Облачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег

Денеска не очекува претежно облачно  време со врнежи од дожд, а на планините од снег, кои ќе бидат пообилни попладне. Во вечерните часови врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места. Преку ноќта ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест, а дневната температура од три до 12 степени.</p>

Во Скопје ќе биде облачно со врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Утринската температура ќе достигне до еден степен, а дневната температура до девет степени

Претежно сончево и тивко време со пораст на дневната температура

Денеска не очекува  претежно сончево и тивко време со пораст на дневната температура.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до три степени, а дневната температура од седум до 15 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и тивко. Утринската температура ќе достигне до минус три степени, а дневната темпеатура до 12 степени.

Во среда облачноста постепено ќе се зголеми, а под влијание на влажен бран во четврток се очекуваат врнежи и намалување на температурата

Сончево со умерена локална облачност и со умерен ветер од северен правец

Денеска не очекува сончево време со мала до умерена локална облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус 1 до  5, а дневната од  минус 6 до 13 степени. Во Скопје, максимална температура до 11 степени . 

Погледнете ја темературата во останатите делови од државата:

Популарно