Видео: Неверојатна kражба „пред очи“

Пред неколку месеци безбедносните камери на аеродромот во Рим  снимиле  неверојатна kpaжба, која се случила за време на безбедносната контрола.

На видео-снимката од аеродромот “Флумичино”, се гледа како човек во платичната кутија на подвижната лента става две плика со вкупно 8.000 евра, кои уредно ги пријавил.

Меѓутоа, додека чека да помине сигурносната проверка, позади него се појавува патник, човек со бела блуза, кој го заобиколува. Кога ја помина сигурносната контрола пред жpTBaта, kpaдецот ги зеде парите и продолжи да се движи понатаму, забрзано да се оддалечува од тоа место.

Сопственикот на парите крена паниka, го повика обезбедувањето и започна да ги бара парите. Kpaдецот ги сокрил парите во тоалетот, чекајќи го последниот момент пред полетувањето за да ги земе и да исчезне.

Сепак, полицијата го yaпcила кога се обидувал да влезе во авионот за Русија, додека парите му се вратени на сопственикот.

ФОТО: Познат таинствениот руски милијардер кој на Меган и Хари им го отстапи својот дворец во Канада

Таинствениот милијардер кој им го отстапил својот дворец во Канада на Хари и Меган е Русинот Јуриј Милнер. Вчера цела планета ја обиколи веста дека принцот Хари и Меган Маркл одбиле да го откријат името на тајниот мултимилијардер кој им го отстапил нивниот канадски дворец за годишниот одмор, а кој својот идентитет го крие со методи кои ги употребуваат оние кои перат пари или пак избегнуваат платени потези, пишуваат од „Daily Mail“.

Кралскиот пар го одбил повикот од британското списание за да го откријат идентитетот на британскиот сопственик на вилата наспроти тврдењата дека тоа би можел да биде некој руски милијардер.

Портпаролката на парот исто така одбила да каже дали парот платил годишен одмор, но сега е откриено дека позади секо тоа стои рускиот милијардер Јуриј Милнер.

Јуриј Борисовиќ Милнер е израелско-руски претприемач, интернет гуру и физичар. Милнер е еден од највлиајтелните руски технолошки инвеститори.

Коосновач е и претседател на интернет компанијата Mail.ru Group и основен инвеститор на компанијата DST Global.

Првите 200 милиони долари кои ги вложил во Фејсбук се претвориле во 4 милијарди за неговиот фонд, DST. Милнер денес е дел од естаблишментот на Сицилијанската долина.

Долгогодишен пријател со Марк Закерберг со кој заедно ја покренале Наградата за револуционерно откритие на научници, покрај Милнеровиот проект за истрага на вонземјански цивилизации.

Форбс прво го класифицирале како милијардер, за минатата седмица да влезе во 100-те најголеми живи “работни умови“ на листата на истоименото списание.

Луксузната вила во Канада во која Хари и Меган заедно со нивниот син Арчи го поминаа првиот Божиќ вреди 14.1 милион долари и има осум спални соби.

ФОТО: Оваа боја на коса ќе биде најмодерна во 2020-та година

Експертите тврдат дека една од најактуелните бои на коса оваа година ќе биде една необична нијанса, идеална за сите дами кои отсекогаш сакале да прејдат во таборот на русокосите, но сепак да не направат драстична промена.

Станува збор за нијанса наречена “mushroom blonde” односно руса боја со пепелави прамени која изгледа неспоредливо поинаку во однос на вообичаените руси ронови.

Ова е топла, отмена и шик нијанса која може да биде посветла или потемна во зависност од тоа што сакате, но во секој случај е совршен микс помеѓу костенливите и русите тонови.

“Mushroom blonde” го нуди најдоброто од двете бои, а вештиот фризер ќе знае точно да ја прилагоди онаа нијанса која одговара на вашиот тен.

Колку е актуелна таа, докажува и фактот што е целосен хит на популарните интернет платформи. На Пинтерест, пребарувањата за оваа нијанса пораснале за дури 308 отсто.

“Ми се допаѓа идејата да користам печурки за да опишам некоја боја за коса. Комбинацијата од овие тонови ќе ви даде прекрасен модерен изглед”, објаснил еден од најпопуларните фризери на славните дами, Џоел Варен.

Шмркала 3 грама кокаин и пиела литар вотка, па учествувала во оргии

Кејт Мос го прослави 46. роденден, а важи за една од најфотографираните жени на светот. Кејт како модел е откриена кога со семејството се враќала од Бахамите во Велика Британија на Аеродром во Њујорк кога имала само 14 години.

Кејт во жарот на најголемата слава била наречена „кралица на забавите“, а надимакот го добила од фактот дека може да „ишмрка три грама кокаин и да испие литар вотка во рекорден рок“.

Во 1996 година се дознало за нејзината врска со актерот Џони Деп, а потоа дури и тој се изморил од нејзиниот имиџ, па ја молел да успори.

За својот 30. роденден Мос одржала забава под темата „Убава и проклета“, која наводно била турбулентна толку што актерката Гвинет Палтроу морала да избега.

На афтер забавата гостите тврделе дека во една соба имало оргии, а Кејт влегувала и излегувала од неа.

После раскинувањето со Деп, Мос почнала да се дружи со Џад Ло и со неговата поранешна сопруга Сејди Фрост, со која Мос наводно започнала врска. Кога Сејди му кажала на својот сопруг за таа врска, Ло возбудено предложил и тој да се „уфрли“ во истата, па оваа тројка редовно имала сексуални односи заедно.

Добила и награда од Американското здружени на модни дизајнери, а кога дошола да одржи говор и да ја прими наградата, била толку пијана што неможела ниту да го изговори називот на здружението.

Популарно