(Видео) Торнадо носело дрвја и грмушки, летале на сите страни! Дра*атична снимка во Вашингтон

Во близина на местото Ханфорд во Вашингтон е забележана необично торнато, а драматичната снимка беше објавена на Твитер од страна на Мет М Мекнајт, кој го зафатило невремето додека возел.

Успеал да сними неколку кадри пред да се сокрие, па така на снимката се гледа како торнадото во воздух крева грмушки и дрвја.

Мекнајт беше на задача, се возеше по автопат 240 во близина на Ханфорд, кога забележал неколку расфрлани грмушки по улица. Набрзо зебележал дека околу неговиот автомобил има еден куп дрвја.

„Момент подоцна, тоа беше група која се создаде и морав малку да забавам за да се спасам“, кажа Мекнајт.

(ВИДЕО) „Ова повеќе нема смисла…“

Светлана Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша имаа закажано рочиште денес. Фолк ѕвезда се појави пред Палатата на правдата со насмевка на лицето, додека пак Јелена воопшто не се појави.

Цеца по крајот им се обрати на членовите на Седмата сила пред Палатата и откри што се случуваше на судењето, 

Да потсетиме, причина за ова судско рочиште се навредите на Карлеуша против Ражнатовиќ, кои Јелена ги објави на социјалните медиуми против фолк ѕвездата.

Нејзината изјава може да ја погледнете во видеото на следниот ЛИНК.

Милијана пред Милојко била во врска со познат пејач? Се појави овој детал!

Случувањата во вилата „Парови“ секојдневно ја изненадуваат јавноста која го следи реалното шоу. А Кристина Маџибрада го праша Урош Анѓелиќ колку долго ја познава Милијана Божиќ, по што следеше чуден одговор.

Урош при давањето на одговорот беше двосмислен, па сите помислија дека Милјана била во врска со популарниот пејач Андрија Ојданиќ.

„Ја познавам долго време. Уште откако беше со Андрија“, одговори тој. „Таа била со Андрија?“, праша Кристина. „Не ме разбра. Уште откако беа овде во Парови заедно“, објасни Урош веднаш по прашањето на Кристина.

Тања Савиќ го загуби бебето?!

Тања Савиќ преживува пеколни денови во својот живот, а по караницата со сопругот Душан јованчевиќ и неможноста да ги види синовите Максим и Ѓорѓе, кои се со татко им во Австралија, пејачката го загубила и бебето.

„Во момент кога најмногу ја погоди тоа што разбра дека синовите не знае кога ќе се вратат, а покрај тоа и со Душан беше во конфликт. Тања се посомнева дека е бремена. Беше тоа мала бременост од пред неколку недели“, открива извор за медиумите.

„Прво се обиде да разговара со Душан и да ја спушти топката, па да му каже дека чекаат трето бебе, но тој беше суров. Не сакаше да попушти, а тоа ја дотепа Тања. Тоа влијаеше на нејзините хормони и на крајот го загуби бебето“, додава изворот за медиумите.

Популарно