ФОТО: Секси мама одново е секси мачка

Откако стана мајка и на свет ја донесе малечката убавица со необично име Кара Розмари, некогашната манекенка и топ модел Цеце  Георгиев (порано Орешкова)  тргна да се врати во топ форма. Најпрвин изгледот и килограмите бргу ги донесе во склад со телесната конфигурација, па затоа реши одново да се впушти во „работна акција“.

Претходно, за да се осугура дека се е како што треба со неа и нејзиниот изглед кој сега потсетува на оној стариот од „златните времиња“ на манекенската писта, Цеце направи неколку пробни фотографии. Со онаа првата каде е подразголена на непозната плажа, покажа дека се’ уште го носи во себе сексапилот па макар ја сликале од зад грб во тилот!

Откако се убеди дека се е во ред со задницата, на ред е проверка на предницата, со една „нафталинска“ и една најнова фотографија… Чисто заради споредба на ликот – некогаш и сега. И секако онашто лежи во деколетето – денес и на времето!

Фотографијата од лифтот за самодоверба на манекенката дека без проблеми може да влезе и во панталони, па кусо видеоклипче во седечка поза, каде до израз доаѓаат долгите нозе…

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@studiokadora @idteam.hairbar @nikolaadzievski

A post shared by Cece Georgiev (@cecegeorgiev) on

Откако се увери и убеди дека иако е секси мама, се’ уште може да биде секси мачка, Цеце тргна во вистинска акција…

Време е за снимање нова фотосесија и реклами, за да се покаже што треба да носат и како да изгледаат вистинските дами.

Чекор по чекор, кадар по кадар, од лицето кон градниот кош и резултатот никако не може да биде лош…

Цеце Георгиев одново позира… Секси мама како вистинска дама. Секси некогаш – секси секогаш!

(Фото) Пејачката доминира на плажа!

Пејачката Милица Павловиќ откако се појави на сцената важи за една од најзгодните дами.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🕊

A post shared by Milica Pavlovic (@senoritamilica) on

Милица своите најдобри моменти ги споделува со своите фанови на Инстаграм, а последната објава ги остави сите без здив.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

👙

A post shared by Milica Pavlovic (@senoritamilica) on

Таа се соблече по бикини, па во продолжение може да погледнете како изгледа пејачката.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🧜🏽‍♀️

A post shared by Milica Pavlovic (@senoritamilica) on

(Фото) Гога има со што да се пофали: Секулиќ го покажа совршеното тело

Гога Секулиќ со години важи за една од најзгодните дами на балканската јавна сцена.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Der beste Service in Stadt Zurich @finenails_switzerland 💅💃🥂

A post shared by Goga Sekulic (@sekulicgoga) on

Овој епитет таа успева да го одржи, и покрај се, а иако неодамна стана мајка, сепак таа изгледа подобро од било кога.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

☀️🏝🧉

A post shared by Goga Sekulic (@sekulicgoga) on

Гога на својот профил на Инстаграм ги изненади фановите со фотографија од одмор, а никој не знаеше каде да гледа попрво.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

👙🏝🍧

A post shared by Goga Sekulic (@sekulicgoga) on

(Фото) Маја Маринковиќ само што не се појави како „од мајка родена“

Поранешната учесничка во реалните шоуа Маја Маринковиќ ги прекина сите контакти со Марко Јанјушевиќ Јанјуш, а ако може да се суди според нејзините фотографии, на нејзе и одговара самотијата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

👸🏾 @makeupbysrdjanpetkovic 💇🏾 @maki.kingofhair

A post shared by MARIJA MARINKOVIC 💎💎💎 (@majaamarinkovic) on

Маја топлите денови ги минува на базен, а овој пат фановите ги изненади со жешка фотографија од базенот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

👀💣 @hamswimwear 👙

A post shared by MARIJA MARINKOVIC 💎💎💎 (@majaamarinkovic) on

Таа облече розеви бикини, кои повеќе откриваат отколку што покриваат, па во прв план ги стави градите, а коментарите на сметка на нејзиниот изглед постојано пристигнуваат.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

😍

A post shared by MARIJA MARINKOVIC 💎💎💎 (@majaamarinkovic) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🍉

A post shared by MARIJA MARINKOVIC 💎💎💎 (@majaamarinkovic) on

Популарно