Бившиот дечко тврди дека неговата девојка не е на скандалозните фотографии

Младен Вулетиќ, победникот на  шоуто„Парови“, еден  портал од регионот“ , даде интервју, а во таа прилика го спомна и својата  како вели тој неговата поранешна љубов Маја Маринковиќ.

На прашањето каква врска има со Маја Маринковиќ, тој рече дека тие раскинале пред нејзиниот влез во Задруга 3:

- Маја Маринковиќ е навистина бомба, но тоа моја поранешна риба, многу претрпев за неа, два три дена пред нејзиното влегување, и реков дека не можам да ја чекам, оди таму, направи шоу, направи што сакаш и каква работа, нејзина чест - искрен беше Вулетик  .

На прашањето да коментира фотографија поставена од локалните медиуми на која Маја Маринковиќ наводно држи во рака сексуален орган, за кој некои велат дека е фотошоп, Младен одговара:

- Маја не го „прави“ тоа на тој начин, сосема е поинаку, тоа  е фотошоп нејзиниот начин е многу поубав - гласно се смееше Вулетиќ.

Го очекуваме Младен во „Задруга“ по Новата година, каде тој најави дека најпрво ќе го посвети своето внимание на Ива Гргуриќ и Јелена Пешиќ, бидејќи тие најмногу му се допаѓаат  во Белата куќа. Затоа, заклучуваме дека љубовната романса меѓу Маја и Младен е завршена, барем засега.

ВИДЕО: Згодната српска старлета се стегна во танга

Згодната старлета Ана Корач која моментално е во реалното шоу „Задруга“ се соблече по танга и покажа со што располага.

Камерите ја фатија како се пресоблекува во гардеробата, а фановите коментираа дека таа изгледа совршено.

Видео: Како Кулата-прочистувач го исчисти воздухот во Пекинг?

Минатата година кулата за прочистување на воздухот во Пекинг беше успешно тестирана и според  првичните мерења, воздухот во околината на кулата-прочистувач бил почист за 55 отсто од вообичаено. Оваа кула е со капацитетот на чистење е 30 илјади кубни метри на час со помош на патентиран слободен озон, јонска технологија и мала количина на зелена електрична енергија. Кулата работи на принципот што ги вшмукува штетните ПМ честички од воздухот, а испушта чист воздух. За првпат оваа кула била тестирана во холандскиот град Ротердам. Тамошните резултати ги охрабрија кинеските власти да ја постават и во Пекинг.

Очигледно вакви кули и се потребни нашаата држава.

ФОТО: Адел применувала ригорозна диета

Личниот тренер на популарната пејачка откри како точно Адел ослабела 45 килограми и тоа нема да ви се допадне.

Трансформацијата низ која поминала Адел и понатаму ги запрепастува луѓето, а сега нејзиниот личен тренер го открил ригорозниот режим со кој Адел успеала практично да се преполови.

Како што тој открил, станува збор за стриктна диета која се состоела од зелени смути, а Адел внесувала околу 1.000 калории дневно.

Камила Гудис, авторитет и како што ја нарекуваат 2мгаионичар“ на полето на трансформациите вели дека Адел значајно го намалила внесувањето калории. Некој просечен препорачан дневен износ за жени е 2.000, а аАдел внесувала 1.000

-Вежбаше, но би рекла дека 90 отсто од трансформацијата потекнува од исхраната. Тоа е добра диета за интензивно слабеење. Првата недела е особено напорна, само зелени сокови и само 1.000 калории. Би рекла дека Адел не изгледа преслабо, иако многумина тоа го велат. Напротив, изгледа сјајно - рекла Камила.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Adele quiere ser la mamá más "fit" del mundo Adele perdió más de 45 kilos (100 libras) porque tiene una poderosa razón: su hijo Angelo. Una fuente cercana a la cantante reveló que su principal preocupación hoy en día es mantenerse en forma para poder hacerse cargo del pequeño que ya tiene 7 años de edad. "Quiere ser la mamá más 'fit' del mundo y estar súper bien para su hijo Angelo", señaló el vocero al diario "Daily Mail". La nueva figura de la cantante de "Rolling in the deep" sorprendió a todos cuando fue captada en la isla de Anguila junto a Harry Styles. Muchos se preguntaron si Adele estaba enferma. "Bajó mucho de peso desde que sometió su dieta a revisión. Cuida mucho su alimentación y procura ejercitarse con regularidad", añadió la fuente. #adele #dieta #fit #hijo #7 #cantante #famosa #artista #celebridad #peso #kilos #figura

A post shared by Revista ajá😀🤗😆🤗🌎🌎🏔️ (@revista.aja) on

Популарно