ФОТО: Неговата ќерка ја објави нивната прва заедничка фотографија

Поминаа 12 години од смртта на српскиот пејач Нино Решиќ, а неговата ќерка Сандра се присетила како ѝ било соопштено за смртта на татко ѝ.

Нино починал на 43. години од оштетување на панкреасот поради прекумерно конзумирање на алкохол, а Сандра првпат на социјалните мрежи објавила фотографија со татко ѝ.

„Повик. Одам кон болница. Пет пријатели зад мене. Молчат. Молчам и јас. Не дозволуваат да те видам. Ја слушам докторката „Разберете, не можам да ве пуштам. Почина“. И сега, после 12 години, не знам каде отидов после тоа. Ми рекоа „оди дома“. Н е се сеќавам. Досега не објавував наши фотографии. Не сакав патетика. Грди коментари....сега не ме интересира“, напишала Сандра во опис на фотографијата која ја објавила на Инстаграм и додала:

„Заслужен си со голем дел за моето постоење, тогаш и сега. Иако мислат дека е лесно, лавовски се борам да докажам дека не сум само „Презиме“. Легендарноста не можам да ја достигнам. Но, горда сум да запеам твоја песна. А, потоа повеќе не пеам јас...туку хор пред мене. Верувам дека тогаш си среќен. Негде горе“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Poziv. Idem prema bolnici. Pet prijatelja iza mene. Ćute. Ćutim ja. Ne dozvoljavaju da te vidim. Čujem doktorku "Razumite, ne mogu da vas pustim. Umro je". I sada, posle 12 godina, ne znam gde sam otišla nakon. Rekli su mi, "Idi kući". Ne sećam se. Do sada nisam postavljala naše slike. Nisam želela patetiku. Ružne komentare....sada me ne zanima. Zaslužan si velikim delom za moje postojanje, tada i sada. Iako misle da je lako, lavovski se borim da dokažem, da nisam samo Prezime. Legendarnost ne mogu da dostignem. Ali sam ponosna kada zapevam tvoju pesmu. A onda više ne pevam ja....vec hor ljudi ispred mene. Verujem da si tada srecan. Negde gore. #otac #volimote 🖤

A post shared by Sandra Rešić (@sandra_resic) on

(Видео) Прекрасен огномет во чест на малиот Жељко: Цеца заплака од среќа

Откако даде изјава во бел костум, новопечената баба Цеца Ражнатовиќ се преслече во фармерки и бела маица, а потоа излезе со гостите.

Недалеку од нејзината куќа, имаше прекрасен огномет во чест на внукот на пејачката. Цеца со восхит погледна на небото, а потоа заплака.

– Малку се разнежнив. Тоа е нормално, веќе ме стигна. Овие се солзи радосници – изјави Цеца.

Видеото може да го погледнете а следниот ЛИНК

Еве колку пари родителите на Богдана ќе подарат на нивниот внук

Снаата на Цеца Ражнатовиќ, Богдана вчера се породи и на свет го донесе синот Жељко. Родителите на Богдана, Даниел и Богдан одлучиле на првиот внук да подарат 10 000 евра.

Бабата и дедото ќе уплатат на сметка на внукот, а тој со тие пари ќе може да располага кога ќе биде полнолетен.

„Родиќ се познати по тоа што се многу вредни и чесни луѓе, соседите од Тител имаат само убави зборови за нив. Од утро до вечер се посветени на работата, секојдневено се занимаваат со фармата за пилиња и ги продаваат на пазар. Нивниот труд се исплати, па успеајаа да заработат пари кои паметно ги трошат. Кога Богдана остана бремена долго време размислуваа што да подарат на бебето. По разговор, одлучија дека пари е најдобар подарок“, вели добро известен извор.

Тој беше голема љубов на Цеца: Легенда на Ц. Звезда преживеа инфаркт!

Владан Лукиќ, легендарниот фудбалер на Црвена Звезда, а потоа и претседател на клубот доживеал тежок инфаркт.

Лукиќ бил примен во болница, каде што успешно беше опериран и му беше вграден стент. Членот на познатата златна генерација на Ц. Звезда од 1991 година се повлече од јавноста откако замина од белградскот тим во 2012 година.

Јавноста по долго време на крајот на минатата година го виде во јавност со сопругата Ирена и тоа на свадба на Вељко Ражњатовиќ и Богдана Родиќ.

Медиумите сепак дознаа дека Владан и Цеца биле во врска пред неговото испраќање во војска во јуни 1990 година. Медиумите подоцна дознаа дека парот се верил и чекале свадба, но судбината потоа ги разделила.

Популарно