ФОТО: Сестрата Миа премногу потсетува на неа

Ксенија Пајчин беше една од најубавите и најхаризматичните жени на српската естрада. Денеска таа би наполнила 42 години, но за жал, нејзиниот живот прерано завршил.

Имено, пејачката е убиена во 2010 година во својот стан во Вождовац, каде нејзиниот тогашен партнер Филип Каписода прво испукал неколку куршуми во неа, а потоа се самоубил. Таа со црногорскиот манекен тогаш била две години во емотивна врска.

Малку е познато, но Ксенија има и помала сстра од вториот брак на татко ѝ.

Таа се вика Миа Пајчин и прерасна во прекрасна, талентирана млада дама, кој по ликот и ставата многу потсетува на својата сестра Ксенија.

Таа во едно свое интервју и истакнала дека сака да продолжи по стапките на сестра ѝ, поточно да се обиде да заплива во актерските води.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by #she__loves__unicorns (@pajcin_m1a) on

Миа минатата година се огласила на социјалните мрежи, токму на роденденот на својата сестра, пишувајќи дека многу ѝ недостасува.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💭🧸

A post shared by #she__loves__unicorns (@pajcin_m1a) on

(Фото) Сара Мејс си ја избричи главата!

Пејачка Сара Мејс е позната по тоа што честопати знае да експериментира со својот изглед.

За разлика од своите колешки од естрадата, таа има свој претпознатлив имиџ и тоа е за поздрав, бидејќи која е поентата да бидете ист како сите други.

Таа вчера на социјалните мрежи објави фотка на која се пофали со новата фризура, односно избричена глава.

(Фото) Катарина Ивановска го смени имиџот

Манекенката Катарина Ивановска го промени имиџот. Имено таа ја промени бојата на својата коса.

 Убавицата со новиот имиџ се пофали на социјалната мрежа Инстаграм каде што објави видео на кое што со заводлива насмевка на лицето позираше со новата фризура.

Здравко Чолиќ на почетокот НАСТАПУВАЛ ПОД ДРУГО ИМЕ

Здравко Чолиќ важи за еден од најдобрите пејачи на Балканот, а тој ретко го изложува приватниот живот во јавноста. За неговото минато малку се знае, а еден детаљ од почетокот на неговата кариера е заборавен речиси сите.

Имено, уште во 1974 година, Здравко Чолиќ имал голема желба да стане светска ѕвезда, па затоа потпишал договор со музичката куќа WarnerBros. Снимил неколку песни, т.е. мини-рекорд за германското говорно подрачје.

Секако, морал да го прилагоди неговото име така што Здравко станал Дравко. Како и да е, покрај германскиот, Здравко има пеено и на англиски јазик, во 1987 година, кога го издаде диско-синглот „Light Me – I'm Not a Robot Man“.

Сепак, тој брзо ја заборави својата светска кариера, откако ја освои Југославија со своите синглови, а сè друго стана историја.

Популарно