ФОТО: Водителката од „Ѕвездите на Гранд“ во необичен фустан

Сања Кужет важи за една од најатрактивните водителки во Србија, а на последното снимање на „Ѕвездите на Гранд“ таа се појави во креација која ги „запали“ сите пред малите екрани.

Таа пред две години се оствари како мајка, меѓутоа за многу брзо време успеа да си ја врати формата и повторно да мами воздишки.

На последното снимање, Сања се појави во креација која на прв поглед оставаше впечаток дека е потполно гола на сцената.

ФОТО: Најмладата милијардерка на светот провокативна повеќе од било кога

Кајли Џенер, најмладата милијардерка на светот, често објавува разголени провокативни фотографии на својот Инстаграм профил. 

Сега своите фанови ги израдувала со фотографија во долна облека, а се замотала со розев коноп. Нејзините секси фотографии ги воодушевиле сите, а за оваа прилика ставила и перика до колена.

-Коноп од рајот - коментирал еден експерт за шминка.

ФОТО: Имала 16. години кога се породила, а на 32. станала баба

Филипа и Стефани Нарн се мајка и ќерка, иако ретко кој тоа ќе го погоди.

Кој не ја знае нивната животна приказна сосема сигурно би се обложил дека станува збор за две сестри, а причината за тоа е младоликоста на Филипа, но и фактот дека се породила на 16. години.

38-годишната Филипа практично пораснала заедно со нејзината ќерка, 22-годишната Стефани, со оглед на фактот дека ја родила како тинејџерка, а пред 6 години ова сценариот се повторило.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ft.messyhair & baggy pants 💋

A post shared by Steph Nairn (@stephs_crazy_world) on

Имено и самата Стефани уште како 16-годишна на свет го донела синот Кајден, а пред три години и ќерката Лајла. Така Филипа станала баба на 2 внучиња, иако се уште не наполнила 40 години и изгледа како девојка.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

What you think about you bring about .. amazing times ahead ❤️

A post shared by Steph Nairn (@stephs_crazy_world) on

Двете тврдат дека им е мило што така рано добиле деца, а Стефани објаснила една предност од тоа дека таа може да пие коктели на плажа, додека повеќето нејзини врсници дури сега се остваруваат во родителската улога и се навикнуваат на нови обврски.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

TEEN PREGNANCY Here’s a topic that I and many other girls are no stranger to , the controversy! “She’s only a baby herself” “babies having babies” Well look this is how it is , YES people under seventeen are sexually active . Not all but some . I mean yes it’s not supposed to happen but is does and I’m sure will continue to happen . Young people are always becoming parents ! My mom was a young mum and now I am too ! I was sixteen when I became a mummy . I did everything the exact same as a mother of thirty would have . I fed, washed and clothed my babies and guess what ? They are still perfect , still the exact same as any other child . Don’t get me wrong it was tough at times .. tears where shed but the smiles cured everything ! I just want young girls to know sex will still be there when you’re older you don’t have to give it up so young ! And protection is so important not just from pregnancy. But from horrible infections and diseases! Some that cannot be reversed and trust me on the fact that a baby takes a lot of work ! .. never mind two ! .. what’s everyone else’s thoughts ? ! And for any young mums in cork , there is an amazing support service teen parents support program. Ask for trish .. slay young mummies !! And carry on doing the best you can ❤️ . Steph x

A post shared by Steph Nairn (@stephs_crazy_world) on

ФОТО: Алесандра Амбросио во минијатурно бикини, не можела да ги скроти градите

Пензионираната манекенка Алесандра Амбросио папараците ја снимија во минијатурно бикини на бразилска песочна плажжа во Флоријанополис.

Една од најубавите Бразилки уживала на сончање, капење, но и во спортовите на плажа.

Сепак, најмногу внимание привлекле бикините кое ги носела, кои ѝ задавале проболеми затоа што едвај ги скротувале нејзините гради.

Во погледот уживале сите кои во тој момент биле на плажата.

Популарно