Пејачот конечно стана „дедо“

Пејачот Дино Мерлин, стана дедо, потврдено е од кругови блиски до неговото семејство.

Тој го добил својот прв внук, ред неколку дена, од неговиот син Хамза и снаата Џенета Табаковиќ -Дервишалидовиќ, а бебето го добило името Незир.

„Мајката и бебето се веќе дома и се чувствуваат добро. Честитки до семејството доаѓаат од сите страни“ - рече изворот.

Синот на Мерлин, Хамза, се ожени со Џенет минатата година, а нивната љубов трае уште од средно училиште и тие оттогаш се неразделни. Тие беа во врска седум години. Момчето го доби името на неговиот прадедо Незир, татко на сопругата.

Дино и неговата сопруга Амела се пресреќни поради првиот внук, како и нивната ќерка Наида која стана тетка.

Фото:Кои се позите за безбеден се..с?

Швајцарските бордели се надеваат дека ќе продолжат да работат после карантинот заради пандемијата на коронавирус, но со преземање на некои мерки.

Борделите смислиле план да ја продолжат работата што го максимизира социјалното растојание, а дел од тој план е, меѓу другото се пози и строга хигиена.

Здружението на сексуални работници ProKoRe објави упатство за хигиена на почетокот од овој месец со надеж дека швајцарската влада ќе го прифати нивното барање да се вратат на работа на 8-ми јуни.

Иако е јасно дека проституцијата е некомпатибилна со социјалното дистанцирање, ProKoRe направи се за да најде решение, па дури и предложи секс-пози да бида „на максимално растојание“  партнерите. Некои од предлозите се „"doggy-style" и "cowgirl"

Исто така, се предлага „сесиите“ да траат максимум 15 минути, а просториите мора да бидат проветрувани 15 минути помеѓу секоја сесија. Сите чаршави мора да се менуваат и алиштата да се мијат со дезинфецираат и перат со детергент.

Уредбата забранува каков било начин на допирање на лицето, и се препорачува да се носат маска.

Здружението размислува и за информативни кампањи за намалување на ризикот од инфекција, пишува Russia Today .

Видео: Оваа русинка ги „полуд..а“луѓето на Инстаграм

Една од најубавите гимнастичарки во светот на спортот, Александра Солдатова, со своите видеа ги воодушевува своите фанови речиси секој ден.

Таа беше во изолација поради вирусот на корона, а за да ја одржи формата и флексибилноста на своето тело за претстојните натпревари, таа се „истегнуваше“ секој ден.

Таа редовно ги објавуваше снимките на социјалните мрежи и за кратко време се здоби со голем број на прегледи и „лајкови“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Всем привет! Помните как я в конце апреля выступила в онлайн-турнире по берпи? И вот я снова приму в нём участие. Но теперь другой формат, я буду его вести. Для меня это дебют в роли ведущей. А соревноваться будут королевы льда и воды - звёзды фигурного катания и синхронного плавания. Смотрите 27 мая в 19:00 на Tele-sport.ru, Roscongress.org и паблике Телеспорта в "Одноклассниках" https://ok.ru/telesport. Будет круто!

A post shared by Alexsandra Soldatova. (@soldy21) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Немножко эстетики🕊✨

A post shared by Alexsandra Soldatova. (@soldy21) on

Таа е една од најуспешните руски гимнастичарки со неколку светски и европски медали, а поради атрактивниот изглед, таа е исто така многу популарна на социјалните мрежи.

Таа практично „кревањето“ на  нозете  го претвори во бренд, бидејќи таа е толку флексибилна што може да го допре таванот со ногата додека стои.

Популарно