Дневен хороскоп

ОВЕН

Подготвени сте да работите прекувремено и максимално да се посветите на работата за да остварите напредок. Доколку ви се допаѓа личност која ја знаете од претходно, сега е време да го направите првиот чекор. Водете сметка за синусите.

БИК

Може да очекувате поддршка од претпоставените и можност да ги решите своите делови проблеми денес. Ако сте слободни, ова е многу поволен ден за нови случки. Можно е да ви се појави нова личност наскоро. Внесувајте витамини.

БЛИЗНАЦИ

Ова не е премногу поволен ден и може да очекувате некои помали проблеми на деловно поле. Имате добар однос со саканата личност која се труди да ве направи среќни. Ве мачи вртоглавица.

РАК

Не дозвлувајте да влијаат врз вас негативните коментари и трачеви. Важно е да не верувате на никого кога станува збор за работата. Посакувате нова љубов. Осаменоста почна да ве оптеретува. Внимавајте на зглобовите.

ЛАВ

Нови случувања и пресврти ви внесуваат надеж. Сметате дека работите може да се подобрат. Ве очекува интересно познанство со личност која е прилично отворена кон покажување на емоциите. Сосема добро здравје.

ДЕВИЦА

Поволен ден за занимавање со приватен бизнис. Доколку планирате некои промени на ова поле активирајте се. Може да очекувате интересен развој на ситуацијата со саканата личност. Послаба циркулација во пределот на нозете.

ВАГА

Потрудете се сериозно да се посветите на своите обврски и работа. Важно е на овој план да останете доследни и упорни. Покрај саканата личност имате некоја доза притисок. Честите кавги ве оддалечуваат. Проблеми со органите за варење.

ШКОРПИЈА

Решивте да се посветите на својата работа и дефинитивно ќе се потрудите така да остане. Одговорни сте и вредни. Можно е познанство кое ќе ја промени вашата перцепција на животот. Здравјето е во ред.

СТРЕЛЕЦ

Доколку бидете напнати, сами ќе создадете проблеми на деловно поле. Обидете се да го менувате својот став. Спонтано ќе успеете да остварите ново познанство кое подоцна може да прерасне во врска. Пад на имунитетот.

ЈАРЕЦ

Нови информации доаѓаат до вас наскоро. Можно е менување на работната околина. Ви се допаѓа личност која засега ја набљудувате само од дистанца и не и приоѓате. Избегнувајте алкохол.

ВОДОЛИЈА

До крајот на денот ќе имате проблеми и стресови на работа. Нема да ви биде лесно да ги свртите работите во своја корист. Ви се враќа личност од минатото, која сѐ уште не сте ја преболеле и ќе биде близу до вас. Можна е несоница.

РИБИ

За вас овој ден е многу поволен. Ве очекуваат некои убави вести. Ќе бидете задоволни од околностите на работното место. Доаѓате до интересно познанство со личност која покажува дека е заинтересирана за вас. Занимавајте се со спорт!

Извор: Порта.мк

Дневен хороскоп

ОВЕН

ЉУБОВ: Нема причина наивно да верувате во нечии ветувања или во ласкави комплименти кои ги добивате. Големиот емотивен занос знае да прелаже.

РАБОТА: Избегнувајте ситуации кои го надминуваат вашето знаење или практично искуство. Важно е да ја задржите вашата деловна позиција.

ЗДРАВЈЕ: Применете некоја од техниките на психолошко опуштање.

БИК

ЉУБОВ: Во средба со блиска личност, избегнувајте чувствителни теми или прашања кои представуваат вовед во нова расправија.

РАБОТА: Новите деловни случувања ги поврзувате на погрешен начин, а нечие однесување го толкувате во склад со своите потреби.

ЗДРАВЈЕ: Неоптоварувајте се со тешки мисли.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Нема потреба да ги прикривате своите намери пред блиската личност, остајте ги работите да си течат по свое.

РАБОТА: Се остваруваат вашите деловни прогнози, чувствувате голема самодоверба во средба со соработниците.

ЗДРАВЈЕ: Ќе ви одговара прошетка во природа.

РАК

ЉУБОВ: За среќа потребно е малку, кога некој со вас покажува топли чувства и убави мисли. Уживајте

РАБОТА: Вие треба да го определите вашиот деловен углед. Смислете добар план и ќе остварите деловен успех.

