(Фото) Ова е плажа со розева боја! На неа живее еден Италијанец во из0лација и тоа – 30 години!

Луѓето ширум светот живеат во изолација за да се спречи ширење на вирусот, а еден човек доброволно реши да помине време во карантин и тоа веќе 30 години.

Кога запловил во 1989 година, Мауро Морани не можел да знае дека моторот на бродот ќе му се исклучи, ниту дека морето ќе го однесе на брегот на италијански остров меѓу Сардинија и Корзика.

Островот толку му се допадна што реши да го продаде бродот и да живее на најубавата плажа како чувар.

Најубавата плажа во архипелагот се наоѓа токму на островот во кој Мауро реши да се пресели и да остане да живее. Розевиот песок каков што може да се види во егзотичните делови од светот е гордост на островот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tramonto di iersera #spiaggiarosa #Budelli #arcipelagodilaMaddalena #parconazionale

A post shared by Mauro Da Budelli (@maurodabudelli) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Assorto in lettura

A post shared by Mauro Da Budelli (@maurodabudelli) on

(ВИДЕО) „Ова повеќе нема смисла…“

Светлана Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша имаа закажано рочиште денес. Фолк ѕвезда се појави пред Палатата на правдата со насмевка на лицето, додека пак Јелена воопшто не се појави.

Цеца по крајот им се обрати на членовите на Седмата сила пред Палатата и откри што се случуваше на судењето, 

Да потсетиме, причина за ова судско рочиште се навредите на Карлеуша против Ражнатовиќ, кои Јелена ги објави на социјалните медиуми против фолк ѕвездата.

Нејзината изјава може да ја погледнете во видеото на следниот ЛИНК.

(Видео) Интернетот „гори“ од испадот на Луна! Оваа нејзина изјава ги насмеа сите, па дури и Гаги!

Луна Џогани во текот на учеството во „Задруга“ имаше многу лапсуси кои станаа хит на социјалните мрежи, но очигледно последното видео гизабавуваше сите.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💕💕💕💋

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani) on

По забавата по повод роденденот на Жељко Митровиќ, сопственикот и директор на телевизијата „Пинк“, Луна седеше со својот татко Гаги Џогани, па се пофали дека го пронашла популарното благо „Фереро Роше“ за Јована Томиќ Матора, но направи лапсус, па сите се насмеаа до солзи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

JEL UKUSAN RAFARERO ROŠERO BOTIMO HAHAHHAHAHA pozlo @podjogajen.generalno.djogy

A post shared by Neguj mo srbski jezik (@negujmosrbski) on

Милијана пред Милојко била во врска со познат пејач? Се појави овој детал!

Случувањата во вилата „Парови“ секојдневно ја изненадуваат јавноста која го следи реалното шоу. А Кристина Маџибрада го праша Урош Анѓелиќ колку долго ја познава Милијана Божиќ, по што следеше чуден одговор.

Урош при давањето на одговорот беше двосмислен, па сите помислија дека Милјана била во врска со популарниот пејач Андрија Ојданиќ.

„Ја познавам долго време. Уште откако беше со Андрија“, одговори тој. „Таа била со Андрија?“, праша Кристина. „Не ме разбра. Уште откако беа овде во Парови заедно“, објасни Урош веднаш по прашањето на Кристина.

Популарно