Крајот на годината ќе биде најдобар за три хороскопски знаци

Крајот на годината за неколку хороскопски знаци може да донесе големи изненадувања.

Бик

Оние родени во знакот на Бик, средината на декември ќе биде зафатена и многу активна, но и успешна. Ќе бидете пофалени и наградени за вашиот руд на работа. Следната година ќе може да превземете повеќе одговорност, па ќе ви даде и тоа поголема мотивација.

Девица

Декември ќе донсе повеќе стабилност во секојдневието на девиците. Посебно ќе можат работните проекти да ги привршат, а завршните резултати ќе придонесат за пофалби од шефот и ќе ви се отвори пат за нови успеси на работното поле за наредната година.

Скорпија

Јупитер, Марс и Меркур ќе се погрижат Скоприите да имаат грандиозна завршница на годината. Своите таленти и предност дупло ќе ги покажат и работно и приватно.Трудот ќе се исплати, а наредната година двоструко ќе бидете наградени.

ФОТО: Поранешниот холивудски секс-симбол денес непрепознатлив на улица

Актерот Ник Нолти (78), кој има снимено повеќе од 50 филма во својата кариера и дури трипати беше номиниран за „Оскар“, денес изгледа непрепознатливо. Во младоста го сметаа за секс-симбол на Холивуд, а по него воздивнуваа жени од целиот свет.

Но, оттогаш поминаа децении, а Нолти веќе не е она што беше. Напротив, камерите го фатија во едно сосем поинакво издание – долгата бела брада, неуредната коса и немарното облекување го трансформираа Нолти, па денес малкумина би го препознале.

Нолти ја почна својата кариера во театарот, но набргу се префрли на филмското платно, кое му обезбеди планетарна популарност. Покрај актерството, тој е познат и по својот турбулентен приватен живот, кој се карактеризира со борба против зависности и со многубројни неуспешни љубовни врски.

Нолти се женеше четирипати и има две деца. Тој неколкупати е прогласуван за најпосакуван маж на светот.

ФОТО: Роден е со толку густа и црна коса и сите го нарекуваат Могли

Кога Сара Морис отишла на ултразвук, била изненадена затоа што нејзиното бебе имало коса долга еден сантиметар. Но, кога малиот Оскар се родил, следувал вистинско шок.

Тој имал толку бујна коса што веќе во осмата недела му требало шишање. Ултразвукот му ги покажал локните, а кога во јули оваа година излегол од утробата на мајка му, веќе имал густа, црна коса долга 5 сантиметри.

Мајката Сара од Хелзворт рекла дека поради автентичниот изглед на нејзиниот син Оскар брзо заработил надимак „Могли“ по момчето од филмот „Книга за Џунглата“ и дека минувачите секогаш застануваат да се воодушевуваат на неговата бујна коса.

-Луѓето на улица ни приоѓаат и секогаш коментираат дека Оскар има преубава, густа коса. Навистина и понатаму не можеме да веруваме колку коса имаше кога се роди. Тоа не е нешто што се гледа секој ден - вели мајката Сара која има продавница за бебиња.

Постои мит дека ако трудницата за време на бременоста има киселини, бебето ќе има долга коса, што всушност се случило со Сара.

-Надимакот Могли му го дадовме веднаш по раѓањето и мислам дека ќе го задржи. Не само поради косата, туку и поради неговиот карактер - открива гордата мајка.

Популарно