ФОТО: Таа не сака ни да стои покрај него

Кога Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Ташке слетаа на аеродромот во Белград, тие не оставиле впечаток дека сè е во совршен ред. Иако често ги фотографираат како одат рака под рака во јавност и се насмевнуваат, овој пат не беше така.

Како што српски „Ало“ го пренесува пишувањето на „Свет“, сопружниците се однесувале како странци.

Извор на местото на настанот објаснил дека пејачката одела пред Ташкет, без да каже ниту збор, а нејзиниот гнев се гледал на лицето.

Додека нејзиниот сопруг ја туркал натоварената количка зад неа, Миљковиќ само ја носела својата торба и влегла во автомобилот побрзо, оставајќи го тој да го натовари багажот.

Пејачката цело време била намуртена, а не е познато дали двајцата се скарале за нешто или дали некој друг ја изнервирал.

Стоја: „Немав што да јадам, компири деле во сосетката“

Стојанка Новаковиќ Стоја многу сакала да стане пејачка, но нејзиниот татко се противел на тоа, па се омажила и на 17 години го родила синот Милан. После само три години брак сопругот ѝ загинал во сообраќајна несреќа, а таа останала сама со синот.

„Немав што да јадам, делев компири со сосетката, но секогаш за родителите, кога ќе ми дојдеа на посета имав сок и кафе. Знаев дека сум пониска класа, но сакав да станам име и презиме и мојата самодоверба ме туркаше напред“, рекла Стоја.

Иако пејачката со години тврдела дека нејзиниот сопруг загинал во сообраќајна несреќа, постојат и приказни дека всушност се фрлил во река.

„Ми беше тешко во тоа време со своите родители да се докажувам кои натписи се точни, а кои не се. Кога во весници излегоа наслови за мојот сопруг, не ме допираа затоа што јас се борев за своето дете“, рекла пејачката.

ФОТО: Славица Чуктераш бесна им одговори на тие што ѝ оставаат лоши коментари

Српската пејачка Славица Чуктераш од голманот Владимир Абрамов се разведе неодамна, а од тогаш не престанува да добива неумесни коментари на социјалните мрежи.

Имено, многумина мислат дека Славица е „како пуштена од ланец“ откако е слободна, а таа одлучила на тие лоши коментари да им одговори на Инстаграм.

Еден корисник отишол толку далеку што на пејачката ѝ напишал дека служи само за секс, а таа вратила:

„Мрш сите што дрвите дека мајките треба да се изгубат себеси и животот, сите сте тешки психопати. Сега блокирај се сам“.

ФОТО: Анстасија Ражнатовиќ покрена нов тренд

Ќерката на српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија на својот Инстаграм профил споделувала објави од забавата на која присуствувала, не знаејќи дека ќе предизвика „бум“ во јавноста.

Додека таа се смеела пред камерите и пеела, многумина не го тргале погледот од нејзините необични обетки. Во вид на отворачи од лименки биле нејзините обетки кои изненадија многумина.

Популарно