxofficial) on

 

„Пријатели“ заедно и по 15 години од серијата

Пред четвртина век започна да се емитува една од најпопуларните серии во историјата. Иако никој првично не веруваше дека шест пријатели и нивните приказни ќе станат планетарно популарни, „Пријатели“ е една од најгледаните серии во светот.

Фото: IMDb

Интересно е и да се прочитаат непознати детали од сетот, како и од животот на популарните актери, 15 години откако престана серијата. Толку бевме презаситени со емоции кога однесевме на Инстаграм фотографии направени од Кортни Кокс (Моника Гелер) од нејзиниот дом во Малибу. Имено, Моника ги покани своите стари пријатели на вечера - eyои и Рејчел, или Мет Лебланнк и ennенифер Анистон. 

Кортни ја потпиша фотографијата велејќи: „Ретка вечер е и навистина ми се допаѓа“. Секако оваа објава привлече голем ентузијазам кај фановите и многумина повикуваа на повторно снимање на ’Пријатели’. Некој напиша вака: "Направи го тоа! Ние сакаме филм за" Пријатели ".

 

Друг обожавател додаде: "Моето срце сега е полно! Те сакам момци!" Инаку, Кортни вложува многу напори за одржување на односите со своите колеги и често објавува фотографии од нивните социјални собири на социјалните мрежи. Во јуни, Лиза Кудро (Фиби) и ennенифер дојдоа на нејзината роденденска забава.

"Колку сум среќна што можам да го прославам роденденот со двајцата?" таа објави на Инстаграм.

ФОТО: Таа денес е згодна девојка по која воздивнува секоја маж

Лаура Перез првпат се појави на телевизија кога имаше 270 киломграми. Поради вишокот килограми во целост зависела од помошта на нејзиниот сопруг.

Со себе секогаш носела боца кислород за да може да дише, а потоа решила да се пријавил во емисијата „My 600-lb life”. Во првата фаза изгубила дури 136 килограми, но не запрела тука.

Многумина ги изненадила веста дека нејзиниот брак почнал да се распаѓа. Нејзиниот сопруг ја напуштил, по што таа драматично ослабела и веќе не ѝ била неопходна неговата помош.

Лаура денес работи, изгледа одлучно, а судејќи по нејзините фотографии посреќна е од претходно.

ФОТО: Таа и купи скапоцен подарок на снаата

Вереницата на синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Богдана Родиќ и официјално направи веридба и доби скапоцен подарок.

Таа на снаата и купи скапоцен часовник, со вереничкиот прстен кој го доби од Вељко.

Сега се реши да и даде скапоцен прстен кој дури не го дала ни на ќерка си Анастасија.

Хороскопски знаци што лесно можат да ви станат непријатели

Границата помеѓу љубовта и омразата е тенка, но кај некои хороскопски знаци таа е уште потенка. Во зависност од тоа кога се родени, со некои луѓе ќе се скарате многу побрзо отколку со други. Прочитајте кои се петте хороскопски знаци што најлесно ќе ви станат непријатели.

Овен

Непредвидливиот Овен може да се изнервира во секое време и кога тоа ќе се случи, од него можете да очекувате експлозивна реакција. Ако се најдете на списокот на неговите непријатели, бидете сигурни дека сите ќе знаат за тоа. Но, не треба да се плашите од нивната одмазда затоа што тие едноставно ќе ве избришат од својот живот и ќе заборават дека постоите.

Близнаци

Личноста родена во овој хороскопски знак денес може да ви биде најдобриот пријател, а утре вашиот најлош непријател. За Близнаците се карактеристични променливата природа и избрзувањето при стекнување мислење за другите. Ако ги повредите, сигурно ќе станете тема на нивните озборувања коишто се во состојба дури и да ги измислат.

Лав

Лавовите сакаат да бидат пријатели со сите и да бидат омилени во друштвото, но ако се најдете на нивниот список на непријатели, тие ќе сторат сè што можат за да ве прикажат во најлошото светло пред останатите. Како и да е, Лавовите не го мешаат професионалниот живот со приватниот, па поверојатно е да стекнат непријатели на работа, отколку меѓу роднините и пријателите.

Девица

Девицата нема многу пријатели, а со тие што ги има очекува дека пријателството ќе трае цел живот. Личностите родени во овој хороскопски знак веруваат дека пријателството се заснова на меѓусебно почитување, па ако тоа не е возвратено, лесно можат да се замерат со некого. Кога Девиците ќе сфатат дека некој се дружи со нив само поради своја лична корист, тие веднаш и засекогаш ќе ги исклучат тие личности од своите животи.

Шкорпија

На Шкорпиите им е тешко да стекнат пријатели и се отвораат само пред луѓе на коишто целосно им веруваат. Од луѓето што ги нарекуваат пријатели очекуваат вечно пријателство, но ако и само еднаш ги изневерите или ги повредите, ќе добиете непријател за цел живот.

Популарно