Фото: Кожните панталони го истакнаа нејзиниот..

Манекенката Јована Ѓорѓевиќ, која моментно живее во Италија заслужено ја вбројуваат помеѓу една од најубавите девојки кои потекнуваат од регионот.

Јована на Инстаграм ја следат 300.000 луѓе, а со фотографиите што ги објавува секојдневно, се покажува дека бременоста и мајчинството не се изговор за некој да се запушти.

Таа има две деца со фудбалерот Филип Ѓорѓевиќ, но сепак нејзиното извајано тело е доказ дека тренирањето и здравиот живот се исплатат!

Манекенката неодамна објави фотографија и видео во кожни панталони и ги запали социјалните медиуми. Таа комбинираше со високи потпетици, а поради своето витко тело доби и многу позитивни коментари.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Aaaand she's gone.

A post shared by Jovana Djordjevic (@callmelolita) on

ФОТО: Позираше во секси костим за капење како пејачката

Катарина во претешките моменти била со смеејството Карлеуша Тошиќ па дури и ги чувала нивните деца. Родената сестра на Душко е во сјајни односи со познатата снаа, а дури со нив оди на летување и често престојува во семејната куќа на Дедиње.

Катарина е голема поддршка на Јелена а погледнете како изгледа. Вака провокативен костим за капење сигурно препорачала Јелена:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

😏😏😏

A post shared by @ katarinatp81 on

ФОТО: Србинка ги извади силиконите пред камера

Блогерката Тамара Калиниќ објави видео во кое се гледа како ги вади филерите од устата.

Имено, Тамара објаснила дека трендот со напумпани усни е одамна минато, како и дека таквите усни воопшто не ѝ се доапаѓаат.

-Навистина мислам дека моите усни не се преголеми, но сакам да ги извадам сите филери кои ги имам во нив. Мислам дека големите усни се минато. Ова навистина не е единствена причина порадо која сум во Амстердам - рекла Тамара и го снимила целиот процес.

Докторот ѝ рекол дека треба да помине некои време за усните да ѝ е намалат.

ФОТО: Чизмите на Меланија се најмодерен модел сезонава

Меланија Трамп е синоним за добар стил, а скоро и да немала ниту еден моден кикс откако стана прва дама на Америка.

Затоа и не е чудо што секогаш нѐ воодушевува со изгледот, па исклучок не било ниту хуманитарното дружење во воената база во Вашингтон.

Убавата Словенка ја поддржала организацијата која произведува и доделува играчки за деца на кои им е тоа потребно, а за таа прилика блеснала во леганно, но и непретенциозно издание, кое лесно може да се ископира со оглед на тоа дека искомбинирала неколку основни парчиња.

Меланија ја вклопила топлата бела волнена ролка со Гучи здолниште во крем боја, но и со тенок црвен ремен со кој го истакнала виткиот струк.

Но, ѕвезди на нејзината комбинација биле црвените кожни чизми до колена со дебела и стабилна потпетица, како инаку се најмодерни оваа сезона, велат модните експерти.

Популарно