ФОТО: Нејзините фотографии не оставаат никого рамнодушен

31-годишната Италијанка, Алексис Мучи е веројатно најубавиот и најзгодниот дипломиран инженер во светот. Почнала да се занимава со својата струка, но од почеток сфатила дека тоа не е за неа и дека може да профитира од други професии. Сега е модел а нејзините фотографии на Инстаграм никој не оставаат рамнодушен.

Физичкиот изглед отсекогаш ја разликувал од прототипот инженер - стар и сериозен маж со очила. Алексис во 2013 година сфатила дека таа работа не е за неа, па се обидела да успее во друга професија. Отишла во Австралија, а во Сиднеј поминала 3 години работејќи како бармен, а потоа и менаџер на ресторан.

Слободното време го користела за учество во секции и посета на семинари за модели. Сега е успешен фото-модел, а многу фотографи ширум светот сакаат нејзиниот лик да се најде на нивните фотографии.

Исто така, привлекла големо внимание на Инстаграм благодарение на разголените фотографии. Не крие ниту дека правела пластични операции.Погледнете нејзини фотографии:

(Фото) Македонска пејачка позираше со огромно деkолте без гpадниk!

Македонската пејачка Татијана Стефановска често објавува фотогафии на социјалните мрежи, а се појавува во провокативни изданија, па може да кажеме дека изгледа навистина прекрасно.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vo sorabotka so belleza.makeup.bitola..make up,hair&styling. 🧥-“Eden”,Ohrid 👌🏻👌🏻🥰

A post shared by Tatijana Stefanovska (@tatijana_stefanovska) on

Таа повторно се појави во „жешко“ издание со огромно деколте, а притоа не носеше градник, со што ги запали социјалните мрежи.

(Фото) Сека Алексиќ го покажа телото и никој не остана рамнодушен!

Пејачката Сека Алексиќ уживаше во својот рај и позираше во бикини, па со нејзиниот изглед воодушеви многумина.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Predah 🤪 #home

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

Сека Алексиќ уживаше со семејството во својот двор, во кој меѓу другото, се наоѓа голем базен, исполнет со палми и останати детали за опуштање и сончање.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#relax na minut 😅

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

Пејачката се соблече во бикини и се насмеа пред камерата, но ја покажа и својата згодна фигура, која доби многу комплименти, а посебно нејзините нозе.

(Фото) Погледнете ја сестрата на Миљана Кулиќ: Изгледа како топ модел и има сопствен бизнис

Учесницата во „Задруга“, Миљана Кулиќ неколку пати истакна дека има згодни сестри кои не сакаат јавно да се експонираат. Ана често објавува фотографии на „Инстаграм“, а неодамна објави вести за кои и честитаа фановите.

„За сите кои ме прашуваат за тренинг и исхрана, оние кои ќе ми се обратат за соработка по објавата – мојот профил станува бизинис профил. Јавите се заедно да тренираме, да бидеме здрави и среќни“, објави сестрата на Миљана истакнувајќи дека станала фитнес инструкторка, а на нејзиниот профил пишува дека завршила средна фармацевтска школа.

Популарно