Фото: Екс министерот Николовски се „врати назад во времето“ и го откри скриениот талент

Скромен, ненаметлив и посветен во професијата. Овие епитети многумина му ги препишуваа на поранешниот министер за земјоделство и актуелен генерален секретар на владечката СДСМ Љупчо Николовски кој денеска се потсети на деновите од младоста. 

На социјалните мрежи Николовски кој јавноста го знаеше како најмлад министер сподели неколку интересни фотографии преку кои откриваме дека тој уживал во музиката односно негово хоби било да ја забавува публиката .

На една свадба тој се врати назад во времето и истата ја искористи да ја покаже умешноста која некогаш била дел од неговиот живот. 

„Работно и за викенд. Назад во времето. На свадбата кај Елена Георгиевска и Hristijan Bagi Tashkovski. Вечни да сте!“- напиша екс министерот во постот под фотографиите.

Николовски кој летово заплови во брачни води со долгогодишната девојка, при едно интервју откри дека во неговиот роден град бил ДЈ и одреден период ги забавувал Кривопаланчани пуштајќи им музика.

Полицијата се уште трага по исчезнатото момче во Преспанското езеро

Полицијата се уште трага по изчезнатото момче кое вчера попладне изчезна во водите на Преспанското езеро при превртување на педалинка на која што се наоѓале 3 лица.

Двајца од нив допливале на брегот, а едно момче е исчезнало. Случајот веднаш бил пријавен во полиција од Итната медицинска помош вчера околу 18 часот.

Филипче: Oбезбедени 61 единица конвалесцентна плазма за третман на пациенти со Ковид - 19

Досега обезбедени 61 единица конвалесцентна плазма за третман на пациенти со коронавирусот. 

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави дека досега се обезбедени 61 единица конвалесцентна плазма за третман на пациенти со коронавирус.

„Ајде да бидеме хумани и да им помогнеме на пациентите кои сѐ уште се борат со овој непредвидлив вирус. Да ја покажеме нашата грижа, да даруваме и да спасиме човечки живот. Апелирам на солидарност, затоа што нема ништо поважно од нашето здравје и здравјето на нашите најблиски!“, додава Филипче.

Министерот објави и линк за тоа кој и како може да дарува конвалесцентна плазма.

ВИДЕО: ДИСТАНЦА НЕМА: Може ли Охрид да стане „македонски Вухан“?

Видео кое е објавено на социјалните мрежи со коментар Охрид „македонски Вухан“ покажува дека на плажа во главниот туристички центар во Македонија, луѓето се забавуваат, но дистанца не се одржува. 

Видеото е снимено на плажата Градиште. 

Низа забелешки имаше за продолжениот викенд за неносење маски, и не одржување на дистанца во Охрид. 

На Твитер имаше коментари во кои се вели дека „по две недели ќе се види кој како си поминал во Охрид“, мислејќи на коронавирусот. 

Министерот за здравство, Венко Филипче опомена дека вирусот не е на одмор, и дека граѓаните мора да бидат внимателни. 

Во Македонија само во Пехчево и Валандово нема активни случаи. 

Популарно