Фото: Брајан Адамс ја воодушеви публиката

Вчерашниот концерт на Брајан Адамс започна со 20-минутни доцнење, ама тоа не ја уништи атмосферата. Напротив, Брајан Адамс си пее си растура, а журката почна со појавувањето на сцената.

"Здраво луѓе, јас сум Брајан и прв пат сум овде. Бидејќи сум првпат овде имаме доста за свирење. Имате време?", рече Брајан и продолжи со свирката.

(Фото) Најубавата спортска новинарка објави нова фотка и ги збудале своите фанови

Атрактвината новинарка Дилета Леота го привлече вниманието и на Златан Ибрахимовиќ. Познатата презентерка одмара од напорната недела и одлучи повторно да направи тренинг на покривот на зградата во Милано.

“Уште еден тренинг заврши. Ајде да уживаме во зајдисонцето и релаксацијата”, напиша Дилета.

Фотографијата на Дилет не помина незабележана од Златан. Тој коментираше во стилот на вистински шмеќер:

“Што тоа правиш на покривот Дилета? Немојте да се опуштат премногу”, вели Златан.

Видео: Атраkтивната пејачка од Бугарија има нов хит

Вообичаено српската и хрватска естрада се на „ мета “ и  на нашата јавност, а естрадата на соседна Бугарија не е помалку „интересна“. И во соседна Бугарија  е исто така е бурно. Кој со скандалите, кој со “зелени“ изјави, кој се разведува, кој против кого е или кој со кого е во шемата и секако кој има нова летна хит песна со која го разбранува Балканот.

Една од моментално најбараните бугарски пејачки, атрактивната Преслава (Колева-Иванова) пред некој ден онлајн ја промовира својата најнова песна “Беден в сърцето”. Таа жали многу што оваа песна не може и во живо да ја промовира, а со тоа не може да настапи ниту во Македонија каде има голем број фанови особено во источниот дел од државта.

Сепак, песната си има свое музичко видео кое премиерно е изведено на официјалниот канал на пејачката на Youtube – Преслава, а тој видео спот веќе се врти на програмата на каналите на бугарската ТВ Планета.

Композиторот Даниел Ганев и текстописците Анастасија Мавродиева и Росен Димитров се авторите, кои ги обединија своите идеи за тој новиот хит на Преслава. Видеото е дело на режисерот Виктор Антонов, додека камерманот е Радослав Гочев.

За време на снимањето на новата песна, пејачката беше вредна па напрaви и нова фотосесија.

Фановите многу типуваат на оваа песна, но најмногу се убедени во тоа дека “Беден во срцето“ ќе се слуша интезивно по рестораните и кафулињата ова лето долж Црното Море(Черно Море) каде Бугарите ќе си го поминат летото. И за нив важи со оглед на коронаситуацијата, она провереното: само дома си е дома!  Д.М./foto:Instagram/

Пејачката тврди-Ако не можеш да добиеш чудо тогаш стани чудо

Ако не можеш да добиеш чудо тогаш стани чудо

Фолк пејачката Сања Ристеска не само што плени со нејзината физичка појава туку маѓепсува и со нејзиниот неодолив глас. Таа со задоволство за весникот ВЕЧЕР раскажа како успева секогаш да е во топ форма, но и за промените на естрадата поради моменталната состојба со коронавирус. Поради истата причина голем број музичари привремено останаа без вообичаените ангажмани, а сето тоа имаше одраз и врз нивната финансиска страна. А, еве што вели Сања во врска со тоа.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hair up make @alekpallada

A post shared by Sanja Risteska (@risteskasanja89) on

– Ситуацијата е таква каква што е. Коронавирусот ги погоди сите сфери на општествениот и социјалниот живот, а кризата се чувствува насекаде. Нормално е дека стравот за финансиите постои, но стравот е релативна работа, нели? – ни откри пејачката.

Сања Ристеска

Иако генетиката е задолжена за нејзиниот изглед и фит става, Сања е од оние пејачки кои водат грижа за исхраната иако понекогаш знае да направи и некој грешен залак.

– Кондицијата ми е на завидно ниво иако периодов работите се движат со забавено и отежната темпо. Секој успешен и исполнет човек ќе најде начин и ќе твори и твори. Кажано во жаргон на големиот Ник Вуичиќ „Ако не можеш да добиеш чудо тогаш стани чудо“. Што се однесува до мојата витка става во овој период преовладува здравиот режим на исхрана, кој не претставува товар за мене, туку начин на живот. Во принцип сум прилично дисциплинирана што јадам, но секогаш постои понекогаш, па така знам да се почестам со омиленото парче храна. Паралелно на тоа применувам и умерена физичка активност, но пред сè генетиката е задолжена за мојот изглед, додава таа.

Освен што води грижа за нејзиниот изглед посветено работи и на нејзината професија, a наскоро ни најави нов нејзин проект. Но, таа е од оние на кои здравјето им е на прво место, па така строго ги почитува сите превентивни мерки, иако тоа влијае на разликата на настапите од оние настапи во кои имавме можност да уживаме порано.

– На почетокот на овој период акцент ќе ставам на реализација на мојот проект за кој сè уште нема да откривам детали. Што се однесува до настапите, постои голема разлика од порано, но правила се правила и мора да се почитуваат пред сè за наше добро, а тоа е здравјето, вели  Сања. (М.А.)

Популарно