ФОТО: Сестрата Миа премногу потсетува на неа

Ксенија Пајчин беше една од најубавите и најхаризматичните жени на српската естрада. Денеска таа би наполнила 42 години, но за жал, нејзиниот живот прерано завршил.

Имено, пејачката е убиена во 2010 година во својот стан во Вождовац, каде нејзиниот тогашен партнер Филип Каписода прво испукал неколку куршуми во неа, а потоа се самоубил. Таа со црногорскиот манекен тогаш била две години во емотивна врска.

Малку е познато, но Ксенија има и помала сстра од вториот брак на татко ѝ.

Таа се вика Миа Пајчин и прерасна во прекрасна, талентирана млада дама, кој по ликот и ставата многу потсетува на својата сестра Ксенија.

Таа во едно свое интервју и истакнала дека сака да продолжи по стапките на сестра ѝ, поточно да се обиде да заплива во актерските води.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by #she__loves__unicorns (@pajcin_m1a) on

Миа минатата година се огласила на социјалните мрежи, токму на роденденот на својата сестра, пишувајќи дека многу ѝ недостасува.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💭🧸

A post shared by #she__loves__unicorns (@pajcin_m1a) on

(Фото) Македонската пејачка уживаше во природа со сопругот и синот

Македонската пејачка Елена Миленковска и нејзиниот сопруг  Гуте Маринковиќ пред седум месеци го добија синот Максим.

Тие двајца уживаат во деновите поминати со него, а доказ за тоа се многуте фотографии кои ги објавуваат на социјалните мрежи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Onaj ko bi želeo da putuje srećno, mora da putuje bez mnogo stvari. Mi smo poneli puno ljubavi, sreće, mašte i ovu prelepu biciklu uz koju će Maksim doživeti svoje prve avanture. @kinderfeets.rs @mamino.rs Uvek ću mu pričati da živi u divnom svetu koji je pun lepote, čari i avantura i da nema kraja avanturi koju možemo imati samo ako je tražimo otvorenih očiju.☘️ . . . . . . . #elenamilenkovska #gutemarinkovic #love #music #babylove #babyboy #baby #Maksim #mommy #daddy #babylyphoto #family #adventure #ontheroadagain #couplegoals #cute #happiness #familyphotography #travel #photography #goodlife #goodvibes . . . 💟

A post shared by 𝐄𝐋𝐄𝐍𝐀 Milenkovska 🅂🄸🄽🄶🄴🅁 (@elenamilenkovskaa) on

Секој слободен миг младото семејство го користи за да го мине заедно, а на задоволството и среќета во тие моменти им нема крај. Овој пат тие направија и семејна фотосесија во која позираа во природа.

Погледнете ја нивната семејна идила:

(Видео) Саша Поповиќ: Како не ти е срам да зборуваш такви работи…

Во сабота се очекува нова емисија од Ѕвездите на Гранд, а вербален дуел имаа Јелена Карлеуша и Саша Поповиќ.

Пејачката и член на стручното жири на Ѕвездите на Гранд не го штедеше директорот на Гранд и неколку пати директно му се обрати. Саша Поповиќ реагираше на ова.

„Како не ти е срам да зборуваш вакви работи“, кажа директорот на Гранд. „Види каков задник има. Што да се мачиме…“, објасни Карлеуша. „Немој такви работи да зборуваш, те молам…“, кажа тој.

Погледнете во продолжение на најаваата што се очекува во новата епизода на музичкото шоу.

(Фото) Девојките од „Хјурикејн“ сакаат да глумат во „Јужни ветер“: Се надеваме дека…

Девојките кои пејат во групата „Хјурикејн“ во популарна емисија открија дека би сакале да играат во филм.

Во новата епизода на емисијата, девојките Сања Вучиќ, Ксенија Кнежевиќ и Ивана Николиќ, откриваат дека би сакале да глумат во филмот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sa našim Baćom na snimanju spota. 🎬 Super smo se družili! 🥰 ❤️ @radonjicmiodrag #hurricane #foliro

A post shared by HURRICANE (@hurricane_official) on

Иако Сања веќе има искуство со актерство, Ивана и Ксенија би сакале да се пробаат и во овој дел.

Популарно