Фото: Дали ќе се снима повторно популарната серија?

Пред четвртина век започна да се емитува една од најпопуларните серии во историјата. Иако никој првично не веруваше дека шест пријатели и нивните приказни ќе станат планетарно популарни, „Пријатели“ е една од најгледаните серии во светот.

Интересно е и да се прочитаат непознати детали од снимањата, како и од животот на популарните актери, 15 години откако престана  да се емитува серијата. Толку бевме обземени со емоции кога „фативме“ на Инстаграм фотографии направени од Кортни Кокс (Моника Гелер) од нејзиниот дом во Малибу. Имено, Моника ги покани своите стари пријатели на вечера - Џои и Рејчел, или Мет Лебланнк и Џенифер Анистон. 

Кортни  напишала на фотографијата велејќи: „Ретка вечер е и навистина ми се допаѓа“. Секако оваа објава привлече големо воодушевување кај фановите и многумина повикуваа на повторно снимање на ’Пријатели’. Некој напиша вака: "Направите го тоа! Ние сакаме филм за" Пријатели ".

Друг обожавател додаде: "Моето срце сега е полно! Ве сакам момци!" Инаку, Кортни вложува многу напори за одржување на односите со своите колеги и често објавува фотографии од нивните социјални собири на социјалните мрежи. Во јуни, Лиса Кудро (Фиби) и Џенифер дојдоа на нејзината роденденска забава.

"Колку сум среќна што можам да го прославам роденденот со двајцата?" таа објави на Инстаграм.

Бројни обожаватели повикуваат на повторно снимање на серијалот, или можеби филм со истата актерска екипа.

„Јас би го сторил тоа, девојките би го правеле тоа, а момчињата би биле за тоа - сигурна сум. Слушајте, сè е можно“, рече Џенифер. Иако Мет Лебланк еднаш рече дека нема шанси „Пријатели“ да  се снима повторно, дружењето со Џенифер и Кортни би можело да го омекне малку.  Фановите може да чекаат... и  да се надеваат ...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A rare night and I love it.

A post shared by Courteney Cox (@courteneycoxofficial) on

 

„Пријатели“ заедно и по 15 години од серијата

Пред четвртина век започна да се емитува една од најпопуларните серии во историјата. Иако никој првично не веруваше дека шест пријатели и нивните приказни ќе станат планетарно популарни, „Пријатели“ е една од најгледаните серии во светот.

Фото: IMDb

Интересно е и да се прочитаат непознати детали од сетот, како и од животот на популарните актери, 15 години откако престана серијата. Толку бевме презаситени со емоции кога однесевме на Инстаграм фотографии направени од Кортни Кокс (Моника Гелер) од нејзиниот дом во Малибу. Имено, Моника ги покани своите стари пријатели на вечера - eyои и Рејчел, или Мет Лебланнк и ennенифер Анистон. 

Кортни ја потпиша фотографијата велејќи: „Ретка вечер е и навистина ми се допаѓа“. Секако оваа објава привлече голем ентузијазам кај фановите и многумина повикуваа на повторно снимање на ’Пријатели’. Некој напиша вака: "Направи го тоа! Ние сакаме филм за" Пријатели ".

 

Друг обожавател додаде: "Моето срце сега е полно! Те сакам момци!" Инаку, Кортни вложува многу напори за одржување на односите со своите колеги и често објавува фотографии од нивните социјални собири на социјалните мрежи. Во јуни, Лиза Кудро (Фиби) и ennенифер дојдоа на нејзината роденденска забава.

"Колку сум среќна што можам да го прославам роденденот со двајцата?" таа објави на Инстаграм.

Ражњатовиќ се појави во Палата на правдата насмеана и средена, а Карлеуша…

Во Палатата на правдата се одржува судењето меѓу Цеца Ражњатовиќ и Јелена Карлеуша. Нивниот спор трае со години, а често се случува една од пејачките да не се појави на судењето.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ne trazite kisu gde gori,jer tu ne pada....🥰

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on

Српската пејачка Цеца се појави во Палата на правдата видно расположена, а за овој настан облече бел капут, фармерки и мали штикли. Како и секогаш, беше средена од глава до пети.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

😎

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Јелена, од друга страна, не се појави воопшто, туку дојде само нејзиниот адвокат. 

Тања Савиќ го загуби бебето?!

Тања Савиќ преживува пеколни денови во својот живот, а по караницата со сопругот Душан јованчевиќ и неможноста да ги види синовите Максим и Ѓорѓе, кои се со татко им во Австралија, пејачката го загубила и бебето.

„Во момент кога најмногу ја погоди тоа што разбра дека синовите не знае кога ќе се вратат, а покрај тоа и со Душан беше во конфликт. Тања се посомнева дека е бремена. Беше тоа мала бременост од пред неколку недели“, открива извор за медиумите.

„Прво се обиде да разговара со Душан и да ја спушти топката, па да му каже дека чекаат трето бебе, но тој беше суров. Не сакаше да попушти, а тоа ја дотепа Тања. Тоа влијаеше на нејзините хормони и на крајот го загуби бебето“, додава изворот за медиумите.

(Фото) Цеца реши: Еве која актерка ќе се најде во улогата на Светлана Ражњатовиќ во филмот за Аркан!

За филмот кој го раскажува животот на по*инатиот Жељко Ражњатовиќ Аркан многу се шпекулираше во текот на претходните неколку години, а сга е јасно дека наскоро ќе се случи тоа и ќе се сними филм.

Како што дознаваат медиумите, Светлана Цеца Ражњатовиќ долго време се мислеше дали да се сними филм за нејзиниот сопруг, но сега реши дека е време за такво нешто.

Цеца јавно призна дека единствен актер кој би можел да ја одигра улогата на Аркан е нејзиниот пријател Вук Костиќ.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hmmm..veoma su slični..Bezbedonosno intetesantne osobe..mada ovaj sa mitraljezom liči na SPAR...ma nee nemoguće

A post shared by vuk kostic (@vukkosticbadza) on

Ражњатовиќ со семејството дискутираше на оваа тема и за останатите улоги, па смета дека нејзе одлични би ја глумела Слобода Мичаловиќ, за која тври дека ја обожава.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🎬

A post shared by Sloboda Micalovic (@sloboda_micalovic_boba) on

Популарно