Видео: Кој пејач имаше среќа Цеца да му седи во сkут?

Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ, од моментот кога излезе на сцената, успеа да го привлече вниманието на јавноста, но нејзините тогашни постари колеги предвидуваа дека таа ќе биде голема starвезда, што  навистина се случи.

На почетокот на нејзината кариера, кога беше многу млада, Цеца позираше со пејачот Бобан Здравковиќ на насловната страница на магазинот Сабор.

- Цеца буквално беше дете кога почна да пее. Таа во тоа време доаѓаше на мојот концерт и сите веднаш знаевме дека таа ќе биде голема звезда. И кога стана голема звезда, јас сум секогаш среќен кога ќе ја видам, и јас сум среќен поради тоа - рече пејачот, а потоа откри кава била Цеца за соработка тогаш .

- Девојченце која имаше многу енергија,  и за која навистина се очекуваше да биде голема звезда - заклучи  Бобан

Здравковиќ.

(Фото) Карлеуша каде ти се градите? Слика од пред 20 години ја покажува вистината

Една од најголемите балкански пејачки Јелена Карлеуша доминира на сцената, но и на Инстаграм, а познато е дека направи голем број пластични операции.

Денеска тоа е нормална работа, па сите си ставаат силикони и ги зголемуваат нивните облини. Има и такви кои не сакаат да го признаат тоа, но забораваат дека интернетот се памети.

Пејачката Јелена Карлеуша е само една од пејачките кои работеле на себе, односно правеле пластични операции, а разликата е повеќе од очигледна.

Посебно внимание може да посветите на градите, каде што ќе забележите дека разликата од пред 20 години и сега е огромна.

Погледнете ја: 

(Видео) Драма во емисијата: Бесниот Гаги скокна кон Јелена поради Луна, а потоа налета и Анабела

Водителот Милан Милошевиќ го прочита прашањето во емисијата на „Прашањаа со гледачите“.

„Гаги, ние сме свесни дека ниту ти, ниту ќерка ти не знаете да се однесувате, но ги обвинувате другите за вашите работи. Дали можеш да повториш што кажа Мима, а се сложуваш со неа?“, гласеше прашањето.

„Мене ми е глупаво да зборувам нешто за неа, не можем да се сетам што кажа Мима. Направи некои работи, тоа е моја прроценка, дека работи со Јелена. Не знам, и кога ќе се инервира, гледав и кога се смееше и кога критикуваше“, кажа Гаги.

Веднаш потоа ги пецна Јелена, по што почна драмата. Погледнете:

Објавија досега невидена снимка од Гастоз: Луна се бори против фановите на Анабела!

Пејачката и победничка на минатата сезона во Задруга, Луна Џоганиго напушти реалното шоу на 30 јуни, а претходните два дена ги искористи за да се врати во нормала, по многу месеци поминати во Белата куќа.

Таа објави на социјалнте мрежи како поминала средбата со нејзините кучиња, емотивните моменти со сестрата, тетката и пријателите. Сепак, денес се јави на Инстаграм, но не со позитивен став.

Фановите на Анабела ја означија на објава на која се слуша Луна во позадина, а се однесува на нејзината посета на Гастоз.

„Што да кажам за луѓе кои пакуваат и местат работи. Жал ми е за вас. Ова го демантирам затоа што сте смешни и досадни“, напиша Луна.

Популарно