ЗДРАВЈЕ: Поттикнувате романтично расположение и ведар дух.

ЛАВ

ЉУБОВ: Потребно е да разберете нечија емотивна слабост. Нема причина да се однесувате супериорно во друштво на блиска личност.

РАБОТА: Без оглед на вашата снаодливос, неможете да ги контролирате случувањата на деловната сцена и на своите соработници.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте напорни и стресни ситуации

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Своето внимание посветете го на некој омилена тема или на личност која буди позитивно расположение. Уживајте во убавите работи и во нечие друштво.

РАБОТА: Посветете внимание на различните информации кои имаат корисно значење, за да можете во целост да ги остварите своите деловни цели.

ЗДРАВЈЕ: Бидете умерени во с, се оптеретувате со големи амбиции

ВАГА

ЉУБОВ: Обрнете внимание на поубавите теми и подгответе се за средба со лице кое ве инспирира на позитивно расположение.

РАБОТА: Понекогаш е тешко да се помират различни ставови и интереси, треба да се навикнете на променлива клима во вашата околина.

ЗДРАВЈЕ: Зачувајте ја вашата самодоверба и самоконтрола.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Вие поставувате големи барања од Вашиот партнер. Направете емотивна дистанца и повторно погледнете ја Вашата врска од различни аспекти.

РАБОТА: Некој не ги разбира вашите идеи и ова негативно влијае на нивото на успех во деловно-финансиската соработка.

ЗДРАВЈЕ: Добро ќе ви дојде прошетка и релаксација

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Немојте да ја влошувате Вашата љубовна врска и да ја иритирате Вашата сакана личност само затоа што не ви се сите овци на број.

РАБОТА: Вие директно го искажувате вашето незадоволство. Вие сте лути поради неправдата што ја доживувате во друштво на деловните партнери.

ЗДРАВЈЕ: Важно е да ја смирите вашата страст и да побарате добри совети.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Ве иритира помислата дека некој друг ги “диктира правилата” или влијае врз развојот на настаните во вашиот љубовен живот.

РАБОТА: Понекогаш настаните се надвор од контрола. Нема причина да се одречеш од сегашната ситуација, почекајте подобри услови.

ЗДРАВЈЕ: Нема потреба да се оптоварувате со некои комплицирани ситуации.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Објаснете на блиско лице дека емоциите се највкусни и највозбудливи теми. Преземи ја иницијативата.

РАБОТА: Бидете сигурни дека дејствувате како перфекционист кој држи сè под строга контрола или под будно око.

ЗДРАВЈЕ: Ќе ви годи одмор и релаксација.

РИБИ

ЉУБОВ: Ненадејна средба дејствува врз вашето емотивно расположение. Размислете за вашите чувства пред да направите посериозна одлука.

РАБОТА: Замор, слаба концентрација или суровост се доволна причина да не се вклучите во различни работни места.

ЗДРАВЈЕ: Потребни ви се повеќе часови здрав сон, посветете внимание на соништата.

Извор:Порта.мк

Дневен хороскоп

Овен

Работа – Односите со колегите се одлични, па ќе посакате и таквата соработка да ја пренесете и на дружењето после работа.

Љубов –Оние кои се во брак, ги очекува убав и хармоничен ден.

Здравје – Немате тегоби.

Бик

Работа – Ќе се чувствувате дека ова е тежок ден, но тоа е поради многуте одлуки кои морате да ги донесете денес. Со среќа!

Љубов – Не очајувајте што една личност која ви се допаѓа често ве игнорира. За се постои добра причина.

Здравје – Дишете длабоко.

Близнаци

Работа – Покажувате мала доза на скептицизам. Имате подобри идеи од порано, но другите не го забележуваат тоа.

Љубов – Потребно ви е малку да бидете сами.

Здравје – Опуштете се.

Рак

Работа – Имате силен став дека морате да успеете во оваа работа со која се занимавате сега. Некој би можел да се потруди да ви го отежни тоа.

Љубов – Некои луѓе ве сметаат за непријател, а вие им се додворувате.

Здравје – Полни сте со енергија.

Лав

Работа – Занимавајте се со интелектуална работа денес. Бидете внимателни во однос на поединечни одлуки. Имате потенцијал да бидете подобри, но внимателноста е потребна.

