ФОТО: Тинејџерка не ја шишала 11. години, го соборила и сопствениот рекорд

Индијката Ниланши Пател ја има титулата за ттинејџерка со надјолга коса на светот, а оваа година го соборила и сопствениот рекорд кој изнесува 190 сантиметри.

Девојката од Модасе во индиската држава Гујарат добила во 2019 година сертификат од Гинисовата книга на рекорди, а сега го подобрила својот резултат.

Пријателите и школеските колеги ја нарекуваат Златокоса по прицезата со голга коса од бајките на браќата Грим. Ниланши Пател 11 години не била на фризер, а тоа по испуканите краеви на нејзината коса и тоа како е видливо.

-Кога имав 6 години доживеав многу лошо искуство во локалниот фризерски салон. Оттогаш не сакам да се шишам. Моите родители го почитуваат мојот избор и сега косата ми носи среќа - вели таа.

За да може да се движи и притоа да не се сопнува на сопствената коса таа мора да носи високи потпетици.

ФОТО+ВИДЕО: Анастасија Ражнатовиќ објави фотографија на која не носи градник

Анастасија Ражњатовиќ се врати од одмор од Тајланд каде што беше заедно со нејзиното момче Ѓорѓе Кулјиќ. Ќерката на Цеца ги полни батериите пред нови нејзини победи, а на себе си дозволи да ужива во ноќен провод во српската престолнина.

Имено, за излегување во еден ноќен клуб, Анастасија се облече речиси во најпровокативно издание до сега. Како што можете и сами да видите, со раскопчана кошула и без градник предизвика вистинска бура на реакции на социјалните мрежи.

ФОТО: Горан важи за еден од најубавите мажи на Балканот

Филмот на Срѓан Голубовиќ „Татко“ во моментов има светска премиера на 70. Меѓународен филмски фестивал во Берлин. Филмот за човекот на кој Центарот за социјална работа му ги одземало децата ќе биде отворен од овогодинешниот Фест на 28 февруари.

Главниот актер на филмот, Горан Богдан на Инстаграм објавил фотографија од црвениот тепих во Берлин.

Богдан на оваа престижна манифестација се појавил во црно одело кое го потполнил со црна машна и елек во иста боја и бела кошула.

ФОТО: Елена Велевска ги покажа бујните гради и не остави никој рамнодушен

Македонската пејачка Еелена Велевска на социјалните мрежи објави секси фотографија на која никој не остана имун.

Таа позира само по градник, а нејзините бујни гради се во прв план. Велевска важи за една од најзгодните жени на македонската естрада, а оваа фотографија го потврдува истот.

Популарно