Сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на утринска магла .Утринската температура ќе се движи од 2   до 10, а дневната температура од 11 до 21 степени.

Во Скопје ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност .Утринската температура ќе достигне до 6 степени, а дневната температура до 18 степени.

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Денеска не очекува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец. УВ=8

Минималната темература се движеше од 13 до 22 степени, а максималната ќе се движи од 27 до 35 степени.

Скопје и околината со максимална температура до 35 степени.

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Денеска не очекува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од североисточен правец. УВ=8

Скопје, сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 35 степени.

Од утре ќе следува постабилен и не особено топол период со дневни температури кои на југоистокот ќе достигнуваат до 36 степени. Повторно нестабилно ќе биде кон средината на работната неделата

Времето денес ќе биде променливо облачно со сонце

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во текот на денот ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер што ќе предизвика опаѓање на дневната температура. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 24, а максималната ќе достигне од 30 до 38 степени. УВ=8

Во Скопје, сончево со умерена облачност и умерен до засилен северен ветер. Ќе има и услови за краткотраен пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе се спушти до 20, а максималната ќе достигне до 34 степени.

Од недела до вторник времето ќе биде претежно сончево, а дневните температури ќе бидат пониски за 5 до 6 степени во однос на денешните. Повторно дестабилизирање со локален пороен дожд и грмежи се очекува во среда.

Популарно