ФОТО: Ќерката на славниот пар објавува само провокативни фотографии

Ајрланд Болдвин е често во центарот на внимание во јавноста, поради фактот дека е ќерка на холивудските легенди - Алек Болдвин и Ким Бесинџер, што поради склоноста да објавува провокативни фотографии, што поради тоа што е ќерка на две јавни личности.

24-годишниот модел со задоволство споделува провокативни фотографии на својот Инстаграм профил, а токму една таква крена голема прашина.

Убавата русокоса позираше топлес, во црна танга и црни чизми со високи потпетици, а лицето го прекри со рацете.

Очекувано, собра многу лајкови и коментари, но не изостана и коментарот од нејзиниот татко, кој напиша „Извини! Што?“.

На една фотографија на која таа го покажува голиот задник на мотор тој напиша: „Не. Само...Не“.

Но, за атрактивната русокоса ова очигледно не е препрека, па повеќе пати истакнала дека ужива во тоа да го покажува своето тело.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

stay extra 📸: @phatmango

A post shared by ireland (@irelandbasingerbaldwin) on

ФОТО: Славица Чуктераш во жешко издание од карантин

Пејачката Славица Чуктераш го користи карантинот за да ужива во својот дом и малку да одмори од сите секојдневни обврски, но и за да ја покаже својата завидна линија, па така често на социјалните мрежи објавува провокативни фотографии.

Овој пат пејачката облече кожно здолниште и чипкасти холахопки, ја крена ногата и направи селфи во огледало.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

👽

A post shared by Slavica Cukteras (@cukterasslavica) on

Фотографијата за краток период доби повеќе од 3 000 лајкови, а под неа се нижеа само позитивни коментари на сметка на нејзиниот изглед.

„Добра си“, „„Мргуде, нешто убаво да видиме оовие денови“, „Преубава си“, „Испирација“ се само некои од коментарите под објавата. Инаку ова не е првпат како Чуктераш објавува фотки во провокативни изданија.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🎃

A post shared by Slavica Cukteras (@cukterasslavica) on

ФОТО: Девојката на Дончиќ ја крена температурата со „жешка“ слика во бикини

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ и неговата девојка Анамарија ги чекаат вестите за тоа кога ќе продолжи НБА-лигата, која беше прекината поради Ковид-19.

Дончиќ во моментов не може да се пожали дека е осамен затоа што со него е девојка му Анамарија и две кучиња.

Анамарија е задолжена да му го поправи расположението, а со новата објава на Инстаграм таа дополнително ја крена температурата.

ФОТО+ВИДЕО: Фудбалер на Реал Сосиедад со девојка му во раце ја одржува формата!

Фудбалерот на Реал Сосиедад, Микел Мерино заедно со девојка му Лола Либерал ги поминуваат деновите во карантин.

На профилот на шпанскиот клуб беше објавено видео во кое може да се забележи како Лола му помага на фудбалерот на Сосиедад да остане во форма.

Популарно