Таа го налути Балканот кога ги нарече државните училишта "сељачки"

Дара Бубамара, го налути Балканот кога ги нарече државните училишта ,,сељачки”  и додаде дека нејзиниот син одел во приватно училиште во кое нема „глупави , сељачки завидливи деца“.

Според српскиот портал Курир, синот на Дара оди во најпрестижното приватно основно училиште во Нови Сад, каде школувањето чини  5000 евра годишно.

Училиштето има тениско, кошаркарско и фудбалско игралиште, најнапредни училници и приватен лекар.

Во цената се вклучени часови во текот на цел ден од 8 до 16 часот, а можно е наставниците да останат со учениците и по часовите. Вклучени се појадок, овошна закуска, ручек и слатка закуска. Во училиштето има четири менија, прилагодени за децата, со руското национално јадење боршч и овошен сок.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dobar dan❤️☕️🏡. 📸 @dorotejatipsin

A post shared by Dara Bubamara (@darabubamara_official) on

Исто така, постои можност за превоз со мини комбиња од домовите до училиштето.

Пред три месеци, Дара прашана дали Коста има некакви непријатности на училиште затоа што е дете на славни родители, одговори: „Не, тој не оди во овие сељачки училишта, туку во приватно училиште каде што се децата на успешни родители, политичари и спортисти. Тие не се глупави, завидливи сељаци, туку умни и знаат која е Дара Бубамара.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💜Nemoj mnogo da me volis💜29.decembar/Dara&Sloba 12h/ @marina.tucakovic @raleratkovic

A post shared by Dara Bubamara (@darabubamara_official) on

ВИДЕО: УЖИВАЈТЕ, А КОЈ САКА МОЖЕ И ДА ИЗГАЗЕ ЕДНО ОРО

На ФБ страната на Штипска идила е објавено видео на кое Христијан Николовски од Делчево со тапан изведува прекрасни ора. Еве што напишаа тие:

„Ае сеа да Ве видам де...

Играле ли сте само на тупан?

Ситното и Копачката се ора од етничкио предел Пијанец и карактеристично за овиа ора е шо се играле само на инструментална придружба со тупани...

Христијан Николовски од Делчево

УЖИВАЈТЕ, А КОЈ САКА МОЖЕ И ДА ИЗГАЗЕ ЕДНО ОРО..“

Видео: Како работат банките во Индија за време на корона вирусот?

Во време на корона вирусот банките сепак мора да ги опслужуваат своите клиенти.Меѓутоа овој вработен во банка во Индија очигледно „е досетлив“ според начинот на кој постапува . Погледнете зошто е уникатен неговиот метод на работа.

Популарно