(Видео) Се „тресеше“ студиото: Станија и Кристијан жестоко се скараа сред емисија: Таа удри ниско..

Неодамна се појави вест дека Кристијан Голубовиќ излегол од затвор, а малку потоа потпишал договор за популарното реално шоу „Задруга 4“.

За каранците меѓу неа и Станија Добројевиќ не престанува да се зборува уште од излегувањето од „Фарма 6“, а сега пред камеритеповторно се скараа за работа за која сите мислеа дека ставиле крај пред многу години.

Како и да е, гостите во „Магазин ин“ и Сања Маринковиќ се најдоа очи во очи, а меѓу нив почнаа провокациите.

„Колку следам, нешто постојано ме критикуваш по медиуми“, кажа Станија. „Ме нервира тоа. Тој е, како, изнудил од неа пари, ја ограбил, ова, она“, кажа тој.

Сепак, Станија не му остана должна, а имаше јасна порака.

„Потпиша со Задруга 4, сега е време да победиш, па јас да ти изнудам пари“, порача Станија.

Фото: Фолк пејачката „изгуби“ 20 килограми!

Фолк пејачката Јана Тодоровиќ ослабе повеќе од 20 килограми, а се пофали со својата нова линија на Инстаграм.

Имено, Јана позираше средена од глава до пети во бел, краток фустан кој го истакна нејзиното деколте, но и „затегнатите“  нозе.

Како што изајви пејачката со месеци беше на посебна диета.

- Јас сум хедонист и сакам да јадам квалитетна и вкусна храна. Кога неодамна стапнав на вагата, се зачудив. Сфатив дека морам да направам нешто. Јас се здебелив 20  килогграи! Во тој момент имав 82 килограми, што беше премногу - , додавајќи дека нејзината пријателка ја убедила да посети нутриционист.

- И реков на мојата пријателка дека не знам дали ќе можам да ослабам, бидејќи не сакам ограничувања. Но, го прифатив предизвикот и отидов на диета. Ми беше многу тешко да јадам само варена храна, па затоа сакав да се откажам од сè неколку пати! Сепак, издржав, исфрлив леб, слатки, зачинета и пржена храна, јадам месо во мали количини ... И порано живеев на тоа! Веднаш почнав да ги забележувам резултатите.

Виц на денот

Банка

Ало здраво, вртимо ви од Шпаркасе банку.

– Да изволте..

– Дали користите наши услуге?

– Да, к’д проваѓам покрај вашу банку огледују се на излог

Дневен Хороскоп

ОВЕН

Вие сте упорни во сѐ што ќе наумите, па ако деловниот успех е ваш приоритет нема сомнежи дека ќе го остварите. Можни се некои несогласувања со партнерот поради различните погледи и ставови. Можна е главоболка.

БИК

Свртете се кон нови деловни проекти и не се потпирајте премногу на старите. Доаѓа време за промени. Минатото кое го оставивте зад себе не е лесно но, научивте многу од него. Избегнувајте пороци.

БЛИЗНАЦИ

Финансиската ситуација не ви е сосема стабилна, а помислата на тоа многу ве фрустрира. Не сте подготвени за поголеми и посериозни потези на љубовно поле иако партнерот го очекува тоа од вас. Водете сметка за крвотокот.

РАК

Ве очекува можност за добра работа. Може да се надевате на среќни околности на ова поле. Доколку ви се допаѓа личност која сте ја запознале неодамна, нема да ви биде тешко да го најдете патот до нејзиното срце. Зголемен холестерол.

ЛАВ

Денешниот ден не е поволен за вас, можни се нови грижи и проблеми на работното место. Личноста која ви се допаѓа на некој начин почнува да се оддалечува од вас и тој нејзин пристап може да ве олади. Пад на имунитетот.

ДЕВИЦА

Пред вас е период на прилагодување на новите деловни околности и промените кои настапиле. Доколку сте во брак со саканата личност имате проблеми и заладени односи. Кризата може да потрае. Склони сте кон алергии.

ВАГА

Донесовте нова одлука поврзана со работата и нема да дозволите било кој да влијае врз промената на вашето мислење. Ви се допаѓа личност која сѐ уште не покажува дека има симпатии кон вас или емоции. Можни се болки во стомакот.

ШКОРПИЈА

Во наредниот период ќе започне важната фаза на разрешување на деловните одлуки и случувања. Ако сте во брак, имате одличен однос со саканата личност и чувствувате дека на некој начин сѐ е на свое место. Полни сте со енергија!

СТРЕЛЕЦ

Нови проблеми доаѓаат, а ни старите не сте ги решиле целосно. Можеби се чувствувате оптеретено на работно поле. Личноста која ви се допаѓа ќе го направи првиот чекор кон вас. Помали проблеми со срцето.

ЈАРЕЦ

Деловниот партнер може да ви направи некои проблеми со лоши намери или со неговите непромислени постапки. Интересен ден е пред вас. Некое ново познанство особено ќе ви го промени животот. Проблеми со кожата.

ВОДОЛИЈА

Доколку се занимавате со приватен бизнис ќе успеете да ги остварите плановите кои ги имате. Сакате да разговарате со саканата личност во кој правец оди вашиот однос. Помали проблеми со варењето и стомакот.

РИБИ

Среќата е на ваша страна и работата конечно се подобрува. Може да очекувате позитивни случувања на ова поле. Сакате односот со саканата личност да напредува. Предложете и брак. Немате проблем со здравјето.

Порта.мк

Популарно