ФОТО: Погледнете која е актерката Емра Куртишова која со својата улога за миг ја освои публиката

Во третата сезона на популарната македонска серија „Преспав“, се појави помошничката Исаура која стана голема љубов на рецепционерот Талат, но за брзо време таа си замина од пансионот со својот Лоренцо.

Во четвртата и најнова сезона на „Преспав“, Исаура повторно се врати, но овој пат по желба на Талат (кој стана менаџер) и остана подолго, но приказната се повтори и таа пак си замина со Лоренцо.

Имаше доста комични сцени кога е во прашање Исаура, особено онаа кога му ја предвидува иднината на брат Миле.

Улогата во „Преспав“ на актерката Емра Куртишова (34) и донесе популарност и кај повозрасните, бидејќи како професионален актер во Театарот за деца и младинци во Скопје, добро позната е кај помладата публика. Но, сега повеќето ја препознаваат како Исаура – љубовта на Талат.

Улогата во „Преспав“ на актерката Емра Куртишова (34) и донесе популарност и кај повозрасните, бидејќи како професионален актер во Театарот за деца и младинци во Скопје, добро позната е кај помладата публика. Но, сега повеќето ја препознаваат како Исаура – љубовта на Талат.

Емра во 2009 година дипломира на Факултетот за Драмски Уметности во Скопје, а досега има одиграно бројни претстави за деца.

Изминатата 2019 година таа ја одигра 50-та изведба на детската претстава „Check in: Пред зграда”, додека сега новиот репертоар во ТДМ го започнува со “Цветната улица“.

За себе вели дека приватно е обична девојка, а за неа театарот и прави топло на душата, игра која скокотка, среќа, љубов, жар,солзи, крв смеа…

(Фото) Сара Мејс си ја избричи главата!

Пејачка Сара Мејс е позната по тоа што честопати знае да експериментира со својот изглед.

За разлика од своите колешки од естрадата, таа има свој претпознатлив имиџ и тоа е за поздрав, бидејќи која е поентата да бидете ист како сите други.

Таа вчера на социјалните мрежи објави фотка на која се пофали со новата фризура, односно избричена глава.

(Фото) Катарина Ивановска го смени имиџот

Манекенката Катарина Ивановска го промени имиџот. Имено таа ја промени бојата на својата коса.

 Убавицата со новиот имиџ се пофали на социјалната мрежа Инстаграм каде што објави видео на кое што со заводлива насмевка на лицето позираше со новата фризура.

Здравко Чолиќ на почетокот НАСТАПУВАЛ ПОД ДРУГО ИМЕ

Здравко Чолиќ важи за еден од најдобрите пејачи на Балканот, а тој ретко го изложува приватниот живот во јавноста. За неговото минато малку се знае, а еден детаљ од почетокот на неговата кариера е заборавен речиси сите.

Имено, уште во 1974 година, Здравко Чолиќ имал голема желба да стане светска ѕвезда, па затоа потпишал договор со музичката куќа WarnerBros. Снимил неколку песни, т.е. мини-рекорд за германското говорно подрачје.

Секако, морал да го прилагоди неговото име така што Здравко станал Дравко. Како и да е, покрај германскиот, Здравко има пеено и на англиски јазик, во 1987 година, кога го издаде диско-синглот „Light Me – I'm Not a Robot Man“.

Сепак, тој брзо ја заборави својата светска кариера, откако ја освои Југославија со своите синглови, а сè друго стана историја.

Популарно