Пејачката ги изненади сите

Веќе некое време, според медиумите, Марија се гледа една од најубавите српски жени на јавната сцена, која е во брак со син на голем моќен човек и влијателен бизнисмен.

Љубовниот живот на пејачката Марија Шерифовиќ отсекогаш бил интригантен, особено затоа што јавно призна дека е заинтересирана за истиот пол. Но, пејачката, која и донесе победа на Србија на Евровизија во 2007 година, успешно ја чува приватноста до сега! Според медиумите, Марија веќе една година е во врска со снаата на едно од најбогатите српски семејства.

Ве потсетуваме дека пред извесно време Марија објави фотографија на својот профил на „Инстаграм“ со нејзината девојка како се држиат за рака и се шетаат по улица.

– Марија и нејзината девојка биле видени неколку пати во познати белградски ресторани, се држеле раце, имало нежни допири, бакнежи. Се разбира, некој се сликал со нив, па фотографиите од нивните интимни моменти, кога мислеле дека никој не ги гледа, наскоро почнаа да се шират. Сега, скоро половина од Белград ги има тие фотографии во своите телефони – рече соговорникот на еден дневен весник.

Да не ви се верува

Снимката од два мајмуни кои се караат околу празно шише од пиво насмеа многумина на социјалните мрежи.

Видеото кое го сними Тим Браун, водачот на сафари во Националниот парк Кругер во Јужноафриканската Република, беше објавен неодамна на неговиот профил на Јутјуб, а малку потсетува на филмот „Боговите паднаа на теме“, во кое шише кока-кола предизвика многу зло.

И додека снимката многумина насмеа, сепак имаше и такви кои ги растажи.

„Како е ова смешно? Изненаден сум што постојат такви работи и како нив. Можеме само да се молиме дека шишето нема да се скрши и нема да се повредат“, е една од реакциите.

„Не грижете се, ги избркав подоцна и го собрав ѓубрето, чие и да беше“, одговори Браун.

(Видео) Сакаше да му го врати возилото на пат, а потоа се случи уште поголем малер!

Извлекувањето на автомобилот од канал бара силно возило кое може да го влече пропаднатото возило. Ако влечете возило со помош на сајла, па макар и само неколку метри, погрижете се некој да седи зад воланот.

Во спротивно, може да предизвикате уште поголема штета на автомобилот кој го влечете. Не е снимено како овој Мустанг од постара генерација завршил во каналот покрај патот, но се претпоставува дека тоа има нешто со влажниот коловоз и преголемата брзина на возилото.

Првиот дел од операцијата на извлекување беше успешен, но напорите на крајот беа понштени. Со оглед на тоа дека на местото на возачот немаше никој за да пристигне сопирачка, автомобилот продолжи да се движи, па заврши во другиот канал.

(Видео) Марко и Анабела заедно во тоалет: Миљковиќ не можеше да издржи, еве што направи!

Откако заврши емисијата во „Задруга“, кога на имотот се вратија Мирко Гавриќ и Иван Круниќ, се создаде мал неред.

Мирко ги врати парите на Марко Миљковиќ, кои му ги должеше Анабела, а Миљковиќ веднаш потоа замина во тоалет за да запали цигара.

Кога влезе во тоалетот, тука беше и Анабела, а ситуацијата стана многу непријатна, со оглед на тоа дека Марко и Анабела не се сакаат најмногу поради врската на Марко со нејзината ќерка Луна Џогани.

Марко повлече дим набрзина од цигарата и потоа ја предаде на останата учесничка во реалното шоу, пред да излезе од тоалетот.

Целата сцена од тоалетот може да се погледне на снимката која се наоѓа во продолжение.

Популарно