ВИДЕО: Нашата претставничка е подготвена за финалето

Мила Москов блесна на првата проба на детсткиот Евросонг кој годинава се одржува во Гливице, Полска. Преостануваат уште две проби до финалето кое е закажано за во недела, каде нашата претставничка ќе настапи под реден број 4.

– Не се сомневаме дека и покрај повредата што Мила ја има на ногата, таа ќе даде се од себе и ќе имаме прекрасен настап – изјавија накусо од нашиот евровизиски тим.

Во петок ќе започне и онлајн гласањето и ќе трае до недела. Она што е различно од сениорската евровизија, тука секој ќе може да гласа за сопствената земја.

Повеќе информации околу гласањето ќе објавиме наскоро.Погледнете како изгледаше Мила на првата проба, за која доби коментар дека изгледала величенствено!

ФОТО: Тања Савиќ ја нема веќе црна коса по која е препознатлива

Пеачката Тања Савиќ од почетокот на својата кариера не експериментираше многу со својот изглед.

Таа е препознатлива по својата црна коса, меѓутоа пеачката на социјалните мрежи покажа каква промена направила.

-Драги мои, сакам да ја најавам долго очекуваната песна. Доаѓа песна која ќе го растопи и најтврдото срце. Спотот само што не е завршен, до тогаш уживајте во фотографиите. Очекувајте нешто сосема поинакво од она што до сега сум го работела, порача Тања. Нејзините фанови се воодушевени од новиот изглед.

ВИДЕО: Дарко Лазиќ го покажа и другиот свој талент

Српскиот пејач Дарко Лазиќ покажа уште еден талент, покрај тоа што одлично пее. Снимка која ја објавил на Инстаграм воодушевила многу негови следбеници.

Пејачот во октомври 2018 година имаше тешка сообраќајна несреќа, па мораше да паузира со кариерата, но многу брзи ѝ се врати на музиката.

Многумина знаат дека пејачот има талент за пеење, но не и дека одлично свири хармоника, што сега и покажа.

ФОТО: Поранешната сопруга на Кајмакоски доби романтично изненадување пред врата

Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски, мисицата и модел Кристина Димитријовска, која се проба и во водите на музиката, доби неверојатно изненадување пред својата врата со кое се пофали на социјалните мрежи.

Моделот не откри дали со подарокот има и посвета и картичка, ниту покажа од кого е изненадувањето, туку само сподели фотографии.

Популарно