Видео: Многумина заплакаа кога го видоа ова

Деновиве на Азри Дедиќ, шампион на Европа во ИД Џудо, и беше исполнета животната желба - во Сараево  таа се запозна со Марија Шерифовиќ. Имено, откако пејачката слушнала за желбата на Азра, таа пристигна во главниот град на Босна и Херцеговина.

„Слушнав дека има една девојка по име Азра која сакаше да ме запознае. Гледав во неколку нејзини интервјуа и само еден мал детаљ беше доволен да донесам одлука дека без сомнение ќе ги одложам сите мои обврски и ќе дојдам во Сараево да ја видам. Во едно од интервјуата, таа рече дека се гледа себеси и се доживува како супер херој. Сите знаете дека сум дете во душата, затоа знаев веднаш дека мора да биде некој посебен. И јас бев во право - ова е девојка која има Даунов синдром, но тоа е помалку важно во оваа приказна. Она што е важно е фактот дека таа сака јас да го видам Европскиот шампион во џудо и дека ова е единственото нешто што го сака во животот. Што друго можам да кажам освен дека тоа е огромна чест за мене. Азра  од сите нас е двојно подобра, двојно похрабра, двојно поуспешна, двојно попаметна, двојно поемотивна. И најважно од сè - не  ги заборавајте овие луѓе , супер хероите што ги имаме низ целиот Балкан. Сепак, не заборавајте дека некаде таму, благодарение на нив, беше интонирана химната на вашата земја. Што се однесува до мене лично, од денес па натаму Азра имате пријател до крајот на животот, џудо  сојузот секогаш може да смета и на мојата помош - рече Марија.

Се разбира, средбата не можеше да помине без песна. Марија ја праша Азра која е нејзината омилена, па заедно ја отпеаја песната „Паметна и луди“.   

ФОТО: Фаталната блондинка има 49 години и е 11 години постара од него

Можеби мислевте дека не постои некој кој ќе може да го скроти Златан Ибрахимовиќ, но се чини дека овој фудбалер има слаба точка, а тоа е неговата сопруга.

И додека два италијански гиганти се борат за него - Болоња и Милан, извори од тамошните медиуми тврдат дека главниот збор го има неговата сопруга која му суфлира да се врати во Милан, чиј дрес веќе го носеше и тоа во периодот од 2010 до 2012 година.

Каде на крајот ќе заврши ќе видиме во декември кога ќе му истече договорот со американскиот Лос Анџелес Галакси, но едно е сигурно - госпоѓа Ибрахимовиќ секогаш имала влијание врз него.

Нивниот брак инаку важи за еден од најстабилните во светот на спортот и естрадата, а 1љубовната приказна на овој пар започнала необично и интересно, но се претворила во сигурна врска.

49-годишната Хелен Сегер и 38-годишниот Златан се запознале во 2002 година во Малме и тоа сосема случајно на еден паркинг.

„Кога го запознав Златан, имаше 21 година, а јас 32, имав кариера и богатство и не ми беше потребен фудбалер да ме храни. Бев самостојна, а тој дури не беше ниту мој ип на маж. Првпат кога го видов, со своето Ферари го загради мојот Мерцедес, го видов неговиот голем нос и златниот часовник на раката. Бев лошо расположена и почнав да викам на него. Мислам дека тоа му се допадна“, рекла Хелен.

Оваа средба ги променила нивните животи засекогаш.  После четири години врска на свет дошол нивниот прв син Максимилијан, а две години подоцна добиле уште еден син - Винсент.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#Ibrahimović Family #ZlatanIbrahimovic #HelenaSeger #MaximilianIbrahimovic #VincentIbrahimovic

A post shared by Family2foot2 (@family2foot2) on

Хелен инаку важи за „кралица жена на фудбалерите во Шведска“, а во својата родна земја има статус како Бијонсе во Америка. Тешко е да се прочитаат лоши зборови за оваа дама. Ден денес таа работи во полна пареа. Интересно е тоа што парот е нераздвоен цели 16 години и нема ни шпекулации за тоа.

Една од легендарните негови изјави за медиумите е одговорт на прашањето што ? купил за роденден, а тој рекол: „Ништо, таа веќе го има Златан“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🌸 🌼 🌸 #helenaseger #zlatanibrahimovic

A post shared by @ helenasegerfp on

ФОТО: Ја остави сопругата после 22 години брак и ужива во животот со неа

Славниот француски диџеј, 52-годишниот Дејвид Гета уживаше на плажа со својата 27. години помлада девојка, актерката Џесика Лидон. Парот на фотографиите секогаш изгледа среќно и заљубено.

Сепак, на многумина поедини работи во врска со актерката и диџејот не им се сосема јасни. Иако Гета од првата сопруга се развел во 2014 година, после 22 години брак, а врската со Џесика ја започнал во 2017 година, многумина тврдат дека Французинот со развод ја издал жената која го засакала и пред славата и со која се прославил.

Кејти во една прилика рекла дека раскинувањето со Гета со кој има три деца, ѝ го скршило срцето, но дека морала да продолжи напред.

Без оглед на се, Гета ја гази шестата деценија и ужива во новата љубов и не обрнува внимание на коментарите.

ФОТО: Кристина мандарина ги покажа своите огромни гради

Кристина која во регионот стана позната откако беше забележана како продава мандарини на тезга во Хрватск, па по тоа го доби и надимакот Кристина мандарина на својот Инстаграм профил озговараше на прашања поставени од своите фанови.

Едно од прашањата гласеше дали повторно ќе ги зголеми градите.

- Да можам би била балон, но некогаш мора да пости граница и не го форсирам телото на нешто што не може да поднете , напишала таа.

Кристина на својот Инстгарм профил сподели и фотографија на која се обиде да ги истакне градите.

Во автомобил, облечена во тесни фармерки и кратка маичка со огромо деколте, таа уште еднаш го привлече вниманието на нејзините фанови, посебно мажите.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 🔱 KRISTINA PENAVA 🔱 (@lareina1134) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 🔱 KRISTINA PENAVA 🔱 (@lareina1134) on

Популарно