Љубов – Емотивната состојба не ви е лоша и сами забележувате дека тензијата поминува.Можете да сметате на поддршката од партнерот.

Здравје – Солидно.

Девица

Работа  – Одложете ги сите обврски кои можете да ги одложите и наполнете ги батериите.

Љубов – Не покажувајте љубомора без потреба. Изградете солидна комуникација.

Здравје – Забоболка.

Вага

Работа – Ќе посакате да донесете план за натамошниот период и цврсто да се држите до донесените одлуки, бидејќи сметате дека во тоа лежи успехот.

Љубов – Партнерот ве поттикнува да направите нешто конкретно за себе, но тоа не ви одговара бидејќи не сакате никој да ви се меша во животот, па ниту таа личност.

Здравје – Главоболка.

Шкорпија

Работа –     Кога е во прашање вашата финансиска страна, добро би било да се потрудите да заработите повеќе. Ја имате можноста за тоа.

Љубов – Вашата страст се буди и сакате да знаете точно на што сте со партнерот. Ви следи и ново познанство.

Здравје – Покачен крвен притисок.

Стрелец                 

Работа – Морате да се држите до одредена насока и правила кога станува збор за работата. Една Девица ви е голема поддршка.

Љубов – На ова поле се чувствувате растеретено бидејќи ви делува како да поминаа бурите.

Здравје – Немате поголеми тегоби.

Јарец

Работа – Стратегијата која ја имате е добра за да постигнете нешто на ова поле. Бидете во добро расположение бидејќи ве очекуваат извонредни финансиски приливи.

Љубов  – Искористете ја вечерта за да излезете. Партнерот ви ја дават сетта поддршка.

Здравје – Внимавание за хроничните болни.

Водолија

Работа – Кога станува збор за работата, не треба да се осврнувате на колегите и нивните коменари. Тие се малку лошо расположени во однос на успехот кој го постигнувате.

Љубов – Денеска ќе биде потребно да покажете силен став.

Здравје – Пад на имунитетот.

Риби

Работа – Малку сте уморни од обврски и ви следи мал одмор.

Љубов –Размислувате за личност која често ја гледате. Бидете храбри и пријдете и.

Здравје – Психички проблеми.

Извор: Порта.мк

Дневен хороскоп

ОВЕН

Можно е да почувствувате поголема тензија од вообичаеното обидувајќи се да балансирате помеѓу работата и домот. Во овој месец ќе ви биде потребна поголема помош околу домашните обврските за тоа што можностите за напредок во вашата кариера ќе бидат големи. Новата Месечината ќе ви донесе нов почеток и многу благосостојба на вам и вашето семејство.

Некој во вашето опкружување можно е да ги сокрива своите чувства спрема вас.

БИК

Доколку се занимавате со издаваштво или рекламирање, ви претстои добар напредок овој месец. Ќе доживеете авторитативен статус кој сте го очекувале долго време. Внимавајте во периодот од 7 до 27 јули, можно е да се опуштите премногу и да пропуштите важни рокови за одредени задачи.

Не грижете се за туѓото мислење. Ако сте одбиени на љубовен план запомнете дека постои божествена сила која ве заштитува и на тој начин го отстранува од вашиот живот она кое не е за вас.

БЛИЗНАЦИ

На 5 јули пристигнува конечно ослободување од одреден долг кој ви бил терет веќе подолго време. Тоа ќе ви овозможи повторно да застанете на цврсти нозе.

Ретроградниот Меркур завршува на 12 јули а Новата Месечина ќе ве насочи кон фокусирање на поголема заработка и нови можности на работното месето. Ве очекува блескава промена.

На љубовен план ве очекуваат нови откритија кои ќе испливаат на површина, можно е да откиете дека вашиот партнер не е толку совршен колку што сте го замислувале.

РАК

Доколку вие и вашиот партнер се натпреварувате кој е по супериорен во вашата врска, овој конфликт завршува на јули 5. Двата ќе почнете да се трудите да бидете поддршка еден на друг и ќе сфатите дека заедничката среќа е поважна. Ве очекуваат доста позитивни и среќни моменти поминати заедно.

На деловен план може да почувствувате дека вашите идеи не се доволно ценети, ве очекува значителен напредок на 20 јули кога сите аспекти од вашиот живот ќе почнат да се движат на нагорна линија.

