Бранка Соврлиќ: „Џабе ми е шо имам милиони, кога немам деца“

Српската пејачка Бранка Соврлиќ која има 65 години за време на својата кариера стекнала големо богатство, но искрено признава дека жали за тоа што не се остварила како мајка.

Бранка и нејзиниот сопруг поседуваат неколку луксузни станови во Белград и Сараево, како и ресторан, но материјалниот статус не може да им ја надомести тагата поради тоа што немаат деца.

„Паја, односно Садик Пашиќ, мојот сопруг и јас, стекнавме многу. Без лажна скромностт, ние сме милионери, но би сакала да имам многу помалку, а Бог, односно таа виша сила, судбината, да ни подареше деца, односно барем едно дете. Вака некој би рекол џабе ни е се. Едноставно немавме среќа во совршениот брак со многу љубов и разбирање да станеме и родители. Бог изгледа не дава се“, раскажала пејачката.

Бранка, инаку својот сопруг го запознала на еден од своите настапи.

(Видео) Милица Павловиќ се затегна и запеа, па ја наполнија со – пари!

Атрактивната пејачка Милица Павловиќ важи за една од најпопуларните и најплатените од „Ѕвездите на Гранд“, а тоа го докажува и видеото кое се појави на социјалните мрежи.

Милица на една свадба во Белград запеа, а снимката од тој настан беше објавена на Инстаграм, при што може да се забележи дека пејачката едвај ги држи парите кои ги доби како бакшиш.

Милица запеа голем хит од колешката Ана Бекута, а парите веднаш почнаа да пристигнуваат од сите страни. Во продолжение може да погледнете како изгледаше тоа.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

‘Od tebe mi nista nije ostalo.’ #milicapavlovic #anabela

A post shared by Milica Pavlovic (@milicapavlovic__star) on

Две години од с00браќајаката на Дарко Лазиќ - Од борба за живот до целосна трансформација

Популарниот пејач Дарко Лазиќ на 23 октомври 2018 година доживеа тешка сообраќајка, а две години подоцна целосно го промени својот имиџ и живот.

Лазиќ со автомобил излета од патот и се преврте на кров, а потоа беше потврдено дека бил под дејство на алкохол.

Во болница беше примен со тешки повреди, па можеше и да го загуби животот, по што веднаш заврши во вештачка кома. Пејачот повеќе од еден месец престојуваше на интензивна нега, а неговата состојба се менуваше од ден во ден.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🤔🤔🎵🎵🎶♥️

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial) on

Дарко имаше оштетено белодробно крило, па дишеше со помош на вештачки, а во еден момент му откажа и бубрегот. Но, по неколку операции некако успеа да се избори за неговиот живот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

😎💤💤✈

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial) on

Повеќе за случувањата во последните две години прочитајте ТУКА.

(Фото) Дара Бубамара повеќе не го крие, со гордост го покажа младото момче!

Колку Дара Бубамара ужива со младото момче на Занзибар покажуваат редовните објави на социјалните мрежи.

За секој следен ден таа се наоѓа во ново бикини, па сега, по златното, се појави во портокалово провокативно бикини.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

☀️🍑❤️

A post shared by Dara Bubamara (@darabubamara_official) on

Меѓутоа, Дара ги покажа своите атрибути, но објави и слика од своето 21 година помладо момче, која може да ја погледнете на стори на Инстаграм кај неа.

Дара ова момче го криеше долго време, но сега реши дека е време да го покаже пред очите на јавноста.

Популарно