ФОТО: Поранешната сопруга на Кајмакоски доби романтично изненадување пред врата

Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски, мисицата и модел Кристина Димитријовска, која се проба и во водите на музиката, доби неверојатно изненадување пред својата врата со кое се пофали на социјалните мрежи.

Моделот не откри дали со подарокот има и посвета и картичка, ниту покажа од кого е изненадувањето, туку само сподели фотографии.

(Фото) Карлеуша љубоморна на Џехверовиќ ја нападна преку Инстаграм

Популарната пејачка Теодора Џехверовиќ синоќа стигна до милион фанови на социјалната мрежа Инстаграм, а таа веднаш го прослави успехот со танц.

Пејачката доби многу поддршка од нејзините колеги, меѓутоа на сите не им беше мило поради тоа што Теодора стигна до милион фанови. Една од нив беше Јелена Карлеуша, која без „влакна на јазикот“ го коментираше успехот на нејзинта колешка.

„Зошто некои личности со три години полукариера купуваат милион фанови на Инстаграм и Јутјуб, кога секој може да види дека им коментираат лажни луѓе. Со таква лажна слава, лажно дизајнирана гардероба, туѓи автомобили, куќа и базен – нема ни заработка, ни поента“, напиша Карлеуша.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sorry I can’t hear you over the volume of my hair 😏

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

(Фото) Се венчаше љубовницата на Шабан Шаулиќ!

Пејачката Ивона Неговановиќ Цуца, позната како реалити ѕвезда, но можеби и пејачка за која најмногу се пишуваше поради аферата која ја имаше со пејачот Шабан Шаулиќ.

Цуца откри детали од наводната афера со покојниот пејач, поради што едно време беше во центар на внимание на јавноста. Познато е колку страдаше кога почниа Шабан, па од него јавно се прости во солзи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Na jednom Lepom Dvoru 👸⭐

A post shared by Ivona Negovanovic Cuca 💕💖💕💖💕 (@cuca_official) on

Сепак, изгледа таа во меѓувреме пронајде сродна душа и се венчаше, а сликите ги објави на социјалните мрежи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ivona Negovanovic Cuca 💕💖💕💖💕 (@cuca_official) on

(Фото) Северина објави прва слика со менаџерот по новата соработка

Пејачката Северина Којиќ објави на социјалните мрежи една фотографија на која ужива во друштво со неколку пријатели, меѓу кои беше и нејзиниот менаџер Томица Перовиќ, со кој неодамна ја обнови соработката, која беше прекината по 17 години.

„Имам мал круг на големи луѓе“, напиша Северина во описот на фотографијата, која беше објавена на социјалните мрежи.

На сликата може да се забележи дека атмосферата е весела, а освен менаџерот Томица, на фотографијата се наоѓа и ПР на Северина, Давор Гргин, како и Миа Поповиќ. Во продолжение погледнете како изгледаше пејачката и нејзините пријатели.

Популарно