ЛАВ

На некоја ваша работа и доаѓа крајот на 5 јули. Ако таа веќе долго време претставувала пречка да ги остварите вашите желби и цели, оваа промена ќе ве натера да здивнете. Ако сте сопственик на бизнис, можно е да се соочите со тешка одлука околу некој ваш вработен.

Можно е да се двоумите помеѓу напредок на деловен план и следење на вашата страст околу некое хоби.

На љубовен план ве очекува не така поволен месец. Ќе избегнувате интимност и разговори за вашите чувства затоа што ќе сметате дека тоа ќе ве направи ранливи. Внимавајте, може да е премногу доцна кога ќе сфатите дека сте го игнорирале вашето срце и сте пропуштиле важни шанси.

ДЕВИЦА

Овој месец ќе биде во знакот на љубовта. Ако имате некој посебен во вашиот живот, ќе сфатите дека сте се се заљубиле во него и не сакате да го испуштите. Поврзаноста помеѓу вас ќе расте од ден на ден и ве очекува продлабочување на врската на емоционално ниво.

Доколку сте сингл, преиспитајте се себеси што всушност очекувате од вашиот потенцијален партнер и бидете отворени околу тоа со потенцијалниот партнер.

Ако помеѓу вас и некој ваш драг пријател постои одредена напнатост, време е да поразговарате отворено. Ова е идеален период за проширување на вашиот социјален круг.

ВАГА

Овој месец ви донесува значајни промени на деловен и емоционален план. Значаен настан може да ве натера да ја промените вашата локација на живеење.

Шансите за успех во овој месец се доста поволни и сигурни, не плашете се да превземете ризици кон оние цели кои порано ви изгледале доста несигурни.

На љубовен план можни се несогласувања со вашиот партнер. Внимавајте кога изговарате одредени зборови кои можат да ја зголемат тензијата меѓу вас.

ШКОРПИЈА

Овој месев ве очекуваат решенија за многу ваши договори и легални работи иако на прв поглед може да не ви изгледа така, бидете сигурни дека конечно можете да здивнете.

Од 12 јули ве очекува светло на крајот од тунелот. Можно е потпишување на доста важен договор при крајот на овој месец.

На љубовен план, вашиот партнер може да претрпи финансиски загуби во периодот околу 27 јули, бидете му од помош во организацијата на финансиите.

Доколку сте сингл, можно е да запознаете некој кој ќе сака да ја искористи вашата емоционална наклонетост за да успее на деловен план.

СТРЕЛЕЦ

Ви се отвораат нови врати и можности кон нов деловен успех, но сето тоа ќе резултира со завршување на некоја ваша претходна работа. Не плашете се затоа што ова се добри вести. Новата можност ќе ви донесе уште поголема добивка.

На љубовен план склони сте кон согледување на нештата подобро од тоа како што навистина изгледаат.

ЈАРЕЦ

Ве очекува доста емоционален месец. На 5 јули ве очекува значаен пресврт во вашиот живот, околу некоја ваша блиска врска на деловен или љубовен план. Започнува нов сегмент на вашето растење и созревање.

Од 20 јули започнува идеален период да започнете да чекорите во нова насока со некоја важна личност во вашиот живот, ве очекува емоционална стабилност и зацврстување на довербата.

ВОДОЛИЈА

Изморени сте од лошата комуникација помеѓу вас и вашите колеги и чувството дека работата која ја работите не е за вас. Ако сте направиле се што е во ваши раце за работите да почнат да функционираат и сеуште нема позитивен исход, можеби е време да го прифатите фактот дека треба да се отворите кон нови цели и перспективи. Ве очекуваат нови опции од 12 јули, тоа е идеален период за пополнување на нови апликации. Очекувајте интервјуа за нова работа од 20 јули, некои од нив можат да нудат одлични шанси.

РИБИ

Некој ваш близок пријател има проблеми на љубовен план но не сака да ви ги открие, обидете се да му помогнете и да му пружите поддршка да зборува отворено за нив.

Вашиот љубовен живот ќе ви делува како една колема конфузија. Ако некој поранешен партнер се вратил во вашиот живот поради некоја причина, тоа може да предизвикува враќање на некои стари чувства. Ослободете се од токсичните врски и продолжете напред. Новата Месечина ќе ви помогне во ова.

Извор:Порта.мк

Популарно