Нема повеќе „гледање женски“ без пари

Оваа вест ќе „им падне тешко на туристите“ кои го посетуваат Амстердам,  имено властите во овој град кој со години трпи последици од преголем број на туристички посети кои создаваат гужва на улиците кои се напоредно со каналите и тоа во срцето на историскиот дел на градот каде што се наоѓа и квартот на црвените фенери.денес им забраниле на групни туристи со водич во обиколка на квартот познат по црвените фенери, каде што туристите гледаат во полуголи про**итутки и други се*суални работници во излогот.

Oваа одлука најавена од властите во Амстердам е само обид да се намали прекумерниот број на туристи и да ги заштити работниците во тој кварт кој е “магнет“ за посетители, како и таа област да се расчисти. Особено за туристи кои поминуваат групно и ги злоупотребуваат се*суалните работници и се фотографираат без нивна дозвола.

“Омаловажувачки е се*суалните работници да се третираат како туристичка атракција“, рекол вице-градоначалникот на Амстердан.

На туристичката група, која е во посета во квартот на црвените фенери и понатаму ќе и биде дозволено доколку водичот се придржува на новото ограничување кое стапува на сила во април а тоа е да не се приоѓа до излозите.

На улицата на црвените фенери секојдневно поминуваат 115 групни обиколки со водич. Градските власти велат дека спроведените истражувањата покажале дека повеќе од половина жители и претпријатија сметаат дека зголемиот број на посетители во таа област им прави проблеми во животот и работата.

Амстердам со години трпи последици од преголем број на туристички посети кои создаваат гужва на улиците кои се наподерно со каналите и тоа во срцето на историскиот дел на градот каде што се наоѓа и квартот на црвените фенери.

(Видео) Теодора со посебен танц го прослави милионот на Инстаграм

Атрактивната пејачка Теодора Џехверовиќ е една од пејачките на Балканот, која има армија фанови на социјалните мрежи, па пред неа е само Јелена Карлеуша, која води со 2,2 милиони фанови, додека Џехверовиќ стигна до бројката од еден милион.

Теодора оваа вест ја дочека додека беше на настап, а потоа реши да го прослави милионот со посебен танц, каде што покажа дека нема намера да запре на таа бројка, туку со полн гас оди напред. Пејачката доби честитки на Инстаграм од страна на нејзините колеги и колешки, како и од момчето Нино.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Teodora dostigla milion pratilaca na IG

A post shared by @ estrada.srbija on

(Фото) Карлеуша љубоморна на Џехверовиќ ја нападна преку Инстаграм

Популарната пејачка Теодора Џехверовиќ синоќа стигна до милион фанови на социјалната мрежа Инстаграм, а таа веднаш го прослави успехот со танц.

Пејачката доби многу поддршка од нејзините колеги, меѓутоа на сите не им беше мило поради тоа што Теодора стигна до милион фанови. Една од нив беше Јелена Карлеуша, која без „влакна на јазикот“ го коментираше успехот на нејзинта колешка.

„Зошто некои личности со три години полукариера купуваат милион фанови на Инстаграм и Јутјуб, кога секој може да види дека им коментираат лажни луѓе. Со таква лажна слава, лажно дизајнирана гардероба, туѓи автомобили, куќа и базен – нема ни заработка, ни поента“, напиша Карлеуша.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sorry I can’t hear you over the volume of my hair 😏

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

(Фото) Како ви се допаѓа? Сандра Африка се пофали со новите…

Пејачката Сандра Африка реши да го промени својот изглед, односно фризура, па сега ги праша фановите како им се допаѓа нејзиниот нов изглед.

Сандра реши да остави шишки, па фотографијата ја објави на Инстаграм, каде што им покажа на фановите како и стојат.

„Со или без шишки? Како ви се допаѓа?“, праша пејачката.

Многумина беа воодушевени како изгледа Сандра со нив, па и порачаа да си ги носи шишките.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sa ili bez siskica? 😀 Kako vam se svidja 🤩

A post shared by Sandra Afrika (@sandraafrika) on

„Како девојче да си. Вака повторно имаш 16 години. Со шишките си помлада и послатка“, пишуваа фановите во коментари.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🍓🍭🍬🦋

A post shared by Sandra Afrika (@sandraafrika) on

Популарно