ФОТО: Актерите од „Преспав“ се веселеа во кафеана со неа

Македонската актерка Јелена Јованова славеше роденден, а на прославата присуствуваа и актерите од познатата македонска серија „Преспав“.

Актерите објавија фотографии од прославата на Инстаграм, со кои ѝ го честитаа роденденот на Јелена.

Погледнете ги:

Ражњатовиќ се појави во Палата на правдата насмеана и средена, а Карлеуша…

Во Палатата на правдата се одржува судењето меѓу Цеца Ражњатовиќ и Јелена Карлеуша. Нивниот спор трае со години, а често се случува една од пејачките да не се појави на судењето.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ne trazite kisu gde gori,jer tu ne pada....🥰

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on

Српската пејачка Цеца се појави во Палата на правдата видно расположена, а за овој настан облече бел капут, фармерки и мали штикли. Како и секогаш, беше средена од глава до пети.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

😎

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Јелена, од друга страна, не се појави воопшто, туку дојде само нејзиниот адвокат. 

(Фото) Цеца реши: Еве која актерка ќе се најде во улогата на Светлана Ражњатовиќ во филмот за Аркан!

За филмот кој го раскажува животот на по*инатиот Жељко Ражњатовиќ Аркан многу се шпекулираше во текот на претходните неколку години, а сга е јасно дека наскоро ќе се случи тоа и ќе се сними филм.

Како што дознаваат медиумите, Светлана Цеца Ражњатовиќ долго време се мислеше дали да се сними филм за нејзиниот сопруг, но сега реши дека е време за такво нешто.

Цеца јавно призна дека единствен актер кој би можел да ја одигра улогата на Аркан е нејзиниот пријател Вук Костиќ.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hmmm..veoma su slični..Bezbedonosno intetesantne osobe..mada ovaj sa mitraljezom liči na SPAR...ma nee nemoguće

A post shared by vuk kostic (@vukkosticbadza) on

Ражњатовиќ со семејството дискутираше на оваа тема и за останатите улоги, па смета дека нејзе одлични би ја глумела Слобода Мичаловиќ, за која тври дека ја обожава.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🎬

A post shared by Sloboda Micalovic (@sloboda_micalovic_boba) on

Сакам да дишам: Емотивен разговор меѓу Луна и Анабела, еве што си кажаа!

Мајката и ќерката и понатаму се обидуваат да го изградат односот, а Анабела се расплака во еден моменти понатаму ја боли тоа што Луна не е на нејзина страна, и тоа штоги брани Гаги и Марко.

„И кога не сум, тука сум“, се правдаше Луна. „Мене срцето ме боли кога ги браниш некои таму. Тара скокна мене да ме брани, а ти ме напаѓаш“, кажа Атијас. „Јас Тара ја замолив да не се меша во семејните односи“, одговори Луна.

„Кога ќе видиш низ што минала… Што не му кажеш да прстане, ако ме сака? Не те допирам, не ме допирај. Јас не дојдов да ја растурам твојата врска“, објасни Анабела.

„Мене ми е мило што влезе, јас те разбирам, ти имаш најмногу право да бидеш тука, по тоа што го доживеа“, вели Луна..

Популарно